top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Suchy lód do dystrybucji leków


Suchy lód jest bardzo pomocny w dystrybucji leków realizowanych nie tylko w kraju, ale również za granicą. Obecne dostawy leków nie przypominają tych sprzed roku, kiedy większość farmaceutyków przesyłana była drogą napowietrzną. Transport lotniczy w dystrybucji leków odgrywał bardzo dużą rolę. Tak samo, jak transport innych, wrażliwych towarów był szybki i w miarę tani. W bardzo krótkim czasie można było zareagować na potrzeby rynku a suchy lód jako doskonałe chłodziwo, odgrywał i odrywa istotną rolę. Najważniejsze zalety suchego lodu to jego temperatura wynosząca aż -78,5°C. Dzięki temu, że jest on produkowany z dwutlenku węglą w stanie ciekłym, nie rozpuszcza się i nie pozostawia śladu i wilgoci. Jest to bardzo istotne, zważywszy, że niektóre farmaceutyki nie tylko muszą być transportowane i przechowywane w odpowiedniej temperaturze, ale również i atmosferze, która musi być pozbawiona wilgoci lub zawierać jedynie jej cząstkę. Ze względu na to, że suchy lód używany do transportu farmaceutyków wytwarzany jest z ciekłego dwutlenku węgla, sublimuje. Oznacza to, że przechodzi ze stanu stałego (pod postacią granulatu, plastrów lub bloków) w gaz, z którego jest wytwarzany. Produkcja suchego lodu jest procesem skomplikowanym. Jego użycie jako chłodziwa w transporcie wymaga odpowiedniej praktyki. Praktyki potrzebnej, aby ustalić, ile suchego lodu jest potrzebne do transportu?


Punkt sprzedaży suchego lodu Łódź Polesie ulica Andrzeja Struga 78. Zadzwoń do nas lub przyjedź na miejsce w godzinach pracy od 8:30 do 16:30, aby kupić suchy lód. Możesz również do nas zadzwonić i umówić się na uzupełnienie suchego lodu wykorzystywanego do dystrybucji leków. Telefon: 042-620-09-04.


Suchy lód do transportu


Firma z odpowiednim doświadczeniem jest w stanie bardzo szybko obliczyć, ile suchego lodu jest potrzebne do transportu danej grupy farmaceutyków. Niestety mimo naszej długoletniej praktyki nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć w przybliżeniu, ile suchego lodu należy użyć do transportu ze względu na to, że za każdym razem potrzeba jest go mniej lub więcej.

granulat suchego lodu używany do transportu leków, szczepionek itp
granulat suchego lodu do dystrybucji leków

W grę wchodzi kilka kluczowych czynników mających wpływ nie tylko na ilość suchego lodu, ale również na sam wybór opakowania, w których leki będą przewożone. Do tego koszyka zasad i zależności należy dodać ilość przewożonego towaru. Jak zostanie on rozmieszczony w opakowaniu lub kontenerze oraz istotna jest również długość trasy. W przypadku transportu ładunku jednorodnego o tych samych wymogach temperaturowych zadanie wydaje się łatwiejsze, lecz sam transport w zimnym łańcuchu dostaw nigdy nie był zadaniem łatwym. Wiedzą o tym dokładnie firmy transportowe, których już nie ma na naszym runku lub zostały wykupione. Firmy te nie były w stanie nadążyć za zmianami, jakie następują bardzo szybko w transporcie farmaceutycznym. Dlatego dział logistyczny pozostałych firm zajmujący się opracowaniem drogi transportu tak ustala trasę przejazdu, aby na jej trasie występowały punkty sprzedaży suchego lodu. Po to, aby w przypadku awarii lub dość długiej trasy można było uzupełnić suchy lód niezbędny do kontynuowania przewozu farmaceutyków. Nie jest to obecnie takie proste ze względu na sytuację, w której znalazły się obecnie mniejsze i duże firmy w Polsce i nie tylko. Aby prowadzić sprzedaż suchego lodu, należy pozyskać odbiorców, którzy potrzebują tego komponentu. Brak odbiorców równa się klapą całego przedsięwzięcia, ponieważ jak już wcześniej wspomnieliśmy, suchy lód podlega stałemu procesowi sublimacji. W ciągu doby znika bezpowrotnie z kontenera od 20 do 30 kg suchego lodu. Brak odbiorców oznacza tylko jedno. Stale powiększające się straty uniemożliwiające dalsze działania, chyba że? Ktoś zakłada firmę nie po to, aby zarobić a dlatego że się nudzi w domu.


Sprzedaż suchego lodu Łódź Polesie

Punkt sprzedaży suchego lodu Łódź Polesie powstał z myślą nie tylko o strefie rozrywki, ale nade wszystko zaspokojeniu popytu na ten komponent przez firmy transportowe oraz produkcje. Firmy produkcyjne zlokalizowane są na obrzeżach Łodzi oraz na poszczególnych osiedlach bardzo często zamawiały u nas w Raszynie dostawy kurierem suchego lodu. Postanowiliśmy skrócić dystans, wychodząc im naprzeciw.

Zestawy suchego lodu dostarczane kurierem do mieszkańców Łodzi
Suchy lód w zestawach wysyłkowych

Już od trzech miesięcy suchy lód można kupić w Łodzi od 8:30 do 16:30. Ulica Andrzeja Struga 78. Możesz do nas zadzwonić w godzinach pracy punktu sprzedaży i kupić suchy lód na miejscu - 042-620-09-04. Uzupełnianie suchego lodu firmom transportowym zostało przyjęte z aprobatą ze względu na to, że firmy realizujące transport w zimnym łańcuchu dostaw czują się bezpieczniejsze. Przejeżdżając tranzytem przez miejscowość Łódź, mogą wcześniej zamówić dla siebie odpowiednią ilość suchego lodu, aby uzupełnić jego ubytek w opakowaniowych lub kontenerach, a także przestrzeni transportowej auta. Transport w zimnym łańcuchu dostaw nigdy nie był tak łatwy z firmę Dry Ice Zone.

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page