top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Suchy lód do drinków na Halloween

Zaktualizowano: 28 wrz 2022

Dymiące drinki z suchym lodem nikogo już nie dziwią tak jak jeszcze parę lat wstecz. Bezproblemowa dostępność suchego lodu sprawiła, że coraz częściej drinki pojawiają się na domowych imprezach. Balach i przy innych okazjach. Wystarczy wejść do sklepu suchego lodu i zamówić odpowiednią dla siebie ilość suchego lodu na imprezę a zostanie on dostarczony na drugi dzień. Można zamówić właściwą dla siebie ilość lub skorzystać z gotowych zestawów suchego lodu, które są przygotowane na każdą okazję. Zestawy suchego lodu na imieniny lub urodziny zawierają również dodatki, które sprawiają, że można bez obawy o swoje zdrowie sączyć drinki z suchym lodem. Takim przykładem może być zestaw na Halloween o zawartości 15 kg suchego lodu oraz 15 słomek Dry Ice Stix do drinków.

suchy lód do drinków na Halloween

Cena suchego lodu do drinków

zestaw suchego lodu na halloween

W świecie suchego lodu istnieje różnorodność granulatu a tym samym jego cena. Najkorzystniej jest kupić do drinków granulat suchego lodu fi 16 mm. Granulat fi 16 mm dłużej sublimuje, a tym samym z drinka będzie się wydobywał przepiękny dymek przez parę minut. Granulat suchego lodu fi 3 mm poprzez swoją małą średnicę szybciej znika z drinka i może być bardzo kłopotliwe. Częściej trzeba granulat uzupełniać, aby drinki dymiły i przy dużej ilości gości na imprezie może to być bardzo kłopotliwe. Cena granulatu suchego lodu fi 16 mm wynosi 5,85 złotych za 1 kilogram. Niska cena granulatu sprawia, że większość zainteresowanych zakupem może sobie pozwolić na zakup suchego lodu na Halloween. Oczywiście przy większej ilości gości na imprezie należy liczyć się, z tym że suchego lodu trzeba będzie kupić więcej. Na domową imprezę Halloweenową oraz drinków wystarczającą ilością może być zestaw zawierający 7 lub 10 kg granulatu. Chcąc wykorzystać suchy lód do efektów specjalnych, które to efekty są nieodzownym atrybutem Halloween, warto zapatrzeć się w zestaw zawierający 10 kg suchego lodu w cenie 88.01 zł brutto.

Dodatki do drinków z suchym lodem na Halloween


dodatki do drinków z suchym lodem na Halloween

Dbając o własne bezpieczeństwo, należy również kupić dodatki do drinków, dzięki którym można mieć pewność, że granulat nie zostanie połknięty. Należy o tym pamiętać, ponieważ suchy lód posiada bardzo niską temperaturę. Temperatura suchego lodu – 78,5 °C sprawia, że w kontakcie ze skorą może dojść do poparzenia. Tego przecież na imprezie Halloweenowej nikt by nie chciał. W sklepie suchego lodu dostępne są dwa dodatki do drinków z suchym lodem. Kolorowe słomki Dry Ice Stix oraz mieszadełka do drinków Mistystix. Dodatki do drinków z suchym lodem można kupić razem z gotowymi zestawami lub osobno.

Słomki do drinków na Halloween

słomki do drinków na Halloween

Kolorowe słomki do drinków z suchym lodem posiadają wewnątrz wkład, poprzez który do przełyku nie dostanie się nawet mała granulka. Dodatkowo słomki do drinków Dry Ice Stix świecą w nocy co może jeszcze bardziej uatrakcyjnić imprezę Halloweenową. Słoki do drinków świecą parę godzin fosforyzującym światłem. Jeśli słomka nie zostanie zgięta, złamana może służyć parę razy do drinków, niemniej jednak następnym razem nie będą one już świeciły. Dzięki słomkom można granulat suchego lodu dodać bezpośrednio do drinka bez obawy o swoje zdrowie. Tutaj jednak jedna uwaga! Suchego lodu nie można również dotykać palcami, ponieważ może dojść do poparzenia naskórka. Uwieszamy suchy lód w drinku szczypcami, takimi samymi szczypcami, jakimi nakładamy na talerzyk ciastka lub tort. Można również do drinka wsypać granulat małą plastykową szufelką.


Mieszadełka do drinków na Halloween

mieszadełka do drinków na Halloween

Innym zabezpieczeniem używanym do drinków z suchym lodem są mieszadełka Mistystix. Bezbarwne mieszadełka do drinków posiadają pojemniczek, do którego wkłada się szczypcami granulat suchego lodu. Wystarczy jeden granulat suchego lodu fi 16 mm, aby cieszyć się dymiącymi drinkami przez dłuższy czas. Po zaniknięciu suchego lodu w procesie sublimacji do pojemniczka można włożyć następną granulkę. Plastykowe mieszadełka Mistystix przy ostrożnym użytkowaniu mogą służyć wiele razy. Pamiętać jednak należy, aby po wyjęciu mieszadełka z drinka odczekać chwilę, aby plastyk nagrzał się trochę, ponieważ przy otwieraniu zamrożonego pojemniczka można go uszkodzić. Tutaj również należy zachować środki ostrożności. Granulat suchego lodu do pojemnika wkładamy szczypcami.


Dymiące drinki na Halloween

dymiące drinki na Halloween

Efekt dymiących drinków uzyskiwany jest w procesie sublimacji suchego lodu. Suchy lód jest wytwarzany z ciekłego dwutlenku węgla, który jest przekształcany w śnieg, który jest następnie prasowany do postaci granulatu, bloków albo plastrów. Suchy lód posiada temperaturę – 78,5 °C i w kontakcie z powietrzem lub płynami przekształca się ponownie w dwutlenek węgla. Jest on widoczny pod postacią gęstego białego dymka, który wydobywa się z drinków. Po włożeniu granulatu suchego lodu do drinka następuje szybka reakcja. Płyn zaczyna bulgotać, tak jakby gotowała się woda Jest to bardzo widowiskowe i efektowne. Bąbelki, które się pojawiają to zimny dwutlenek węgla, który jest widoczny nad drinkiem jako biały dymek. Suchy lód do drinków jest doskonałym dodatkiem, ponieważ bardzo szybko chłodzi trunek bez jego rozcieńczania.

Jak przechowywać suchy lód na Halloween


zestaw suchego lodu na halloween

Jest to często powtarzające się pytanie, dlatego postanowiliśmy na nie odpowiedzieć. Staramy się, aby dostawy suchego lodu były realizowane w ciągu 24 godzin, aby w wyniku sublimacji suchego lodu strat było jak najmniej. Czasami zdarza się, jednak że firma kurierska dostarczająca suchy lód nie wywiąże się ze swoich zobowiązań, strat jest więcej niż byśmy chcieli. Po otrzymaniu zamówionego zestawu suchego lodu granulat najlepiej jest przechowywać w opakowaniu styropianowym, w którym został dostarczony. Grube ścianki opakowania styropianowego zabezpieczają suchy lód przed nadmierną sublimacją. Należy się starać, aby nie otwierać opakowania zbyt często, ponieważ każde otwarcie klapki przyśpiesza sublimację. Otwieramy opakowanie z suchym lodem dopiero wówczas gdy chcecie go użyć. Można opakowanie z suchym lodem włożyć do lodówki lub zamrażalki, niemniej jednak nie wpłynie to znacząco na sublimację. Jedyną możliwością ograniczenie strat jest obniżenie temperatury do -78,5 °C a takich możliwości technicznych w domu nikt nie posiada. Ważne jest również, aby przechowywać suchy lód z dala od źródeł ciepła oraz ograniczyć dzieciom dostęp do opakowania, w którym suchy lód się znajduje.

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page