top of page
  • Dry Ice

Uroczystości weselne

Zaktualizowano: 10 kwi 2021

W trakcie wesela można obecnie spotkać wiele ciekawych efektów specjalnych, które są przepięknym dodatkiem podnoszącym rangę wydarzenia. Jednym z nich są dymiące kieliszki szampana ułożone w piramidkę. Piramida kieliszków szampana witająca młodą parę coraz częściej można spotkać na nowoczesnych weselach. Wspólne rozlewanie szampana przez młodą parę to następne zadanie, które muszą wykonać wspólnie na nowej drodze życia. Następnym zadanie jest wspólne krojenie weselnego tortu.


Dymiące kieliszki
Dymiące kieliszki szampana

Przy wspólnym wykonywaniu poszczególnych rytuałów weselnych chodzi o to, aby podkreślić to, iż młoda para po uroczystych zaślubinach będzie wspólnie przemierzać życie. Rytuał krojenia tortu ma znaczenie symboliczne. Oznacza życie pełne szczęścia i słodyczy. Na niektórych weselach można również zobaczyć, jak młoda para po pokrojeniu tortu karmi się nawzajem. Tak samo wspólne napełniania kieliszków szampana ma za zadanie zacieśniać więzy małżeńskie.

Dymiące kieliszki szampanaAby wykonać piramidkę z dymiącymi kieliszkami szampana, należy kupić suchy lód, który dostępny jest on-line w sklepie suchego lodu. Sklep suchego lodu dostępny jest siedem dni w tygodniu dlatego bez problemu zamówić odpowiednią ilość. Najważniejszym, acz najtrudniejszym zadaniem jest ułożenie kieliszków w piramidę. Jest to zadanie trudne, lecz nie oznacza to, że jest to niemożliwe. Dostępnych w internecie jest sporo filmów instruktażowych, jak można je ułożyć w odpowiedniej konfiguracji. Chodzi tutaj o to, aby były one tak ustawione, że wlewając szampana do najwyższego kieliszka, szampan spływa swobodnie do innych ustawionych niżej. W ten sposób wszystkie kieliszki napełniane są szampanem. Im wyższa piramida, tym więcej szampana należy użyć więc młoda para ma w tym momencie dodatkowe zadanie. Otworzyć następne butelki szampana i aby nim uzupełnić braki w innych kieliszkach. Dla niektórych młodych par jest to zadanie bardzo stresujące, ponieważ wszyscy goście weselni obserwują ich poczynania i oceniają. Czy podczas prostego zadania widać jest pracę zespołową co wróży szczęście ich obojga czy też nie.


Suchy lód do dymiących kieliszków szampanaDo dymiących kieliszków szampana potrzebny jest granulat suchego lodu fi 16 mm. Grube granulki suchego lodu takiej właśnie średnicy gwarantują, że uzyskamy dużą ilość ciężkiego dymu wydobywające się z kieliszków. Po ułożeniu piramidy kieliszków do każdego z nich należy włożyć szczypcami jedną lub dwie granulki. Należy to zrobić na 10 do 15 minut przed przyjazdem młodej pary lub zaraz po ich przybyciu na wesele. Tutaj jedna uwaga! Po rozlaniu szampana do kieliszków wznoszony będzie pierwszy toast dla młodej pary. Podczas sączenia szampana należy uważać, aby nie połknąć suchego lodu. Połknięcie suchego lodu może skutkować poparzeniem przełyku. Nie zmuszajmy więc gości, aby wypijali toast do dna.


Dział porad

Nie wiesz jak wykorzystać suchy lód w trakcie wesela? Jak zorganizować imprezę? Zadzwoń do nas. Dział porad czynny jest od poń do piątku w godz. 8:00 do 15:00. Telefon: 732-610-501. Podając w trakcie rozmowy ilość gości weselnych oraz sposób wykorzystania suchego lodu można dokładnie obliczyć, ile suchego lodu na wesele należy kupić i jak go wykorzystać.

230 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page