top of page
  • Dry Ice

Sorbet z suchym lodem na urodziny

Sorbet z suchym lodem można wykonać w parę minut. Nie podajemy ponieważ zależy to w głównej mierze od dobrej organizacji pracy. Przeciętnie sorbet można wykonać 10 do 15 minut. Smak sorbetu z suchym lodem w główniej mierze zależy od owoców jakich użyjesz do jego wykonania. Polecamy sorbet o smaki kiwi ponieważ na urodzinowym stole powinno być kolorowo. Zamawiając zestaw suchego lodu o zawartości 10 kg granulatu można go użyć do wykonania drinków z suchym lodem, domowych lodów i starczy go jeszcze do wykonania pysznego sorbetu.


Wykonanie sorbetu z suchym lodem

Wystarczy od 10 do 15 świeżych owóż kiwi aby uzyskać minimum 8 porcji sorbetu. Jeżeli gości jest więcej owoców powinno być oczywiście więcej. Umyte owoce kiwi należy obrać ze skórki, pokroić na kawałki i przy użyciu blendera posiekać do uzyskania jednolitej masy. Następnie dodajemy 1/2 szklanki wody i wsypujemy 200 gr granulatu suchego lodu. Blendujemy energicznie aż uzyskamy jednolitą zmrożoną masę. Po dodaniu suchego lodu następuje błyskawiczna sublimacja suchego lodu i z garnka zaczyna wydobywać się gesty biały dym. Jest to zimny dwutlenek węgla z którego suchy lód jest wykonany. Jest to bardzo widowiskowe dlatego można sorbet zrobić przy oczekujących na smakowitości gości. Po zblendowaniu całej masy odstawiamy na chwilę. Po pięciu minutach mieszamy całość mikserem i podajemy na stół. Przepis na sorbet o smaku kiwi jest bez cukru. Jeżeli ktoś z was lubi sorbety słodkie może dodać cukru według swojego gustu.

Urodzinowy sorbet z suchym lodem

Zmrożony sorbet posiada drobne grudki zamrożonej wody z sokiem pochodzącym z kiwi. Jest to normalne w przypadku owocowego sorbetu ale można postarać się o to aby masą była bardziej gładka. Wystarczy zagotować 1/2 szklanki wody i po odstawieniu z gazu wsypać jedną łyżkę żelatyny. Mieszamy wodę z żelatyną aż rozpuści się w całości. Po ostudzeniu wody wlewamy wodę z żelatyną do masy powstałej z kiwi i dodajemy suchy lód. Uzyskany w ten sposób sorbet będzie posiadał mniej grudek i będzie bardziej gładki. Zamiast żelatyny można użyć dwie łyżki galaretki o smaku kiwi. Urodzinowy sorbet z suchym lodem podany bezpośrednio na stół zaskoczy wszystkich gości.


Sorbet owocowy

Sorbet owocowy jest bardzo kaloryczny. To mieszanina wody, cukru oraz owoców. Posiada więcej witamin niż lody i posiada od 80 do 120 kalorii. Zaletą sorbetu jest jego mocno owocowy smak który zależy od owoców użytych do jego wykonania. Aby urozmaicić urodziny z suchym lodem można również wykonać sorbet warzywny tworząc oryginalne kompozycje smakowe. Urodziny z suchym lodem nie muszą być nudne.

71 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page