• Dry Ice

Suchy lód do lodówek turystycznych

Zaktualizowano: 10 kwi 2021

Suchy lód jest rewelacyjnym chłodziwem. Lepszym niż jakiekolwiek wkłady chłodzące zawierającą wodę, która jest zamrażana w zamrażalce a później wkładana do lodówki turystycznej. Żelpaki również nie posiadają takich właściwości jak suchy lód dlatego zanim udasz się na weekend lub wczasy z lodówką turystyczną należy zastanowić się nad tym jakie chłodziwo do lodówki turystycznej zastosować.


Suchy lód do lodówki turystycznej

Suchy lód do lodówki turystycznej zamawiany jest najczęściej w okresie wiosennym i letnim. Kiedy trzeba przewieść produkty spożywcze na działkę lub lodówka turystyczna ma być użyta do innych celów. Suchy lód do lodówek turystycznych zamawiany jest w dwóch zestawach. 4 kg suchego lodu do lodówki turystycznej jest wystarczający do przewiezienia na weekend produktów spożywczych w stanie zamrożonym, mrożonek lub produktów spożywczych w tym i mięsa o krótkiej trwałości do spożycia. Udając się na weekend staramy się przecież aby nasze produkty zachowały swoją świeżość dlatego 4 kg suchego lodu doskonale spełni swoje zadanie. 10 kg suchego lodu do lodówki turystycznej zamawiane jest nie tylko do przewiezienia produktów spożywczych ale suchy lód wykorzystywany jest później do innych celów. Suchy lód do drinków lub schłodzenia napojów bezalkoholowych lub piwa. Wszystko zależy od tego jak długo ma służyć lodówka turystyczna do celów chłodniczych oraz zależy również od tego jak długo będziecie przebywać poza domem. Suchy lód można wykorzystać na wiele sposobów dlatego jego ilość zależy od tego co będziecie chcieli podczas wyjazdu weekendowego robić.

Suchy lód do lodówek turystycznych


Suchy lód do lodówek turystycznych jest używany dlatego ponieważ jest doskonałym chłodziwem. Temperatura suchego lodu - 78.5 °C nie jest jedynym jego atutem. Suchy lód do lodówek turystycznych używany jest dlatego że w procesie sublimacji, czyli zamianie z ciała stałego w gaz wytwarzany jest dwutlenek węgla o niskiej temperaturze. Dwutlenek węgla z którego jest wytworzony suchy lód wytwarza otoczkę dwutlenku węgla w w lodówkach turystycznych. Dwutlenek węgla otaczający produkty spożywcze w lodówkach turystycznych otacza produkty spożywcze dzięki czemu zachowują one długo swoją świeżość. Dwutlenek węgla zabezpiecza produkty spożywcze przez dostępem do tlenu który rozpoczyna proces gnilny i rozkład produktów spożywczych. Mięso przechowywane bez dostępu do tlenu zachowuje dłużej swoją świeżość dzięki czemu nie psuje się tak szybko i jest bardzo smaczne gdy włożymy go na grilla. Suchy lód jest wykorzystywany w transporcie produktów spożywczych a nawet owoców nie tylko do ich zamrożenia ale w otoczce wytworzonej przez suchy lód który powstrzymuje proces rozkładu. Transport w suchym lodzie produktów spożywczych jest realizowany na całym świecie dlatego suchy lód do lodówek turystycznych sprawdza się doskonale. Temperatura suchego lodu - 78.5 °C doskonale zabezpiecza wszystkie produkty spożywcze przez zepsuciem się a dwutlenek węgla który powstaje w wyniku sublimacji doskonale zabezpiecza świeżość produktów które chcemy dostarczyć na weekend. Nie ma takiego drugiego komponentu jakim jest suchy lód który by się sprawdzał lepiej w lodówkach turystycznych.

Zestawy suchego lodu do lodówek turystycznych

Firma Dry Ice Zone posiada w swojej ofercie zestawy suchego lodu które można zamówić na weekend do lodówki turystycznej. Zestawy suchego lodu dostarczane są przez firmy kurierskie niemniej jednak dla mieszkańców Warszawy suchy lód jest dostarczany przez firmę transportu specjalistycznego OCS. W zależności od zapotrzebowania na suchy lód do lodówki turystycznej dostarczany jest suchy lód w zestawach zawierających 4 kg suchego lodu. Jest to zestaw suchego lodu zamawiany najczęściej na wyjazd weekendowy. W zależności od zapotrzebowania dostarczmy suchy lód w większej ilości niemniej jednak 4 kg suchego lodu zamawiane jest bardzo często od maja do końca sierpnia do lodówek turystycznych jako chłodziwo. 4 kilogramy suchego lodu jest wystarczającą ilością do lodówki turystycznej jeżeli przewożone są produkty spożywcze w tym i świeże mięso lub ryby na działkę. Przy większym wykorzystywaniu suchego lodu zalecamy jednak zestaw zawierający 10 kg suchego lodu który to komponent można wykorzystać nie tylko do lodówki turystycznej. Po przewiezieniu artykułów spożywczych i umieszczeniu ich w zamrażarce, suchy lód może być wykorzystany do doskonałych drinków z suchym lodem lub do schłodzenia piwa który jest nieodzowny podczas rodzinnego grillowania. 10 kg suchego lodu wystarczy na co najmniej trzy dni do chłodzenia lub wykorzystania w inny sposób.

902 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie