top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Suchy lód do chłodzenia wódki

Na każdym weselu można spotkać alkohol pod wieloma postaciami. Poczynając od łagodnego szampana nieco mocniejszych drinków i na wódce kończąc. Na każdym weselu istotne się staje chłodzenie alkoholu nie tylko na samym początku. Po podaniu alkoholu na stół, ale również w trakcie całego wesela. Do chłodzenia alkoholu używany jest lód w kostkach, który można kupić w niemal każdym markecie lub stacji benzynowej. Idealny do chłodzenia alkoholu jest suchy lód. Suchym lodem można schłodzić bardzo szybko alkohol, uzyskując przy tym przepiękne efekty specjalne pod postacią białego gęstego dymu.

suchy lód i lód w kostkach do chłodzenia alkoholu

Suchy lód do chłodzenia alkoholu


suchy lód do chłodzenia alkoholu

Suchy lód do chłodzenia alkoholu można zamówić on-line w sklepie internetowym w zestawach wysyłkowych, które dostarczane są kurierem. Dostawa suchego lodu realizowana jest bardzo szybko i już po 24 godzinach paczka z suchym lodem powinna być dostarczona do miejsca przeznaczenia. Suchy lód do chłodzenia alkoholu na weselu można wykorzystać na parę sposobów. Najbardziej widowiskowe jest chłodzenie alkoholu w butelkach. Może to być lekki alkohol typu szampan, wino lub bardziej wyskokowa wódka. Wystarczy na stole postawić dekoracyjne naczynie szklane lub cooler do szampana. Wlać wodę i do niej wsypać suchy lód a natychmiast z naczynia zaczną się wydobywać białe obłoki. Im cieplejsza woda, tym szybsza reakcja i zamiana suchego lodu w dwutlenek węgla.


Suchy lód i lód w kostkach do chłodzenia alkoholu


suchy lód do chłodzenia wódki

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że napoje alkoholowe chłodzone są lodem w kostkach. Wesele nie jest zwyczajną imprezą typu urodziny lub imieniny i potrzebuje jakościowo lepszej, oryginalniejszej oprawy. Kupując na wesele lód w kostkach i suchy lód w zestawie można udekorować weselny stół tak, że goście będą zachwyceni. Lud w kostkach oraz suchy lód można kupić oddzielnie w paczkach lub w workach. Można również zamówić na wesele zestaw suchego lodu i lodu w kostkach, który zostanie dostarczony kurierem. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ nie trzeba „biegać” po sklepach, aby te dwa komponenty kupić. Należy pamiętać, że suchy lód posiada temperaturę -78.5°C i gdy zostanie dostarczony razem z lodem w kostkach, należy zachować pewne środki ostrożności. Nawet lód w kostkach będzie posiadał niższą temperaturę niż ten sprzedawany w marketach. Lód w kostkach przechowywany jest w temperaturze od -8°C do -18°C. Dostarczony razem z suchym lodem może posiadać niższą temperaturę niż -18°C. Dlatego należy lód w kostkach nakładać do drinków szczypcami, aby kostki lodu nie „przyklejały” się do palców. Zresztą nakładanie do drinków lodu palcami jest niehigieniczne.


Jak szybko schłodzić alkoholAby uzyskać przepiękny efekt białych obłoków wydobywających się z naczynia na stół biesiadny i szybko przy tym schłodzić alkohol należy zastosować dwa komponenty chłodzące. Lód w kostkach o temperaturze -8°C oraz suchy lód o temperaturze -78.5°C. Do coolera lub innego ozdobnego naczynia wsypujemy 1 kg suchego lodu w formie granulatu fi 16 mm.

1 kg suchego lodu

W szufelce plastykowej akurat zmieści się 1 kg suchego lodu. Po wsypaniu suchego lodu do coolera usypujemy górną warstwę składającą się z 2 do 3 kg lodu w kostkach. To w tej warstwie umieszczamy butelkę z alkoholem. Należy pamiętać, że nie można pozostawiać wódki za długo w suchym lodzie, bo może zamarznąć. Gdy alkohol umieścimy w warstwie lodu w kostkach, będzie on doskonale schłodzony przez długi czas i nie zamarznie. Teraz wystarczy wlać do coolera 1/2 litra ciepłej wody, aby zainicjować proces sublimacji. Zamiany suchego lodu w dwutlenek węgla uzyskując w ten sposób biały dymek wydobywający się z naczynia. Górna warstwa lodu w kostkach będzie rozmarzała, zamieniając się w wodę. Rozmrożona woda, spływając na warstwę suchego lodu, będzie zamieniana w białe gęste obłoki. Takich samych jak w trakcie wykonywanego przez młodą parę tańca w obłokach. Doskonałe chłodziwo, jakim jest połączenie lodu w kostkach i suchego lodu wystarczy na 30 do 40 minut. Po tym czasie należy uzupełnić w naczyniu lód lub suchy lód oraz dolać ciepłej wody.


Jak szybko schłodzić drinki


Słomki do drinków

W trakcie wesela i przy poszczególnych uroczystościach pojawiają się kolorowe drinki, które chłodzone są najczęściej lodem w kostkach. Wykorzystując właściwości suchego lodu, można drinki schłodzić szybciej i skuteczniej uzyskując przy tym przepiękny efekt dymiącego drinka. Wystarczy do kolorowego drinka wrzucić dwie, trzy granulki suchego lodu, aby zaczęły się z niego wydobywać białe obłoki. Gęsty, biały dym wydobywający się z drinka zawsze przyciąga uwagę weselnych gości. Należy jednak pamiętać, aby zachować proste środki bezpieczeństwa, które uchronią gości przed poparzeniem. Suchego lodu nie można połykać, bo tak niska temperatura -78.5°C może doprowadzić do poparzenia przełyku. Aby tego uniknąć, potrzebne są odpowiednie akcesoria do suchego lodu. Najprostszą i najtańszą formą zabezpieczenia są słomki do drinków z odpowiednim wkładem zabezpieczającym. Cena jednej słomki to zaledwie 2 zł. Suchy lód jest bezpieczny, gdy bezpiecznie korzysta się z jego właściwości. Sączenie drinka z suchym lodem przez słomkę z wkładem zabezpieczającym zapewnia bezpieczeństwo na każdej imprezie.

443 wyświetlenia

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page