top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Transport w suchym lodzie


Transport w suchym lodzie realizowany jest niemal codziennie nie tylko u nas w kraju, ale również poza naszymi granicami. Firmy realizujące transport w suchym lodzie muszą uzyskać stałe dostawy suchego lodu w formie: granulatu, bloków lub plastrów, aby można było realizować tego typu usługi. Nie jest to takie łatwe, zważywszy na dwa lata pandemii i ograniczonych dostaw suchego lodu. Dlatego firma Dry Ice Zone od momentu zniesienia restrykcji dokłada wszelkich starań, aby punkty sprzedaży pojawiły się w innych miejscowościach niż Łódź.Suchy lód do transportu


Suchy lód posiada temperaturę -78,5°C dlatego też transport w stanie zamrożonym realizowany jest w temperaturze pomiędzy -70°C a -78°C. Dzięki tak niskim temperaturom produkty spożywcze, mięso lub mrożonki zachowują wszystkie walory smakowe i odżywcze. Należy przypomnieć, że obecnie mrożonki i inne produkty są poddawane szybkiemu zamrażaniu w ekstremalnie niskich temperaturach ciekłego azotu. Dzięki temu po rozmrożeniu są tak samo smaczne jak świeże warzywa. Zachowują swoje walory smakowe i odżywcze, ale tylko wówczas gdy są dostarczane do magazynów lub sklepów w niskich temperaturach. Pomocny w transporcie jest suchy lód, który produkowany jest z ciekłego dwutlenku węgla. Zestalony dwutlenek węgla nie pozostawia po sobie śladu ani zapachu. Sublimuje, przekształcając się ponownie do postaci gazowej. Suchy lód do transportu wykorzystywany jest w różnej postaci. Bloków, plastrów lub granulatu. Zależy to w głównej mierze od pojemności opakowania, w którym przewożony jest towar lub wielkości kontenera. W mniejszych opakowaniach używany jest granulat suchego lodu fi 16 mm, który jest najpopularniejszą formą suchego lodu sprzedawanego w naszym kraju. Granulat ten pozwala na warstwowe przesypanie towarów transportowanych w stanie zamrożonym. Bloki lub plastry suchego lodu używane do przewożenia większej ilości towarów w kontenerach, lub innych pojemnikach izotermicznych. Równie często suchy lód w takiej postaci używany jest jako chłodziwo w ładowni samochodu dostosowanego do tego typu transportu.


Właściwości suchego lodu wykorzystywane są również przez branżę medyczną i przemysł farmaceutyczny. Oprócz transportu organów do przeszczepu lub materiału genetycznego w ciekłym azocie wykorzystywany jest również suchy lód. Przewoźnicy realizującytransport w suchym lodzie.


Suchy lód w Gdańsku


Tak jak wspomnieliśmy na samym początku firma Dry Ice Zone otwiera nowe punkty sprzedaży suchego lodu w miejscowościach, w którym krzyżują się drogi transportu drogowego. Jednym z nich jest Gdańsk, w którym zapotrzebowanie na suchy lód z roku na rok wzrasta. Nic dziwnego, ponieważ suchy lód wykorzystywany jest do transportu drogowego, napowietrznego i morskiego. Punkt sprzedaży suchego lodu w Gdańsku mieści się przy ulicy Budowlanych 64. Zobacz mapkę dojazdu do punktu sprzedaży suchego lodu suchy lód Gdańsk.
Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page