top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Wesele marzeń z suchym lodem

Zaktualizowano: 10 kwi 2021

Wesele może być niezapomnianym wydarzeniem, jeśli posłużymy się suchym lodem do tworzenia efektów specjalnych. Każde widowisko, wydarzenie artystyczne a tym samym wesele powinno posiadać odpowiednią oprawę wizualną. Im ciekawiej jest zorganizowane wesele, tym lepiej będą się bawić zaproszeni goście. Zapamiętają również na długo, to co się działo podczas poszczególnych uroczystości weselnych.

Z pewnością najbardziej widowiskowym elementem każdego wesela jest pierwszy taniec młodej pary. Wygląda to tak, jakby młoda para tańczył w obłokach, które wytworzone są z suchego lodu. W trakcie sublimacji suchego lodu wytwarzany jest ciężki dym składający się z dwutlenku węgla oraz drobinek wody. Pierwszy taniec młodej pary to nie wszystko. Tak naprawdę od tego momentu wesele zaczyna się „rozkręcać” Nabierając tempa, a w tle rolę drugoplanową odgrywa suchy lód.

Dymiące drinki na weselu

Organizatorzy uroczystości weselnych starają się tak zaplanować wesele, aby nikt z weselnych gości się nie nudził. Odpowiednio rozpisany scenariusz wesela jest połową sukcesu. Atrakcje pojawiające się na weselu mają nie tylko zaskoczyć gości, ale również nadać temu wydarzeniu uroku. Korzystając z właściwości suchego lodu, można zafundować wszystkim dymiące drinki z suchym lodem. Wystarczy do drinka wrzucić parę granulek suchego lodu, a zacznie się z niego wydobywać gęsty ciężki dym. Ciężki dym składa się z dwutlenku węgla. Takiego samego, jaki jest używany do napojów gazowanych, dlatego nie ma się czego obawiać. Należy jedynie zadbać o to, aby goście weselni nie połknęli granulatu suchego lodu, bo może się to skończyć poparzeniem przełyku. Zachowując podstawowe środki bezpieczeństwa, nikomu się nic nie stanie. Doskonałym zabezpieczeniem przed taką ewentualnością są mieszadełka, do których wkłada się granulat lub słomki posiadające wkład zabezpieczający. Słomki posiadają dodatkowo zbiorniczek, w którym znajduje się płyn świecący w nocy. Jest to dodatkowy element uatrakcyjniający całe widowisko. Wystarczy sobie wyobrazić jak będą wyglądały dymiące drinki na weselu przy lekko przyciemnionym świetle.


Suchy lód do drinków nie zmienia koloru, smaku, ani aromatu napojów. Jest bezwonny i bezbarwny. Ilość zimnego dymu uzyskiwanego z suchego lodu zależy od temperatury drinka oraz świeżości suchego lodu. Świeży suchy lód posiada zwartą budowę długiego granulatu o średnicy 16 mm.

Chłodzenie napojów suchym lodem

W trakcie wesela odbywającego się w okresie letnim suchy lód można również wykorzystać do chłodzenia napojów bezalkoholowych. W trakcie zabawy weselni goście często sięgają po napoje, aby się schłodzić. Suchy lód można dodać do napojów tak samo, jak do drinka. Pamiętać jednak należy, że napoje podawane trakcie wesela nie mogą posiadać gazu. Dodając granulat do napoju gazowanego następuje szybka reakcja uwalniania się dwutlenku węgla, dlatego taki napój może wykipieć ze szklanki. Napoje gazowane można schłodzić inaczej. Do kulera wlewamy wodę a następnie dodajemy do niego parę granulek oraz butelkę napoju gazowanego. Po paru minutach otrzymujemy dobrze schłodzony napój, ponieważ temperatura suchego lodu wynosi -78°C. Ustawiając kuler na stole weselnym, ciężki dym będzie się z niego wydobywał i spływał na stół. Można w ten sposób uzyskać bardzo ciekawy element dekoracyjny białej mgiełki rozpościerającej się na stole. W ten sam sposób można również schłodzić szampana. Takie rozwiązanie przyda się na każdym weselu organizowanym w plenerze. Możliwości wykorzystania ciężkiego dymu wytwarzanego w trakcie sublimacji suchego lodu są przeogromne. Ciekawym elementem dekoracyjnym każdego wesela może być dymiący barek, na którym poustawiane są naczynia z wodą, do którego wsypuje się granulat suchego lodu. Dymiące barki można spotkać nie tylko na weselach, ale równie często są podczas imprez masowych lub eventach firmowych. Organizując dymiący barek, należy pamiętać. Woda w naczyniach, do którego wsypywany jest suchy lód musi być wymieniana na ciepłą lub być podgrzewana. W momencie mocnego schłodzenia wody ilość zimnego dymu zmniejsza się aż do jego zaniknięcia.


W zależności od inwencji twórczej organizatorów wesela i młodej pary można stworzyć naprawdę oryginalne i niezapomniane dekoracje. Równie często na weselach można spotkać dekoracje świetlne, które są lepiej widoczne w pomieszczeniach zadymionych. Kolorowe snopy światła w zimnym dymie załamują się i rozpraszają, dzięki czemu pomieszczenie nabiera nieco tajemniczości. Do wytwarzania większej ilości ciężkiego dymu potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Potrzebna jest wytwornica ciężkiego dymu, dzięki której w zależności od modelu uzyskać można kłęby białego dymu niczym chmur, które tak jak w naturze unoszą się i opadają. Obecnie wytwornicę ciężkiego dymu za nieduże pieniądze można wypożyczyć na czas wesela.


Dział porad

Nie wiesz jak wykorzystać suchy lód w trakcie wesela? Jak zorganizować imprezę? Zadzwoń do nas. Dział porad czynny jest od poń do piątku w godz. 8:00 do 15:00. Telefon: 732-610-501. Podając w trakcie rozmowy ilość gości weselnych oraz sposób wykorzystania suchego lodu można dokładnie obliczyć, ile suchego lodu na wesele należy kupić i jak go wykorzystać.

221 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page