top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Suchy lód dla przemysłu farmaceutycznego i transportu

Zaktualizowano: 23 cze 2022

Firmy zajmujące się dystrybucją leków starają się, aby zapewnić odpowiednie warunki dla przewożonego towaru, który jest bardzo wymagający. Postępując zgodnie z Dobrą Praktyką Dystrybucji, szukają rozwiązań gwarantujących swoim klientom bezpieczne warunki na każdym etapie dystrybucji. Stała kontrolowana temperatura jest potrzebna do zachowania walorów leczniczych wąskiej grupy towarów przewożonych w temperaturze od +2°C do +8°C lub +8°C do +15°C. Do tego typu transportu potrzebne są odpowiednie opakowania oraz chłodziwo w formie wkładów chłodzących lub suchego lodu.

Suchy lód możesz uzupełnić w Łodzi ulica Andrzeja Struga 78. Poniedziałek – piątek od 8:30 do 16:30. Posiadamy również wkłady chłodzące wymagane do transportu farmaceutyków. Transportu szczepionek lub półprodukty do produkcji leków. Zadzwoń do nas w godzinach pracy i umów się na uzupełnienie suchego lodu - telefon: 042-620-09-04.

Suchy lód do dystrybucji leków


Organizacja dystrybucji leków w zimnym łańcuchu dostaw w przedziale temperatury od 2°C do 8°C jest trudna, ale nie oznacza, że nie jest możliwa do wykonania. Firma zajmująca się transportem farmaceutyków i dysponująca odpowiednimi samochodami oraz opakowaniami jest w stanie zaspokoić wszystkie wytyczne ustawy (Dz. U. 2008, Nr 45, poz. 271). Należy zdać sobie sprawę z tego, że w transporcie farmaceutyków nic nie dzieje się przypadkowo. Takim przykładem może być firma Overnight Clinical Services realizująca "Transport leków" zarówno w kraju jak i za naszymi granicami.

Od momentu wyprodukowania danego leku aż do jego dostarczenia do miejsca docelowego każdy aspekt transportu jest pod kontrolą. Specjalne rejestratory umieszczone w opakowaniu zbiorczym oraz przestrzeni załadunkowej informują na bieżąco o sytuacji. System GPRS przekazuje dane o położeniu ładunku, dzięki czemu w sytuacji krytycznej można bardzo szybko zareagować. Bardzo ważne są miejsca, w których można uzupełnić suchy lód, który podlega procesowi sublimacji. Suchy lód jest bardzo zimny (temperatura suchego lodu -78,5°C) niemniej jednak ze względu na to, że jest produkowany z ciekłego dwutlenku węgla, przekształca się z czasem w gaz. Czas ten musi być dokładnie obliczony, aby można było dojechać do następnego punktu sprzedaży suchego lodu, w których zostanie on uzupełniony. Zarówno pod postacią granulatu lub bloków, jak i plastrów suchego lodu. Wytyczając trasę tranzytu przebiegającego przez nasz kraj, warto zaznaczyć na mapie punkt sprzedaży suchego lodu w Łodzi – Łódź Polesie. Zadzwoń do nas i zarezerwuj odpowiednią ilość suchego lodu dla siebie.

Mapa dojazdowa do punktu sprzedaży suchego lodu ulica Andrzeja Struga 78 Łódź Polesie


Suchy lód dla przemysłu farmaceutycznego

Najstarszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem w transporcie farmaceutycznym jest przewóz leków samochodami posiadającymi agregat chłodniczy. Agregat chłodniczy gwarantuje utrzymanie niskiej temperatury, wymaganej w tego typu transporcie przez długi czas. Wadą takiego rozwiązania jest to, że w trakcie transportu w przestrzeni załadunkowej mogą przebywać leki o identycznych wymaganiach temperaturowych. Przy mniejszych partiach leków dostarczanych na krótkim dystansie leki przewożone są w opakowaniach o odpowiedniej zawartości chłodziwa. Mogą to być różnego typu wkłady chłodzące (żelpaki) lub suchy lód.

Suchy lód dla przemysłu farmaceutycznego sprzedawany jest w formie granulatu, blokach lub plastrach. Powszechnie wykorzystywany jest w tego typu transporcie granulat suchego lodu, który można dokładnie odważyć i umieścić w opakowaniu. Wykorzystując do transportu leków specjalistyczne opakowania, można przewieść za jednym razem różne leki i odmiennych wymaganiach. Tego typu transport jest bardzo opłacalny i tani. Stosując suchy lód w transporcie farmaceutyków, zwiększa się mobilność firmy a tym samym braki magazynowe w aptekach czy też hurtowaniach są natychmiast uzupełniane. Dostawa leków do aptek lub hurtowni również jest wykonywana w kontrolowanej temperaturze. Uzupełnianie suchego lodu może być wykonywane w trakcie wykonywanej już usługi.

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page