top of page
  • Dry Ice

Taniec w chmurach Młodej Pary

Zaktualizowano: 10 kwi 2021

Taniec w chmurach Młodej Pary rozpoczyna uroczystości weselne. Od tego momentu Młoda Para wspólnie będzie przeżywała swoje życie. Wzloty i upadki. Podejmując wspólnie decyzje, jak mają żyć razem. Każda poszczególna uroczystość weselna potrzebuje stosowanej oprawy. Nie tylko wizualnej pod postacią pięknych dekoracji podkreślających ten jedyny dzień w życiu. Taniec w chmurach jest tylko wstępem do licznych atrakcji czekających weselnych gości.


taniec w chmurach

Ciężki dym na pierwszy taniec

Ciężki dym powstaje w wyniku sublimacji suchego lodu w wodzie. Im cieplejsza woda, tym intensywniejsza sublimacja suchego lodu. Ciężki dym składa się z dwutlenku węgla, z którego suchy lód jest produkowany oraz drobinek wody. Gdyby drobinek wody nie było w ciężkim dymie, byłby on bezbarwny i nie stanowiłby żadnej atrakcji. Osoby zajmujące się wytwarzaniem ciężkiego dymu w trakcie Pierwszego Tańca Młodej Pary muszą zachować ostrożność. Podczas wsypywania granulatu do wytwornicy można się dotkliwie poparzyć, ponieważ suchy lód posiada temperaturę -78,5°C. Przy dłuższym kontakcie ze skórą mogą powstać bąble takie same jak przy poparzeniach naskórka. Dla Młodej Pary ciężki dym nie stanowi zagrożenia, mimo że składa się z dużej ilości dwutlenku węgla, ponieważ dym utrzymuje się do wysokości 50 centymetrów.

Wesele


wesele

Od dłuższego czasu wesela nie przypominają tych tradycyjnych, na których największą atrakcją był zespół muzyczny gwarantujący dobrą zabawę oraz dobre jedzenia. Oczywistym jest, że goście na długo zapamiętają dobrze przygotowane dania oraz tańce przy dobrej muzyce. Obecnie liczą się również inne atrakcje, które mają zachwycić gości i dodać uroku. Wesela zmieniły się, w niektórych przypadkach przekształciły się w szalone imprezy z licznymi atrakcjami. Nie można się temu dziwić. Młodzi ludzie wstępujący w związek małżeński bawią się całkowicie inaczej niż wcześniejsze pokolenie. Liczy się obecnie dynamika prowadzonego wesela, która popycha gości do dobrej zabawy. Obecnie na weselach nie można sobie pozwolić na to, aby goście się nudzili. Pojawiające się atrakcje takie jak foto-budka, drink-bar lub barek słodkości z modnymi obecnie lodami rolowanymi jest po to, aby wypełnić czas gościom weselnym. Nikt nie może się nudzić i stać obojętnie pod ścianą. Obserwując obecne wesela, można zauważyć, że atrakcje takie jak fotobudka przyciąga do siebie bardzo dużo osób zainteresowanych. Czasami przy foto budce tworzy się kolejka niczym w markecie, kiedy wprowadzana jest na artykuły promocja.

Suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu

Suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu

Jeszcze nie tak dawno, bo dekadę temu suchy lód był dostępny dla firm, które wykorzystywały jego możliwości do chłodzenia, transportu w suchym lodzie oraz wielu innych dziedzin. Mimo tego, że suchy lód był często wykorzystywany w teatrze, cateringu lub w trakcie kręcenia filmu zwyczajowy „Kowalski” nie był nim zainteresowany. Dopiero gdy branża weselna postanowiła wykorzystać jego właściwości do tworzenia efektów specjalnych, takich samych jak w filmie zainteresowanie suchym lodem wzrosło. Wzrosło na tyle, że obecnie niemal w każdym mieście można spotkać punkty sprzedaży suchego lodu. Najczęściej używanym jest granulat suchego lodu fi 16 mm, który posiada zwartą budowę oraz długie pelety. Jeszcze nie tak dawno do wytwarzania białych obłoków stosowany były bloki suchego lodu niemniej jednak trzeba było go wcześniej pokruszyć, aby można go było wsypać do wytwornicy ciężkiego dymu. Granulat suchego lodu fi 16 mm zaoszczędza czasu. Po włączeniu się diody wiadomo jest, że woda w wytwornicy ciężkiego dymu została podgrzana do odpowiedniej temperatury i można wsypać granulat do koszyczka. Jest to bardzo proste i nie nastręcza żadnej trudności. Dysponując plastykową szufelką, można bez trudu wsypać granulat z opakowania do wytwornicy bez poparzenia sobie dłoni. Granulat fi 16 mm stał się podstawowym komponentem do wytwornic ciężkiego dymu, dlatego bez problemu można go zamówić on-line w sklepach internetowych lub bezpośrednio kupić w oddziale firmy. Sprzedaż suchego lodu poprzez internet może być realizowana 7 dni w tygodniu dlatego bez wychodzenia z domu można go nabyć w odpowiedniej ilości. Niska cena suchego lodu wynosząca 5,85 złotych spowodowała, że na Taniec w Chmurach może sobie pozwolić niemal każda młoda para. Cena ciężkiego dymu na wesele jest na tyle atrakcyjna, że Taniec w Chmurach można spotkać również na małych weselach, a nawet imprezach typu urodziny lub imieniny. Suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu dostarczany jest w całym kraju w zestawach wysyłkowych o zawartości: 10 kg, 15 kg, 20 kg oraz 25 kilogramów granulatu. Zależy to w głównej mierze od modelu wytwornicy ciężkiego dymu. Do mniej wydajnych wytwornic ciężkiego dymu wystarczy 10 kg suchego lodu, do wydajniejszych potrzeba jest aż 20 lub 25 kilogramów. Zestawy wysyłkowe dostarczane są kurierem do odbiorców w 14 h w opakowaniach, dzięki którym jest mniejsza sublimacja. Tym samym ograniczane są straty.


Dział porad

Nie wiesz jak wykorzystać suchy lód w trakcie wesela? Jak zorganizować imprezę? Zadzwoń do nas. Dział porad czynny jest od poń do piątku w godz. 8:00 do 15:00. Telefon: 732-610-501. Podając w trakcie rozmowy ilość gości weselnych oraz sposób wykorzystania suchego lodu można dokładnie obliczyć, ile suchego lodu na wesele należy kupić i jak go wykorzystać.

827 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page