top of page
  • Dry Ice

Suchy lód na imprezę

Zaktualizowano: 28 wrz 2022

Ciężki dym niczym mgła ścieląca się nisko przy ziemi to niesamowity efekt specjalny który jest wykorzystywany podczas kręcenia filmów. W teatrze lub imprezach okolicznościowych występuje bardzo często. Ciężka mgła jest doskonałym efektem specjalnym nie tylko na duże firmowe ale również domowe imprezy. Dym kłębi się delikatnie nad ziemią stwarzając atmosferę pełną uroku i tajemniczości. Zaproszeni goście tańcząc w gęstej mgle poruszają ją i gdy zastosujemy dodatkowo kolorowe oświetlenie uzyskujemy niezapomniane widowisko o którym długo goście będą pamiętać.


Pierwszy taniec młodej pary

Najczęściej można się z takimi efektami specjalnymi spotkać na weselu. Pierwszy taniec młodej pary w obłokach ciężkiego dymu jest bardzo efektowny. W połączeniu z grą świateł tworzy bajeczną oprawę. Suchy lód to idealny dodatek na wesele. Przecież jest to jedyny, wyjątkowy dzień w życiu dlatego też wymaga wyjątkowej, wystrzałowej oprawy. Taką oprawą każdego wesela może być taniec w chmurach, obłokach ciężkiego dymu który pochodzi z sublimacji suchego lodu. Suchy lód przekształcając się ponownie w dwutlenek węgla wytwarza z w połączeniu z wilgocią ciężkie obłoki dymu który utrzymuje się tuż przy podłodze. Taniec w chmurach młodej pary na długo pozostanie w pamięci gości i oczywiście samych nowożeńców. Przygotowania do wesela są często poprzedzone wielotygodniowymi próbami. Starannym doborem muzyki, oprawy świetlnej, choreografii. W trakcie wesela nie można popełnić żadnego błędu ponieważ oczy przybyłych wszystkich gości będą skierowane tylko na parę młodą. Otaczając się gęstą mgłą podczas wykonywania pierwszego tańca młodej pary nie trzeba się martwić że ktoś pomyli kroki. Nie będzie tego widać w gęstych obłokach dwutlenku węgla. Suchy lód na imprezę dostępny jest w e-sklepie Dry Ice Zone.

Menu z suchym lodem


Suchy lód wprowadza nowe możliwości do menu mniejszej czy też większej imprezy. Granulat suchego lodu dodany do drinków lub napojów bezalkoholowych wytworzy charakterystyczną mgiełkę spływającą po szklankach. Zapewni wyjątkowe wrażenia wizualne, a przy tym nie rozcieńcza i nie zmienia smaku płynów do których jest dodany. W trakcie wesela można ustawić kieliszki z szampanem w kształt piramidy a dodany suchy lód do kieliszków zapewni niesamowite wrażenia. Wydobywający się z kieliszków ciążki dym będzie spływał w dół jak woda z kaskady wodnej. Po odpowiednim podświetleniu czerwoną barwą, można uzyskać efekt spływającej lawy. Jak widać wszystko zależy od inwencji twórczej. Tworząc menu na imprezę nie można zapomnieć o deserach, torcie lub innych słodkich dodatkach które również można otoczyć gęstą mgła.

Dzięki życzliwości M&MK Fashion możemy zaprezentować efekty specjalne które pozwolą wam zaskoczyć swoich gości nie tylko podczas wesela ale i domowej imprezy. Na większych imprezach obłoki ciężkiego dymu wytwarzane są z odpowiedniej wytwornicy do której zasypywany jest suchy lód. Suchy lód zalewany jest ciepłą wodą która jest cały czas podgrzewana aby sublimacja zachodziła intensywniej.

Efekty specjalne

Efekty specjalne powstają w procesie sublimacji suchego lodu. Przekształcania się dwutlenku węgla w formie stałej pod postacią granulatu ponownie w stan lotny. Dwutlenek węgla z którego został wykonany w skomplikowanym procesie ściskania i rozprężania. Ciężki gęsty dym składa się z zimnego dwutlenku którego właściwości wykorzystywane są w przemyśle wytwórczym, transporcie i wielu innych. Wraz z ustaniem procesu sublimacji obłok ciężkiego dymu zanika nie pozostawiając po sobie wilgoci. Jest to bardzo ważna właściwość ponieważ młoda para tańcząca w obłokach dwutlenku węglu nie poślizgnie się na parkiecie.

Efekty specjalne domowej roboty

Należy przypomnieć że suchy lód posiada temperaturę -78.5 °C dlatego należy zachować środki ostrożności. Efekty specjalne domowej roboty polegają na zastosowaniu dostępnych materiałów lub narzędzi uzyskując podobny efekt jak z zastosowaniem profesjonalnych urządzeń. Zamiast wytwornicy dymu można się posłużyć metalowym garnkiem lub szklaną, ceramiczną wazą do której zasypujemy granulat suchego lodu. Pamiętajcie!! granulat suchego lodu fi 16 milimetrów intensywniej sublimuje w kontakcie z woda niż mniejszy odpowiednik granulat fi 3 mm. Granulat suchego lodu fi 16 milimetrów wsypany do garnka zalewamy ciepłą lub gorąco wodą. Im cieplejsza woda tym intensywniejsza sublimacja i więcej ciężkiego dymu. Wraz z ochładzaniem się wody sublimacja jest słabsza. Teraz wystarczy za garnkiem lub wazą ustawić wentylatorek aby skierować ciężki dym na stół po którym będzie spływała lub na podłogę na której będą odbywały się tańce. Aby podtrzymać sublimację i wytwarzanie dymu należy dosypywać granulat oraz dolewać ciepłej wody.


Należy pamiętać! Nigdy nie dotykamy suchego lodu rękoma ponieważ można się poparzyć. Suchy lód posiada temperaturę -78.5 °C dlatego nawet krótki kontakt suchego lodu z naskórkiem może przyczynić się do jego zaczerwienienia. Dla bezpieczeństwa lepiej jest założyć rękawiczki. Korzystając z właściwości granulatu suchego lodu fi 16 mm uzyskujemy więcej ciężkiego dymu niż z mniejszego granulatu fi 3 mm. Firma Dry Ice Zone dysponuje granulatem suchego lodu 7 dni w tygodniu. Otrzymujemy granulat suchego lodu trzy razy w tygodniu dlatego jest on zawsze świeży i proces sublimacji zachodzi intensywnie.

712 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page