top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Walentynki z suchym lodem

Zaktualizowano: 23 paź 2018


W dniu 14 lutego wypada Dzień Świętego Walentego. Święto Zakochanych jest przez niektórych obchodzone hucznie, inni jak zwykle będą narzekać, że nie jest to nasza rodzima tradycja. Owszem, Święto Zakochanych wywodzi się z XIV- wiecznej Anglii niemniej jednak coraz więcej osób stara się, aby to święto było szczególne. Zakochani dokładają wszelkich starań, aby ten dzień uczcić wspólnie i od samego rana próbują czymś zaskoczyć swoją drugą połówkę. Jak to się mówi 'wszystkie chwyty są dozwolone”. I tak rzeczywiście jest. W dobie Internetu niektórzy zasypują swoje wybranki elektronicznymi pocztówkami, a inni przygotowują uroczystą kolację, aby spędzić przyjemnie czas we dwoje. Internetowe kwiaciarnie, które dostarczają bukiety do odbiorcy w tym dniu mają pełne ręce roboty. Wielu mężczyzn zasypuje swoje wybranki kwiatami, a one szykują coś smakowitego dla swojego „faceta”. Kolorowy, smakowity deser może być wyśmienitym dodatkiem do wieczornego przyjęcia. Dzień zakochanych powinien być przepełniony radością i miłością, dlatego też słodkości są jak najbardziej wskazane. Do skomponowania słodkiego dodatku w postaci deseru można również wykorzystać suchy lód. Właściwości suchego lodu pozwalają na szybkie tworzenie lodów, słodkiego owocowego sorbetu oraz innych deserów, które każdy z was może wykonać sam w domu. Wystarczy zamówić zestaw wysyłkowy suchego lodu, który zostanie dostarczony do domu i trochę zaszaleć, aby zaskoczyć swojego chłopaka lub dziewczynę. Wiadomo jest, że mężczyźni są wyśmienitymi kucharzami dlatego też bez problemów korzystając z suchego lodu mogą skomponować coś wystrzałowego.


Deser na Walentynki z suchym lodem

Zgłosiła się do nas właścicielka kulinarnego bloga „Niepieprz”, która postanowiła skorzystać z właściwości suchego lodu i skomponować słodki deser z suchym lodem na Walentynki. Napomknę, że mimo długoletniej kulinarnej praktyki właścicielka nigdy nie korzystała w kuchni z suchego lodu, a mimo to zaprezentowała na Walentynki pyszny deser. Korzystając z przepisu każdy może go wykonać w domu. Połączenie ciasta francuskiego, lodów, owoców oraz suchego lodu okazało się wspaniałym pomysłem. Jesteśmy pewni, że ukochany, bądź ukochana po skosztowaniu takiego deseru rozpłynie się w miłosnych doznaniach, nie tylko smakowych. Składniki potrzebne do wykonania deseru z suchym lodem Deser z suchym lodem nie jest skomplikowany i wystarczy kupić:


  • ciasto francuskie (które jest niemal w każdym markecie);

  • lody cytrynowe;

  • 3 truskawki

  • kawałek mango;

  • łyżka suchego lodu. Oddajemy głos właścicielce bloga „ A więc… deser na chmurce, czy jak mówią inni – deser otulony chmurką… a wszystko za sprawą niepozornego, a zarazem posiadającego magiczną moc, suchego lodu. Wystarczy wsypać odrobinkę suchego lodu, do ciepłej wody, lub innego napoju, a reszta dzieje się sama, ciesząc nasze oczy” Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami Walentynkowego przepisu na „deser z suchym lodem

452 wyświetlenia

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page