top of page
  • Dry Ice

Zajęcia dydaktyczne dla dzieci

Zaktualizowano: 28 wrz 2022

Już niedługo nasze pociechy pójdą ponownie do szkoły. Chociaż rodzice boją się, bo ten czas nie jest łatwy dla nikogo to jednak jest to konieczne aby mogli pójść do pracy. Ministerstwo Oświaty obiecuje, że jest dobrze przygotowane, ale......już nie raz wszyscy to słyszeliśmy i wiemy, jak jest. Ponownie w szkołach i przedszkolach będą się odbywały zajęcia w formie zabawy. Tak jak miało to miejsce w poprzednim roku szkolnym. Zabawa suchym lodem może przybrać różne formy. Od organizatorów zależy czy rozbawią dzieci, czy też nie. Czy zajęcia będą ciekawe, czy nudne tak jak pozostałe. Zajęcia dydaktyczne może organizować szkołą, ale okazuje się, że lepiej jest powierzyć dzieci profesjonalistom w swoim fachu.

Nauka poprzez zabawę


Zajęcia w formie zabawy cieszą się zawsze dużym powodzeniem. Podczas zajęć dzieci poznają niektóre zagadnienia naukowe, które później w trakcie lekcji zostaną utrwalone. Niezmiernie ważne jest, aby w trakcie nauki poprzez zabawę dzieci się nie nudziły. Inaczej stracą chęć do jakichkolwiek doświadczeń i aktywności. Zajęcia muszą być prowadzone dynamicznie i od czasu do czasu zaskoczyć dzieci czymś nowym. Do tego celu wykorzystywany jest suchy lód, który dziecko poznaje już w przedszkolu podczas zabawy z suchym lodem. Zasób wiedzy, która zostanie przekazana dzieciom w trakcie zabawy, trafia bardzo głęboko w podświadomość.

Nauka poprzez zabawę jest prosta, acz niezwykle skuteczna. Doświadczenia z suchym lodem lub azotem, w jakich uczestniczą dzieci, mogą powtórzyć w domu pod nadzorem rodziców. Taką samą zabawę rodzice mogą zafundować na Dzień Dziecka. Pociechy utrwalą w ten sposób zdobytą wiedzę podczas zajęć dydaktycznych. Takie same doświadczenia można zafundować w trakcie imienin lub urodzin dziecka. Niebywałe możliwości suchego lodu oraz bezproblemowa dostępność sprawiają, że już po złożeniu zamówienia kurier w 24 godziny dostarczy zestaw wysyłkowy pod drzwi. Trzeba zorganizować czas, aby nic was nie rozpraszało podczas zajęć.


Warsztaty naukowe dla dzieci


Warsztaty naukowe dla starszych dzieci również cieszą się niebywałym powodzeniem. Podczas tego typu zajęć dzieci mają okazję wczuć się w rolę początkujących naukowców. Zgłębiają tajniki fizyki, chemii i biologii poprzez wykonywanie różnych eksperymentów. Oczywiście wszystkie doświadczenia wykonywane są pod czujnym okiem instruktora. Zajęcia dla starszych dzieci wykonywane są nie tylko w szkołach. W trakcie wakacji tego typu zajęcia organizowane są w wynajętych placówkach. Niestety niektóre dzieci muszą, pozostać w mieści. To właśnie dla nich organizowane są placówki opiekuńcze, aby rodzice nie musieli się martwić o swoje pociechy. Warsztaty naukowe rozbudzają ciekawość. Kształtują zamiłowanie do poznawania nowych rzeczy. Zaspokajając ciekawość dziecka, stymulujemy jego rozwojem.


Bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywają rodzice. Po zajęciach dydaktycznych dzieci są spragnione wiedzy i z pewnością zapragną w ten sposób się bawić z rówieśnikami i rodzicami. Zabawa suchym lodem jest bardzo tania, dlatego nie należy ot, tak odmawiać dzieciom takiej zabawy. 1 kg suchego lodu to koszt zaledwie 5,50 zł. Na zajęcia dydaktyczne w domu wystarczy 4 kg suchego lodu, który dostarczany jest do domu w zestawach wysyłkowych. Zestaw wysyłkowy zawiera zamówioną ilość granulatu, który dostarczany jest w opakowaniu styropianowym oraz kartonowym. Mieszkańcy Warszawy za 4 kg suchego lodu zapłacą zaledwie 30 zł + dostawa kurierem: 19,99 zł.

Rodzice mieszkający poza Warszawą muszą zamówić na zajęcia większą ilość suchego lodu. Mimo że granulat suchego lodu dostarczany jest w 24 h, to jednak w trakcie transportu należy liczyć się ze stratami, które wynoszą 2 do 2,5 kg na dobę. Dlatego też na zajęcia do domu należy zamówić zestaw zawierający 7 kg suchego lodu. Cena zestawu wysyłkowego wynosi: 67 zł + dostawa kurierem 19,99 zł.


Co to jest suchy lód wykorzystywany podczas zajęć?

Suchy lód jest zestalonym dwutlenkiem węgla. Granulat, plastry lub bloki otrzymywane są poprzez sprężenie i rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla. W wyniku rozprężenia dwutlenku węgla o temperaturze -78,5°C powstaje śnieg, który jest prasowany do różnej postaci.


Do czego służy suchy lód?


Ze względu na to, że suchy lód nie jest wykonany z wody i posiada temperaturę -78,5°C stosowany jest w chłodnictwie. Od dekad jest stosowany w transporcie różnych towarów w stanie głębokiego zamrożenia. Są to nie tylko mrożonki. Doskonale sprawdza się w transporcie farmaceutycznym o różnej temperaturze transportu. Zarówno w transporcie drogowym, jak i lotniczym. Wykorzystywany jest również w przemyśle ciężkim, przetwórstwie. Jest często stosowany przez mechaników samochodowych do ściągania tulejek lub starej gumy i pianki. Warsztaty samochodowe doskonale wiedzą jak wykorzystać suchy lód.


O czym warto wiedzieć?


Suchy lód nie topi się ze względu na to, że nie składa się z wody. Po zamianie suchego lodu w gaz )dwutlenek węgla) nie pozostaje po nim żaden ślad. Sublimacja suchego lodu przebiega dosyć szybko, dlatego należy z nim pracować w pomieszczeniu wentylowanym. Tak samo w trakcie zajęć dydaktycznych należy wietrzyć pomieszczenie nawet zimą.


Temperatura suchego lodu?


Temperatura suchego lodu wynosi -78,5°C. Tak niska temperatura suchego lodu może spowodować groźne poparzenia dłoni. Oczywiście nie od razu, ale sami wiemy, co nasze pociechy potrafią wyrabiać. Instruktor prowadzący zajęcia dla dzieci musi posiadać rękawice na dłonie, okulary ochronne oraz szczypce i szufelkę do przesypywania suchego lodu. W trakcie doświadczeń dzieci powinny założyć rękawice oraz okulary ochronne. Bacznie trzeba obserwować maluchy, aby żaden z nich nie połknął granulatu. Może to doprowadzić do poparzenia przełyku i przykrych konsekwencji.

204 wyświetlenia

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page