top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Zastosowanie suchego lodu na imprezie

Zaktualizowano: 28 wrz 2022

Zastosowanie suchego lodu w domu, podczas gorącej imprezy daje przepiękne efekty specjalne w postaci gęstego dymu wydobywającego się z dowolnego pojemnika. Oczywistym jest że im ładniejsze szklane naczynie tym ładniej będzie wyglądał stół z dymiącym wazonem, wazą lub innym elementem dekoracyjnym do którego możemy nalać wody. Może to być również plastykowy pojemnik jeżeli nie mamy nic takiego pod ręką. Domowe efekty specjalne z niewykorzystaniem suchego lodu mogą być również atrakcyjne wizualnie tak jak na większych imprezach sportowych, w filmie czy też na koncercie. Wszystko to zależy od waszej inwencji twórczej. Pamiętajcie jednak że po wrzuceniu suchego lodu do wody nie można szczelnie go zamykać ponieważ grozi to wybuchem. Podczas sublimacji suchego lodu wydziela się bardzo intensywnie dwutlenek węgla. Przy dużym wzroście ciśnienia, butelkę, termos czy inne zamykane szczelnie naczynie może zostać rozerwane na kawałki.Stosujące do efektów specjalnych przezroczyste naczynie szklane będzie widać jak z wodzie unoszą się duże bąbelki dwutlenku węgla. Jest to bardzo widowiskowe. Do tworzenia efektów specjalnych można wykorzystać plastykowy pojemnik z sitkiem który jest widoczny na filmie. Po włożeniu do pojemnika granulatu suchego lodu zamykany jest on przykrywką z sitkiem. Sitko jest dość gęste dzięki czemu żadna drobinka suchego lodu nie wydostaje się z plastykowego pojemnika. Przezroczysty pojemnik z granulatem suchym lodem można umieścić w dowolnym płynie. Może to być kompot, soczek lub poncz. To wszystko zależy od was gdzie go umieścicie.

Gesty dym wydobywając się z dzbanka lub innego pojemnika z pewnością zaskoczy wszystkich gości. Sitko w plastykowym pojemniku na suchy lód zabezpiecza przed wydostaniem się do płynu granulek suchego lodu. Dba o nasze bezpieczeństwo. Należy pamiętać że połknięcie kawałków suchego lodu może doprowadzić do poparzenia przełyku. Suchy lód posiada temperaturę -78.5 °C dlatego też połkniecie może mieć przykre konsekwencje. - Suchy lód nie jest przeznaczony do bezpośredniego spożycia. Nigdy nie należy wkładać suchego lodu do ust i nie można go połykać.

- Suchy lód należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci ponieważ dziecko może się poparzyć przy próbie połknięcia.


Domowe zastosowanie suchego lodu

Zastosowanie suchego lodu na imprezie to nie tylko efekty specjalne. Suchy lód z powodzeniem stosowany jest do drinków, koktajli a nawet lodów domowej roboty. Już niedługo przedstawimy przepis na lody domowej roboty. Suchy lód sprawdza się wyśmienicie do zrobienia szybkiego owocowego sorbetu z owocami lub z dodatkiem soku.

Do domowego użytku idealnie pasuje zestaw wysyłkowy o zawartości 4 kg suchego lodu. Jest to wystarczająca ilość do wykonania lód lub innych słodkości. Dla osób które chcą połączyć degustację swoich pysznych wyrobów z suchym lodem oraz stawiają na niezapomniane efekty specjalne wystarczający jest zestaw wysyłkowy o zawartości 7 kilogramów suchego lodu lub większy, 10 kg. Wszystko zależy od tego jak długo będzie trwała domowa impreza oraz ile osób zaprosiliśmy. Dla uatrakcyjnienia każdej domowej imprezy posiadamy również kolorowe słomki Dry Ice Stix które świecą w ciemności.


Pamiętaj! Nie musisz zamawiać suchego lodu on-line jeżeli mieszkasz w Warszawie. Mieszkańcy Warszawy mogą kupić suchy lód od ręki z magazynu firmy Dry Ice Zone. Magazyn mieści się w Raszynie, ulica Słowikowskiego 41 A. Suchy lód kupisz w godzinach: poniedziałek – piątek od 7:30 do 18:00. Sobota: 9:00 do 13:00. Pamiętaj o zabraniu ze sobą pojemnika na suchy lód. Jeżeli takiego nie posiadasz na ma powodów do zmartwień. Posiadamy doskonałe opakowania styropianowe firmy Styrobox o grubych ściankach które można u nas kupić.


744 wyświetlenia

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page