top of page
 • Dry Ice

Wynajem wytwornicy ciężkiego dymu

Zaktualizowano: 23 lip 2020

Wynajem wytwornic ciężkiego dymu

Wynajem wytwornic ciężkiego dymu można spotkać w wielu miastach. Wynajem wytwornicy ciężkiego dymu w Warszawie nie stanowi żadnego problemu, niemniej jednak w innych województwach również można wynająć odpowiednie urządzenie. Młode pary, które chcą wynająć wytwornicę, muszą jednak zwrócić uwagę na ich wydajność. W zależności od modelu wytwornicy uzyskać można więcej lub mniej ciężkiego dymu. Przy niskiej wydajności wynajmowana wytwornica jest przeznaczona raczej do mniejszych pomieszczeń. Przy małym zasypie suchego lodu nie można się spodziewać, aby ilość ciężkiego dymu była duża, tym bardziej że stosunek wody w zbiorniku do ilości granulatu jest niewielki. Mniejsze wytwornice o małej wydajności posiadają mały zbiornik na wodę, a więc nie da się do niej wsypać więcej suchego lodu niż 7 do 10 kg.

Jakość ciężkiego dymu

ilość wody ma znaczenie

Wytwarzanie ciężkiego dymu jest bardzo proste. Koszyk z odmierzoną ilością suchego lodu zanurzany jest w wodzie, w której rozpoczyna się intensywna sublimacja. Sublimacja suchego lodu polega na zamianie ciała stałego w gaz, którym jest dwutlenek węgla. Suchy lód nie składa się z zamrożonej wody. Powstaje z ciekłego dwutlenku węgla, który w skomplikowanym procesie produkcyjnym zamieniany jest w granulat, plastry lub bloki suchego lodu. Gdy zachowana jest ilość wody w stosunku do suchego lodu, wytwarzany jest ciężki dym o odpowiedniej jakości od 3 do 6 minut. Czas wytwarzania ciężkiego dymu uzależniony jest nie tylko od ilości suchego lodu, ale również ilości wody, w której granulat jest zanurzany. Równie ważna jest temperatura wody. Ten fakt jest bardzo często pomijany na forach publicznych oraz opisie wytwornic ciężkiego dymu a jest to bardzo ważny detal, który ma wpływ nie tylko na ilość, ale i jakość białych obłoków. Na Pierwszy Taniec Młodej Pary potrzebne są duże ilości białych obłoków. Powstają one poprzez połączenie zimnego dwutlenku węgla pochodzącego z suchego lodu oraz drobinek wody. Im cieplejsza woda, tym więcej jest drobinek w zawiesinie tworzącej białe obłoki.


Uwaga! Suchy lód posiada temperaturę -78.5°C i po dodaniu go do ciepłej wody jest oba bardzo szybko schładzana. Im szybciej woda w zbiorniku zostanie schłodzona (do temperatury + 4°C) tym szybciej zakończy się proces tworzenia białych obłoków. Z tego też wniosek, że wytwornice do ciężkiego dymu z małym pojemnikiem na wodę będę krócej wytwarzać białe obłoki tak potrzebne podczas wykonywania Pieszego Tańca w Obłokach. W większych zbiornikach na wodę stygnie ona znacznie wolniej, tym samym wydłuża się proces formowania białych obłoków.

Na co należy zwrócić uwagę wynajmując wytwornicę ciężkiego dymu

Cena wynajmu wytwornicy ciężkiego dymu nie jest znowu taka duża. W zależności od województwa wynajem maszyn utrzymuje się na poziomie: od 200 do 300 złotych. Jak widać, cena za wynajem wytwornicy nie jest taka znowu duża. Do ceny za wynajem należy doliczyć koszt suchego lodu, a jest on różny w zależności od wynajmowanego modelu. Najczęściej kupowany jest suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu w ilościach:

 • 10 kg suchego lodu w cenie: 80.01 złotych,

 • 15 kg suchego lodu w cenie: 121.51 złotych,

 • 20 kg suchego lodu w cenie: 150.50 złotych,

 • 25 kg suchego lodu w cenie: 200.01 złotych.

Podane powyżej zestawy suchego lodu dostarczane są kurierem do miejsca przeznaczenia. 10 kg suchego lody kupowane jest do wytwornic ciężkiego dymu o niskiej wydajności. Takie wytwornice przeznaczone są do małych pomieszczeń. Należy również zwrócić uwagę na to, że zamawiając dostawę kurierską suchego lodu w każdym zestawie, ilość będzie mniejsza ze względu na to, że nie da się powstrzymać sublimacji suchego lodu. Na uwagę zasługuje zestaw składający się z 25 kg granulatu suchego lodu, który jest pakowany do opakowania styropianowego, który posiada grubsze ścianki. W takim opakowaniu strat wynikających z sublimacji jest bardzo mało, bo tylko 1/5 kg na dobę. Suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu powinien być świeży, aby uzyskać odpowiedniej jakości białe obłoki.

jakość ciężkiego dymu

Wynajem wytwornicy ciężkiego dymu z obsługą

Aby wynająć wytwornicę do ciężkiego dymu, należy widzieć na jak dużej sali, będzie odbywał się Pierwszy Taniec. Wytwornice ciężkiego do 100 m 2 o pojemności 15 kg suchego lodu można już wynająć w cenie 200 złotych za dobę. Tylko czy Młoda Para będzie w stanie taką wytwornicę obsłużyć lub znajdzie osobę, która to zrobi za nich. Jest to bardzo ważne pytanie, ponieważ w trakcie wesela Młoda Para powinna oddawać się uciechom, a nie brać na siebie dodatkowe obowiązki. Aby tego uniknąć, można wynająć wytwornicę ciężkiego dymu z obsługą. Wynajem wytwornicy z obsługą ma swoje plusy.

 • niska cena,

 • nie trzeba sobie zawracać głowy zamawianiem suchego lodu,

 • wynajem wytwornicy z obsługą tylko na czas Pierwszego Tańca.

Cena wynajmu wytwornicy ciężkiego dymu z obsługą to koszt: 350 do 500 złotych. Oczywiście koszt wynajem z obsługą uzależniony jest od województwa. Cena wynajmu wytwornicy razem z obsługą w Województwie Mazowieckim to około 400 złotych i wcale nie jest to najwyższa cenna za wynajem. W Województwie Mazowieckim jest niesamowita konkurencja, dlatego można taką wytwornicę z obsługą wynająć nawet za 300 złotych. W innych regionach kraju wynajem może być znacznie droższy. Zamawiając ciężki dym na Pierwszy Taniec, Młoda Para o nic nie musi się martwić. Usługodawca sam zadba o suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu. Dostosuje wydajność do rozmiaru sali i po pierwszym tańcu posprząta, a po zainkasowaniu wynagrodzenia opuści wesele. Młoda Para płaci tylko za ciężki dym na Taniec w Chmurach i za nic więcej. Jak widać wynajem wytwornicy bez obsługi, jest bardziej kłopotliwy. Rożnica w cenie wcale nie jest taka duża i w sumie każda Młoda Para może sobie pozwolić na taką odrobinę luksusu.

Wytwornica ciężkiego dymu bez suchego lodu

Na rynku weselnym pojawiają się co roku nowinki. Jedna z nich są wytwornice ciężkiego dymu bez suchego lodu. Ciężki dym wytwarzany jest z dwutlenku węgla, który znajduje się w butli co2. Obsługa wytwornicy jest równie prosta, jak urządzenia które wykorzystują suchy lód. Dostępność na rynku dwutlenku węgla w butlach sprawia, że coraz częściej można spotkać ogłoszenia usługodawców, którzy oferują tego typu usługi. Wytwornice bez suchego lodu są bardzo wydajne i można je wykorzystać zarówno w trakcie mniejszych wesel, jak i tych bardziej okazałych organizowanych w plenerze. Równie często takie wytwornice można spotkać w trakcie imprez masowych lub koncertach. Z pewnością już w niedługim czasie tego typu ogłoszeń będzie się pojawiało coraz częściej, ponieważ usługodawcy, którym zależy na jakości wykonywanych usług, inwestują w sprzęt najwyższej klasy.

512 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page