top of page
  • Dry Ice

Suchy lód w Łodzi

Zaktualizowano: 26 kwi 2021


19 kwietnia otworzyły się podwoje oddziału firmy Dry Ice Zone w Łodzi mieszczącego się przy ulicy Andrzeja Struga 78. Okazało się, że sporo osób czekało na ten moment. Szczególnie dotyczy to firm cateringowych, które dostarczają gotowe dania wprost pod drzwi. Oczywistym jest, że część dań dostarczanych jest jeszcze ciepłych, aby można było je od razu skonsumować. Większa jednak część dostaw dotyczy dań z restauracji, które nie mogąc serwować swoich specjałów na miejscu, dostarczają: pirogi, kopytka, leniwe i inne własnego wyrobu specjały w stanie schłodzonym. Tego typu wyroby można umieścić w lodówce i w odpowiednim monecie poddać obróbce cieplnej. Do tego typu transportu wykorzystywany jest suchy lód, który jest sprawdzonym chłodziwem. Posiada on bardzo niską temperaturę wynoszącą aż -78,5°C. Suchy lód nie posiada zapachu, co jest istotne w transporcie produktów spożywczych. Równie istotne jest, że po suchym lodzie nie pozostaje żaden ślad. W wyniku sublimacji, zamiany ciała stałego w gaz pozostaje dwutlenek węgla dodatkowo zabezpieczający gotowe dania w tym i dania mięsne przed zepsuciem. Nie od dziś wiadomo jest, że to tlen, którym oddychamy, jest głównym winowajcom odpowiedzialnym za psucie się produktów spożywczych. Po otrzymaniu gotowych dań przewożonych w suchym lodzie konsument może mieć pewność, że zachowały one swoje walory smakowe oraz odżywcze.

Suchy lód dla firm farmaceutycznych


Przy obecnym zainteresowaniu farmaceutykami przez osoby chore oraz zdrowe, które chcą wspomóc swój organizm, bez suchego lodu nie da się obejść. Suchy lód wykorzystywany jest przez różne firmy zajmujące się ich transportem oraz przechowywaniem. W obecnej sytuacji od paru miesięcy suchy lód wykorzystywany jest do przechowywania szczepionek w punktach szczepień. Po otwarciu nowego oddziału okazało się, że zainteresowanie jest ogromne. Szczepionki dla zachowania swoich właściwości muszą być przechowywane w skrajnie niskich temperaturach pomiędzy -70°C do -80°C. Suchy lód do przechowywania szczepionek dostarczany jest w kontenerach lub opakowaniach styropianowych. Otwierając nasz oddział, zdawaliśmy sobie sprawę w tego, że skracamy czas dostawy suchego lodu do klinik i punktów szczepień. Obecnie punkty szczepień w Łodzi nie muszą się martwić o dostawy suchego lodu. Mało tego. Już niedługo uruchomimy dostawy suchego lodu na tak zwane „przesypanie”. Punkt szczepień zamawiając w naszym oddziale suchy lód, nie będzie musiał płacić za opakowanie styropianowe, które i tak po pewnym czasie „ląduje” na wysypisku śmieci. Zamawiając tego typu dostawę, kurier przywozi na miejsce suchy lód w opakowaniu firmowym i przesypuje granulat do kontenera, w których przechowywane są szczepionki. Zmniejszamy w ten sposób ilość styropianu lądującego na wysypiskach śmieci. Generowane są również oszczędności dla firmy zamawiającej suchy lód. Jedno opakowanie styropianowe to oszczędności od 12 do 28 zł. Warto zatem pomyśleć o zmniejszeniu zanieczyszczenia naszej matki, Ziemi.


Punkt sprzedaży suchego lodu Łódź Polesie Andrzeja Struga 78. Sprzedaż suchego lodu realizowana jest od 8:30 do 16:30. telefon: 512-117-436

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page