top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Wesele

Zaktualizowano: 10 kwi 2021


Wesele jest uroczystością organizowaną z niesamowitym rozmachem. Młode Pary starają się, aby ten dzień był jedyny w swoim rodzaju, aby ten dzień zapamiętać jak najdłużej. Wiadomo jest, że goście zaproszeni na wesele będą wspominać doskonałe jedzenie, muzykę kreowaną przez zespół weselny lub dj-a. Ważna jest również do tego odpowiednia oprawa wizualna, która buduje charakter wesela. Dekoracje w formie kwiatów oraz innych elementów, oraz modne obecnie dekoracje światłem. Coraz częściej w trakcie wesela pojawiają się przeróżne atrakcje w formie efektów specjalnych, które są generowane przez suchy lód, ale nie tylko. Suchy lód na wesele jest coraz częściej kupowany, niemniej jednak pojawiają się również inne atrakcje, które można było zobaczyć podczas imprez czy też eventów. Deszcz baniek mydlanych, który pojawia się podczas wykonywania pierwszego tańca przez młodą parę. Konfetti czy sztuczne ognie to już nie jest nowość. To obecna rzeczywistość niemal każdego wesela.

Ciężki dym

Suchy lód na wesela zamawiany jest do wytwornicy ciężkiego dymu. Ciężki dym wydobywający się z wytwornicy generowany jest po to, aby otoczyć białymi chmurami młodą parę. Taniec w obłokach jest bardzo widowiskowy. Wygląda to tak, jakby młoda para tańczyła w chmurach. Pierwszy taniec w chmurach rozpoczyna uroczystości weselne, zachęcając zaproszonych gości do dobrej zabawy. Ciężki dym na pierwszy taniec wytwarzany jest w procesie sublimacji suchego lodu w wodzie. Jest to profesjonalny ciężki dym, niemniej jednak można go wytworzyć domowymi sposobami. Będzie on jednak mniej gęsty i utrzymywać się będzie krócej. Jakość ciężkiego dymu uzależniona jest również od tego, czy suchy lód jest świeży, czy też przeleżały. Gdy w opakowaniu znajdują się małe, cienkie i kruche granulki suchego lodu może to oznaczać, że suchy lód był przechowywany za długo. Z takiego granulatu, obłoki będą się utrzymywały bardzo krótko a sam efekt mgły, nie będzie zadowalający. Taniec młodej pary w obłokach nie będzie tak widowiskowy, jak być powinien.


Ciężki dym na wesele generowany jest nie tylko podczas pierwszego tańca. Wytwarzany jest również, gdy młoda para wspólnie kroi tort lub podczas oczepin. Wspólne krojenie tortu może być bardzo widowiskowe wykorzystując do tego właściwości suchego lodu. Krojenie tortu przez młodą parę to ich pierwsze wspólne zadanie. Dobrze dobrana muzyka oraz efekty specjalne podkreślają ten ważny i uroczysty moment w życiu młodej pary. Ciężki dym pochodzący z suchego lodu może spływać w tym momencie z tortu kaskadami lub otaczać ten pyszny deser białą mgłą. Ciężki dym jest bardzo plastyczny i może wypełniać przestrzeń gęstymi obłokami lub płynąć jak rzeka. To wszystko zależy od inwencji twórczej organizatora wesela lub samej młodej pary. Suchy lód do ciężkiego dymu powinien być zamawiany tylko u zaufanego źródła, aby można było wykorzystać wszystkie jego możliwości.

Jak wykonać ciężki dym domowym sposobem

  Jak wykonać ciężki dym

Ciężki dym można wykonać domowym sposobem i nie jest ważne czy jest on przeznaczony na wesele, czy inną imprezę. Należy jednak wiedzieć, że jego wytwarzanie będzie krótsze oraz będzie on mniej intensywny. Profesjonalny ciężki dym można uzyskać jedynie z wytwornicy dymu. Do wywożenia dymu domowym sposobem potrzebne będą dwa pojemniki z przykrywką o pojemności 20 i 10 litrów. W dolnej części pojemnika (może być to pojemnik plastykowy) należy wyciąć otwór, z którego będzie się wydobywał ciężki dym. Do drugiego pojemnika wlewamy gorącą wodę i wstawiamy go do większego pojemnika. Do gorącej wody wsypujemy jednorazowo od 7 do 10 kg granulatu suchego lodu. Po wsypaniu granulatu do wody zamykamy szybko pokrywkę. Po chwili z otworu wyciętego w większym pojemniku zaczyna się wydobywać ciężki dym. Intensywność wytwarzania ciężkiego dymu zależy od ilości użytej wody oraz ilości granulatu. W trakcie wytwarzania dymu woda w mniejszym pojemniku schładza się bardzo szybko, tym samym ciężkiego dymu będzie coraz mniej aż do całkowitego zaniku. Na mniejszą imprezę typu: imieniny, urodziny również można samemu wytworzyć ciężki dym. W tym celu można posłużyć się opakowaniem, w którym suchy lód jest dostarczany. To właśnie w nim wycinamy otwór a do opakowania wstawiamy garnek z gorącą wodą. Po wsypaniu granulatu do wody szybko zamykamy pokrywę opakowania styropianowego, z którego zaczynają się wydobywać gęste obłoki.

Środki ostrożności w trakcie wytwarzania ciężkiego dymu

Nie ma znaczenia czy ciężki dym będzie wytarzany profesjonalnie w wytwornicy dymu, czy też domowym sposobem. Środki ostrożności należy zachować zawsze, gdy granulat suchego lodu jest wsypywany do gorącej wody. W gorącej wodzie zachodzi bardzo szybki proces sublimacji i wygląda to tak jakby woda się gotowała. Podczas wsypywania granulatu do pojemnika, który znajduje się w wytwornicy ciężkiego dymu lub garnka, granulat pęka i małe drobinki mogą odprysnąć i dostać się do oczu. Po dostaniu się do oka suchego lodu może dojść do poparzenia gałki ocznej, dlatego takie czynności powinno się wykonywać w okularach ochronnych. Nie można również dotykać suchego lodu rękoma, ponieważ jego niska temperatura -78,5°C może doprowadzić do miejscowego poparzenia naskórka dłoni. Odpowiednie rękawice ochronne są wystarczającym zabezpieczeniem.

Suchy lód do ciężkiego dymu

suchy lód do ciężkiego dymu

W obecnej dobie rozwoju technicznego suchy lód jest dostępny w różnej formie. Dostępne są bloki suchego lodu. Plastry oraz granulat. Najkorzystniej jest użyć do ciężkiego dymu granulat suchego lodu fi 16 mm. Stosując większy granulat o średnicy 16 mm, uzyskuje się bardzo szybko gęste białe obłoki. Suchy lód do ciężkiego dymu można zamówić on-line a zamówiona ilość granulatu zostanie dostarczona kurierem od poniedziałku do soboty. Dostawa suchego lodu w sobotę odbywa się również kurierem, niemniej jednak zalecamy, aby zamówienie odebrać samemu w oddziale firmy kurierskiej. Czasami dochodzi do takich sytuacji, że kurier zapomni wziąć paczki z suchym lodem lub posiadając sporą ilość przesyłek, nie jest w stanie dostarczyć suchego lodu na czas. Odbierając samemu suchy lód w oddziele firmy kurierskiej, unikniemy kłopotów. Firmy zajmujące się wytwarzaniem profesjonalnie ciężkiego dymu na weselach zamawiają najczęściej 25 kg suchego lodu w grubszych opakowaniach styropianowych, dzięki czemu strat podczas sublimacji jest o wiele mniej. Opakowanie styropianowe o ściankach grubości 6 mm zabezpiecza suchy lód przed stratami, które wynoszą tylko 1,5 kg na dobę. Dzięki grubszym ściankom opakowania można mieć pewność, że w trakcie transportu zestaw suchego lodu nie zostanie uszkodzony. Pęknięcie opakowania skutkuje dużymi stratami dochodzącymi do 90%. Warto o tym pamiętać. Suchy lód na wesele warto zamówić u zaufanego dostawcy. Świeży suchy lód nie sprawi nikomu zawodu.


Dział porad

Nie wiesz jak wykorzystać suchy lód w trakcie wesela? Jak zorganizować imprezę? Zadzwoń do nas. Dział porad czynny jest od poń do piątku w godz. 8:00 do 15:00. Telefon: 732-610-501. Podając w trakcie rozmowy ilość gości weselnych oraz sposób wykorzystania suchego lodu można dokładnie obliczyć, ile suchego lodu na wesele należy kupić i jak go wykorzystać.

211 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page