top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Zabawa suchym lodem

Zabawa suchym lodem w domu zawsze wzbudza sporo emocji. Wystarczy tak niewiele, aby nudny dzień przekształcić w coś ciekawego i emocjonującego. Wystarczy zamówić tylko suchy lód do domu, aby później bawić się ze znajomymi ciekawymi efektami. Możliwości jest naprawdę wiele. Wystarczy puścić wodzę fantazji, aby stworzyć coś naprawdę ciekawego w momencie, gdy podczas wakacji leje deszcze.Zabawę suchym lodem możemy również zaserwować swoim gościom zaproszonym na imprezę w domu. Mogą to być imieniny, urodziny lub zwyczajna potańcówka. Z pewnością suchy lód do zabawy możesz wykorzystać podczas 18-nastki lub wieczorku kawalerskim. Suchy lód możesz użyć wszędzie tam, gdzie chcesz się wyróżnić wśród znajomych.


Suchy lód do zabawy w domu


Najciekawszym elementem zabawy jest biały gęsty dym, niczym mgła wydobywająca się z pojemnika z wodą. Jest to bardzo ciekawy efekt i gdy wcześniej nikt tego zjawiska nie widział, jest zaszokowany z skąd to się bierze. Efekt jest bardzo ciekawy. Prostota jego wykonania sprawia, że coraz częściej suchy lód pojawia się w domach. Nie tylko na imprezach, ale również podczas weekendu. Szczególnie tego zimowego, gdy na zewnątrz jest zimno i nie chce się wychodzić z domu.Obejrzyj film do końca, aby dowiedzieć się, jak możesz z rówieśnikami bawić się suchym lodem. Potrzebny jest tylko pojemnik z ciepłą wodą i suchy lód.


Pamiętaj! Po wrzuceniu suchego lodu do ciepłej wody następuje bardzo intensywna reakcja zwana sublimacją suchego lodu. W kontakcie z wodą suchy lód przekształca się w gaz. Drobinki wody łącząc się z dwutlenkiem węgla pochodzącym z suchego lodu, widoczne są pod postacią „białego dymu” który opada na podłogę. Dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza, dlatego zawsze opada w dół. Ilość białych obłoków wydobywających się z pojemnika zależy do ilości ciepłej wody użytej podczas zabawy oraz ilości suchego lodu. Aby efekt dymiącego naczynia utrzymać, należy dolewać od czasu do czasu ciepłej wody, dosypując równocześnie granulat suchego lodu.Najczęściej na tego typu zabawę organizowaną w Warszawie zamawiany jest w sklepie internetowym zestaw zawierający 4 kg suchego lodu. Zestaw wysyłkowy dostarczany jest do 24 godzin, niemniej jednak po dotarciu do miejsca przeznaczenia suchego lodu będzie mniej o 1,5 do 2 kg. Niestety w wyniku sublimacji suchego lodu z godziny na godzinę granulatu ubywa. Dlatego zamawiając suchy lód na imprezę organizowaną poza Warszawą, najkorzystniej jest zamówić zestaw zawierający 7 kg suchego lodu. Po dotarciu do miejsca przeznaczenia w zestawie pozostanie odpowiednia ilość zestalonego dwutlenku węgla, który będzie można wykorzystać na ciekawe eksperymenty.

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page