top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Suchy lód do drinków

Zaktualizowano: 11 sty 2019

Granulat suchego lodu fi 16 mm jest doskonały do drinków. Długo sublimuje zapewniając przepiękny biały i gęsty dym wydobywający się z drinka. W odróżnieniu do swojego mniejszego odpowiednika granulatu fi 3 mm nie trzeba tak często uzupełniać granulatu w dużych pojemnikach i w samych drinkach. Drinki z suchym lodem są doskonałym uzupełnieniem przyjęcia, imprezy domowej ze względu na efekty specjalne jakie można stworzyć na imieniny czy też urodziny. Suchy lód na imieniny można zamówić w najmniejszym opakowaniu wysyłkowych zawierającym 4 kg granulatu suchego lodu. Zamawiając 4 kg należy pamiętać że suchy lód sublimuje i w ciągu doby ubywa go w zestawie wysyłkowym 1.4 kg.

Sublimacja granulatu suchego lodu

Sublimacja suchego lodu zachodzi zawsze w środowisku cieplejszym od suchego lodu. Przypominamy że suchy lód posiada temperaturę -78.5°C dlatego też nawet przechowywany w domowej zamrażalce traci na wadze poprzez sublimacje. Sublimacja suchego lodu polega na przekształcaniu się suchego lodu z ciała stałego w gaz. Dwutlenek węgla z którego został wykonany w skomplikowanym procesie ściskania i rozprężania ciekłego dwutlenku węgla. Suchy lód sublimując w odróżnieniu od lodu który powstaje z wody nie pozostawia po sobie śladu. Proces sublimacji suchego lodu wykorzystywany jest do tworzenia efektów specjalnych takich jak gęsty biały dym. Taki sam gęsty, biały dym wydobywać się będzie z drinka do którego wrzucimy granulat suchego lodu fi 16 mm. Od wielkości granulatu zależy jak długo będziemy się cieszyć wydobywającym się dymkiem z drinka. Zamawiając suchy lód na domową imprezę należy pamiętać że mimo grubych ścianek opakowania styropianowego styrobox nie unikniemy sublimacji suchego lodu. Zamawiając 4 kg suchego lodu na weekend z dostawą do domu na piątek po 24 godzinach ubędzie 1.4 kg granulatu. Po 48 godzinach pozostanie w opakowaniu granulatu 1.2 kg. Należy wziąć pod uwagę sublimację suchego lodu zanim złożysz zamówienie w e-klepie.

Drinki z suchym lodem

Drinki z suchym lodem pojawiają się bardzo często na weselu, firmowych imprezach ale nie nie tylko. Dostępność suchego lodu, szybkie dostawy w ciągu 24 godzin spowodowały że dymiącymi drinki można się cieszyć na mniejszych, domowych imprezach. Dzieje się tak dlatego że w prosty sposób można urozmaicić domową imprezę. Wystarczy wrzucić parę granulek suchego lodu do drinka aby uzyskać natychmiastowy efekt widoczny na filmie.

Tutaj jedna uwaga. Jak już wspominaliśmy na początku, suchy lód posiada temperaturę -78.5°C. Połknięcie granulatu może skutkować poparzeniem przełyku. Należy zachować środki ostrożności i zdrowy rozsądek używając suchy lód do drinków. Najprostszym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem są słomki które wewnątrz posiadają wkład który nie przepuści nawet ziarenka suchego lodu. Używając słomek można do drinków wrzucić bezpośrednio suchy lód bez obawy o swoje zdrowie. Oczywiście nie możemy zagwarantować że nie będziecie odczuwać efektów ubocznych po wypiciu większej ilości drinków. Z suchym lodem drinki są smaczniejsze ponieważ ich nie rozcieńczają ale doskonale schładzają. Jak sami widzicie umiar jest potrzebny we wszystkim.

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page