top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Suchy lód do transportu mrożonek

Zaktualizowano: 11 sty 2019


Granulat fi 16 mm jest z powodzeniem stosowany w transporcie produktów mrożonych w tym i mrożonek. Aby zachować zimny łańcuch chłodniczy w transporcie mrożonek wykorzystywane są samochody typu chłodnia lub mrożnia. Równie często transport odbywa się w opakowaniach styropianowych do poszczególnych odbiorców, marketów w suchym lodzie. Mrożonki są układane warstwowo w opakowaniach. Dla zachowania zimnego łańcucha dostaw wsypywany jest granulat suchego lodu fi 16 mm który dłużej sublimuje. Dłuższa sublimacja granulatu fi 16 mm pozwala na transport mrożonek na długie trasy nie tylko drogowy ale również lotniczy.

Granulat fi 16 mm

Korzystając z właściwości granulatu fi 16 mm można mrożonki transportować na długie trasy. Granulat sprawdza się wyśmienicie w transporcie w suchym lodzie, ponieważ długi czas utraty zawartości granulatu w opakowaniu jest wystarczający do uzyskania temperatury od -8°C do -18 °C. Aby zapewnić optymalne warunki mrożonkom należy użyć odpowiedniego opakowania który będzie izolował zawartość od warunków atmosferycznych.

Doskonałym rozwiązaniem są opakowanie styropianowe styrobox. Grube ścianki opakowania styropianowego (3 cm) doskonale izolują zwartość przed rozmrożeniem. Im doskonalsza izolacja tym mniej trzeba użyć granulatu fi 16 mm. Oczywistym jest że przed realizacją transportu w suchym lodzie należy przeprowadzić walidację opakowania. Im dłuższa trasa tym więcej granulatu suchego lodu należy użyć aby nie było możliwości przerwania zimnego łańcucha dostaw. Granulat fi 16 mm przeznaczony do transportu mrożonek dostarczany jest do firm przewozowych lub producenta w kontenerach. Dostarczamy suchy lód w kontenerach o ładowności od 200 do 500 kilogramów. Sublimacja suchego lodu w kontenerach wynosi dziennie od 3 do 5 %. Dla mniejszych przesyłek w suchym lodzie dysponujemy zestawami wysyłkowymi suchego lodu o zawartości: 20, 30 oraz 40 kilogramów suchego lodu. Zestawy wysyłkowe suchego lodu dostarczane są na miejsce przez firmy kurierskie.

Mrożonki

Mrożonki są bardzo ważnym produktem w każdym domu. Szczególnie zimą korzystamy wszyscy z ich walorów smakowych i odżywczych. Obecne możliwości techniczne pozwalają na szybkie zamrożenie warzyw dzięki czemu mrożonki zachowują swoje walory odżywcze przez długi czas. Aby je zachować mrożonki nie mogą być narażone na rozmrożenie podczas transportu. Muszą być transportowane i przechowywane w odpowiedniej kontrolowanej temperaturze. Jeżeli mrożonki są transportowane do paru punktów odbioru powinny być transportowane w opakowaniach zbiorczych aby uniknąć zbyt dużych wąchań temperatury która wpływa niekorzystnie na walory smakowe produktów mrożonych. Granulat fi 16 mm doskonale sprawdza się jako chłodziwo.

Opakowanie do transportu mrożonek

Opakowanie styropianowe styrobox z uwagi na swoje właściwości termiczne oraz mechaniczne stosowane jest w transporcie produktów mrożonych. Zarówno w transporcie drogowym jak i napowietrznym. Opakowania styrobox znajdują szerokie zastosowanie w transporcie mrożonek oraz produktów w stanie głębokiego zamrożenia. Opakowania styrobox wykorzystywane nie tylko w transporcie. Doskonale sprawdzają się w cateringu oraz w przemyśle przetwórstwa spożywczego.


Opakowania styropianowe wykazują się lekkością, wysoką odpornością mechaniczną, wyśmienitą izolacją termiczną oraz estetyką wykonania. Dostępne są w kolorze białym.

Opakowania zabezpieczają nie tylko mrożonki ale każdy towar umieszczony w opakowaniu przed uszkodzeniem w trakcie transportu, lub podczas magazynowania. Zabezpieczają towar przed działaniem światła, utratą zapachu i wilgoci oraz temperaturą.

Opakowania styrobox ST 100 wykorzystywane są do: Transportu żywności, mięsa, ryb, oraz przetworów mięsnych warzyw w kontrolowanej temperaturze oraz w stanie zamrożonym Leków, szczepionek oraz innych farmaceutyków które są wrażliwe na zmiany temperatury. Produktów podatnych na stłuczenie i uszkodzenie mechaniczne takie jak; szkło, porcelana.

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page