top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Suchy lód na urodziny organizowane w domu


Suchy lód na urodziny organizowane w domu zamówisz w naszym sklepie internetowym. Suchy lód dostarczamy kurierem w dostępnych zestawach wysyłkowych. Dostawa kurierem suchego lodu realizowana jest do 24 godzin. Zanim zamówisz suchy lód na urodziny, zastanów się, do czego go wykorzystasz. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiedząc o tym, do czego będziesz wykorzystywał suchy lód, łatwo można obliczyć, ile należy zamówić granulatu. Należy również wiedzieć, że suchy lód podlega procesowi sublimacji. Nie rozpuszcza się tak jak typowy lód powstający z zamrożonej lody a przekształca się w gaz. Suchy lód produkowany jest z ciekłego dwutlenku węgla dlatego już w ciągu 24 godzin mimo odpowiedniego zabezpieczenia (dostarczany jest w opakowaniach styropianowych) straty suchego lodu sięgają od 1,5 kg do 2,5 kg.


Jak wykorzystać suchy lód w trakcie imprezy urodzinowej


Suchy lód możesz wykorzystać na wiele sposobów. Najprościej jest wrzucić granulat suchego lodu do: drinka, dzbanka z kompotem, soku lub napojów niegazowanych. Specjalnie podkreślamy, że do napojów niegazowanych, ponieważ po wrzuceniu suchego lodu do napoju z bąbelkami może on „wykipieć” z dzbanka lub szklanki. Dochodzi do intensywnej, burzliwej reakcji, ponieważ napoje gazowane posiadają już w sobie dwutlenek węgla.Dymiący tort na urodziny


W wyniku sublimacji suchego lodu w wodzie powstają bardzo duże ilości dwutlenku węgla, który łącząc się z drobinkami wody, widoczny jest pod postacią delikatnej mgiełki, lub gęstych białych obłoków. Zależy to w głównej mierze od ilości suchego lodu wsypanego do ciepłej wody. Im cieplejszej wody użyjesz, tym wiesze ilości gęstych obłoków uzyskasz. Aby wykonać dymiący urodzinowy tort, potrzebujesz:

  • Plastikowa lub metalowa podstawka pod tort

  • Szklane naczynie do którego wkładamy podstawkę z tortem

  • Ciepła woda którą wlewamy do naczynia

  • Granulat suchego lodu (20 - 30 dkg na jedno zasypanie)

Jak wykonać dymiący tort - do większego szklanego naczynia wkładamy podstawkę na tort. Wlewamy do naczynia ciepłą (niegorącą!) wodę. Ustawiamy na podstawce udekorowany tort ze świeczkami. Odpalamy świeczki i do wody wsypujemy granulat suchego lodu. Efekt jest natychmiastowy. Z naczynia, do którego wsypaliśmy suchy lód, zaczyna wydobywać się ciężki dym, który „rozlewa” się na blacie stołu. Najczęściej jest tak, że goście są zaszokowani, co to takiego się dzieje, że w przeciągu paru chwil cały stół skąpany jest w białej gęstej mgle. Ilość białych obłoków może być naprawdę duża, zakrywając białą zawiesiną przygotowane przekąski, kanapki i sałatki.


Pamiętaj! Po wsypaniu suchego lodu do wody nastąpi intensywna reakcja, dzięki której z naczynia przez 4 do 5 minut będą wydobywały się gęste białe obłoki. Ciężki dym w takich ilościach nie jest szkodliwy niemniej jednak, zalecamy uchylić okno, aby nie gromadzić w pomieszczeniu zbyt dużych ilości dwutlenku węgla. Aby powtórzyć ten efekt, należy wylać zimną już wodę z naczynia, a następnie wlać ciepłą wodę i ponownie wsypać suchy lód.

21 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page