top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Taniec w chmurach

Zaktualizowano: 10 sty 2022

Białe gęste chmury otaczające Młodą Parę podczas pierwszego tańca wyglądają zjawiskowo. Taniec w chmurach wykonywany jest na samym początku wesela, zapraszając tym samym zaproszonych gości do zabawy. Ciężki dym wytwarzany z suchego lodu kłębi się do wysokości 50 cm jak rzeczywiste obłoki. W skład białych obłoków wchodzi dwutlenek węgla, z którego produkowany jest suchy lód oraz drobinki wody. Dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza, dlatego białe obłoki utrzymują się tak nisko na parkiecie. Taniec w chmurach jest bardzo widowiskowy i podnosi rangę każdego wesela. Jest on coraz częściej spotykany nawet na weselach tradycyjnych.


ile kosztuje taniec w chmurach

Ile kosztuje taniec w chmurach

Koszt ciężkiego dymu na Pierwszy Taniec nie jest taki znowu duży i każda młoda para może sobie na niego pozwolić. Cena ciężkiego dymu uzależniona jest od regionu i wynosi od 300 do 700 złotych. Ze względu na to, że Taniec w Chmurach nie jest jedyną atrakcją będącą w ofercie firm weselnych, cena może być o wiele niższa, kupując pakiet atrakcji na wesele. Taki pakiet może zawierać obsługę barmańską, fotobudkę, balony z helem oraz ciężki dym nie tylko na Pierwszy Taniec, ale również na uroczystość wspólnego krojenia tortu lub oczepin. Cena za Pierwszy Taniec może w takim pakiecie wynosić tylko 400 złotych. Warto wziąć takie możliwości pod uwagę planując własne wesele.

Cena suchego lodu na wesele


ile kosztuje suchy lód

Cena suchego lodu wynosi: 8,50 złotych za 1 kilogram. Sprzedaż suchego lodu realizowana jest w oddziale firmy w dowolnej ilości w opakowaniach własnych lub klienta. Niektóre firmy zajmujące się od lat sprzedażą suchego lodu dostarczają określone ilości w zestawach wysyłkowych bezpośrednio do odbiorców w całym kraju. Dostawa realizowana jest za pośrednictwem firmy kurierskiej i w większości trwa do 24 h. Tak niska cena suchego lodu oraz szybkie dostawy spowodowały, że coraz więcej firm posiada w swojej ofercie ciężki dym na wesele. Nie można się zatem dziwić, że na większości wesel, a nawet uroczystości ślubnych ciężki dym jest obecny. Tyma bardziej że cena uruchomienia takich usług jest bardzo niska. Wystarczy zakupić wytwornicę ciężkiego dymu, której koszt nie jest taki znowu astronomiczny. Wytwornica ciężkiego dymu w zależności od jej wydajności może kosztować od 2500 do 4200 złotych. Oczywiście mowa jest o wytwornicach ciężkiego dymu, których wydajność jest wystarczająca do wytwarzania białych obłoków podczas Pierwszego Tańca. Na rynku dostępne są profesjonalne wytwornice, które są stosowane do efektów specjalnych podczas kręcenia filmu, reklam lub koncertów. Ich cena jest dużo większa, niemniej jednak na Taniec w Chmurach wystarczą o wiele tańsze modele. Cena suchego lodu na wesele jest niewielka, zważywszy na koszt innych atrakcji takich jak: odpowiedni Dj na wesele lub zespół. Do wytworzenia od 3 do 5 minut białych obłoków potrzebne jest minimum 10 kg suchego lodu. Cena 10 kg suchego lodu: 85 złoty. Wydajniejsze wytwornice w tym samym czasie zużyją około 20 kg suchego lodu w cenie 170 złotych. Mimo wszystko są to niewielkie koszty uzyskania gęstych pokładów chmur za rozsądną cenę.


Dział porad

Nie wiesz jak wykorzystać suchy lód w trakcie wesela? Jak zorganizować imprezę? Zadzwoń do nas. Dział porad czynny jest od poń do piątku w godz. 8:00 do 15:00. Telefon: 732-610-501. Podając w trakcie rozmowy ilość gości weselnych oraz sposób wykorzystania suchego lodu można dokładnie obliczyć, ile suchego lodu na wesele należy kupić i jak go wykorzystać.


443 wyświetlenia

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page