top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Urodziny z suchym lodem

Zaktualizowano: 28 wrz 2022

Urodziny z suchym lodem można spędzić bardzo miło a stosując rożne akcesoria do suchego lodu, bezpiecznie. Kupując suchy lód na urodziny należy zastanowić się na co przeznaczymy dostarczony do domu granulat suchego lodu. Najczęściej na urodziny kupowany jest suchy lód do drinków. Dymiące drinki na urodzinach są super atrakcją. Właściwości suchego lodu wykorzystywane są również do innych celów. Niesamowite lody domowej roboty dla gości można stworzyć na urodziny korzystając z właściwości suchego lodu niemal w piętnaście minut. Temperatura suchego lodu -78.5°C pozwala na szybkie zmrożenie dowolnych produktów z których można zrobić domowe lody z suchym lodem. Tutaj podajemy przepis jak wykonać => lody na urodziny z suchym lodem. Z pewnością zauważycie że wykonanie lodów nie nastręcza żadnych kłopotów ponieważ stosując suchy lód pomijany jest proces zamarzania masy w lodówce. A to trwa bardzo długo. Aby zaspokoić waszą ciekawość co jeszcze można zrobić na urodziny, wykorzystując właściwości suchego lodu należy odpowiedzieć na ważne pytanie. Czym jest suchy lód.


Suchy lód

Suchy lód składa się z dwutlenku węgla który z płynnego gazu przekształcany jest w procesie ściskania i rozprężania w śnieg który jest prasowany do postaci: bloków, płatów lub granulatu o różniej gramaturze. Nazywany jest suchym lodem ponieważ w procesie sublimacji powstaje ponownie dwutlenek węgla a nie woda jak to ma miejsce w przypadku typowego lodu z wody. Po suchym lodzie nie pozostaje ślad. Temperatura suchego lodu -78.5°C pozwala na zastosowanie jego właściwości w chłodnictwie, transporcie lub w procesie produkcyjnym. To właśnie sublimacja suchego lodu (przekształcanie się suchego lodu w gaz) pozwala na tworzenie ciekawych efektów specjalnych na urodzinach. Po wrzuceniu suchego lodu do wody, soku lub drinka uruchamiamy intensywne wydzielanie się zimnego dwutlenku węgla który wydobywa się z szklanki pod postacią gęstego białego dymu. Efektowny dym wydobywający się z drinka wygląda zjawiskowo dlatego nie ma się czemu dziwić że tak wiele osób kupuje suchy lód na urodziny. Oczywiście to nie wszystkie możliwości suchego lodu jakie można wykorzystać podczas imprezy urodzinowej. Na urodziny można wykonać również sorbet z suchym lodem. Na pytanie jak go wykonać udostępniliśmy odpowiedni przepis => sorbet kiwi z suchym lodem.

Drinki z suchym lodem na urodziny

Tak jak wspominaliśmy wcześniej drinki z suchym lodem bardzo często można spotkać na urodzinach. Podając urodzinowy tort w towarzystwie dymiących drinków możemy zrobić niesamowite wrażenie na zaproszonych gościach. Dzieci które przyszły na urodziny z rodzicami również mogą skorzystać z właściwości suchego lodu. Dzieciom można podać sok z suchym lodem lub inny napój bezalkoholowy. Zanim jednak podacie drinki lub inne napoje z suchym lodem należy zakupić odpowiednie akcesoria do drinków aby zapewnić bezpieczeństwo swoje i dzieci. Piszemy o tym => bezpieczeństwo podczas urodzin z suchym lodem. Jest to bardzo ważny temat ponieważ niska temperatura suchego lodu może przyczynić się do poparzenia przełyku lub innych części ciała. Kupując odpowiednie akcesoria do suchego lodu które są dostępne w e-sklepie można bezpiecznie podać drinki ciesząc się ich smakiem i urokiem. Sublimacja suchego lodu nie wpływa na smak drinka. Ulatnia się z drinka nie rozcieńczając jego zawartości. Tak samo suchy lód nie rozcieńcza soków oraz napojów niegazowanych. Dodając suchego lodu do napojów gazowanych należy liczyć się z intensywną reakcją napoju. Napoje gazowane posiadają już w sobie dwutlenek węgla i po dodaniu suchego lodu mogą wytrysnąć ze szklanki. Drink z suchym lodem na urodziny nie musimy podawać w formie schłodzonej. Po dodaniu granulatu suchego lodu do drinka w ciągu kilku chwil będzie dobrze schłodzony. Intensywny dym wydobywający się z drinka w głównej mierze zależy do użytego granulatu. Granulat suchego lodu fi 16 mm dodany do drinka zapewni długie, parominutowe doznania estetyczne. Mniejszy granulat suchego lodu fi 3 mm dodany do drinka zniknie bardzo szybko i trzeba będzie go ponownie dosypywać. Zanim zamówicie granulat suchego lodu na urodziny należy się zostawić ile będziecie go potrzebować. Zestaw suchego lodu 7 kg pozwoli na wykorzystanie go do krótkotrwałych efektów specjalnych w tym również jako dodatek do drinków. Większy zestaw o zawartości 10 kg suchego lodu będzie można wykorzystać również do lodów lub deserów z suchym lodem.

Efekty specjalne na urodziny

Suchy lód przy zachowaniu środków bezpieczeństwa jest prosty w użyciu i każdy może tworzyć efekty specjalne na urodzinach. Wystarczy do pojemnika z suchym lodem wlać ciepłą wodę aby cieszyć się efektami specjalnymi pod postacią gęstego białego dymu. Im większy granulat suchego lodu tym dłużej będziecie się cieszyć efektami specjalnymi na urodzinach dlatego polecamy granulat fi 16 mm który jest dostępny on-line w naszym sklepie internetowym. Opakowanie na suchy lód które dostarczane jest do domu można wykorzystać do stworzenia wytwornicy dymu domowej roboty. Polecam obejrzeć film który dokładnie pokazuje jak taką wytwornicę zrobić samemu.

Wystarczy do takiej wytwornicy dymu wsypać granulat suchego lodu i zalać gorącą wodą aby gęsty dym w dużej ilości zaczął się z niej wydobywać. Gęsty dym można skierować na podłogę i rozpocząć tańce. Profesjonalne wytwornice dymu wykorzystywane są podczas wesela. Pierwszy taniec młodej pary w obłokach gęstego dymu można spotkać na nowoczesnych weselach na których efekty specjalne z suchym lodem są bardzo efektowne. Wyobraź sobie stół urodzinowy skąpany w gęstym białym dymie. To nic trudnego. Wystarczy do ładnego szklanego pojemnika wlać wodę i wrzucić granulat suchego lodu. Gęsty biały dym wypływający z pojemnika otoczy potrawy i zakąski postawione na stole. Z pewnością takich efektów specjalnych na urodzinach nikt z przybyłych goście się nie spodziewa. Korzystając z zaskoczenia gości podajemy urodzinowy tort oraz drinki z suchym lodem potęgują jeszcze bardziej ich zaskoczenie. To może być niezapomniany dzień. Bardzo ważne jest również przechowywanie suchego lodu przed i na urodzinach. Każdemu zależy na tym aby strat suchego lodu było jak najmniej dlatego też jego przechowywanie jest bardzo ważne.1130 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page