• Dry Ice

Rejestratory temperatury do zadań specjalnych

Rejestratory temperatury potrzebne są wszędzie tam gdzie jest prowadzony transport produktów które wymagają odpowiedniej temperatury nie tylko podczas transportu. Produkty wrażliwe na zmiany temperatury muszą mieć posiadać takie same środowisko i temperaturę podczas przeładunku oraz w trakcie ich przechowywania. Aby tego dokonać potrzebne są odpowiednie rejestratory które cały czas będą dokonywać pomiarów. Będą również gromadziły wszelkie dane dokonanych pomiarów aby można było później je wydrukować lub przesłać na komputer. Takie dane są również potrzebne gdy dochodzi do roszczeń finansowych. Może się zdarzyć że po dostarczeniu leków lub innych farmaceutyków do odbiorcy ukazuje się ze są one w złym stanie. Dane zgromadzone w rejestratorach temperatury mogą ustrzec firmy realizujące transport specjalistyczny przed dużymi stratami finansowymi.

rejestratory TampTale

Transport leków w kontrolowanej temperaturze

Transport leków, szczepionek i innych farmaceutyków odbywa się zawsze w kontrolowanej temperaturze. Przy stosowaniu jako chłodziwa żelpaków, suchego lodu lub innych musi być również prowadzony nadzór nad temperaturą wewnątrz opakowania. W przypadku transportu farmaceutycznego samochodami które posiadają agregat chłodniczy utrzymujący pożądaną temperaturę wewnątrz skrzyni załadunkowej również taki nadzór jest potrzebny. W skrzyni załadunkowej zawsze czuwają rejestratory temperatury (umieszczone są w newralgicznych punktach) które podają jej zakres do kokpitu kierowcy. Dzięki temu na wyświetlaczu można śledzić na bieżąco temperaturę i w monecie kryzysowym podjąć stosowne działania aby uniknąć niebagatelnych strat.Przegląd rejestratorów temperatury

Na rynku jest sporo firm które produkują rejestratory temperatury. Rejestratory do monitorowania temperatury firmy Sensitech są bardzo popularne w naszym kraju. Są trwałe oraz to co być może jest najważniejsze w miarę tanie. Rejestratory firmy Sensitech zdobyły już dawno uznanie firm transportowych które realizują transport farmaceutyków ale nie tylko ten transport. Rejestratory do transportu wykorzystywane są wszędzie tam gdzie jest potrzebny natychmiastowy odczyt. Są one bardzo uniwersalne ponieważ rejestrują one zmiany temperatury od -30°C do +70°C. Jak widać można je używać w trakcie transportu w suchym lodzie. Warto więc wspomnieć o rejestratorach które są najczęściej wykorzystywane do tego celu.

Rejestrator temperatury TempTale 4 16 k SU USB Dry Ice


Jest to rejestrator jednorazowego użytku który jest dostosowany do transportu produktów w suchym lodzie który posiada temperaturę -78.5°C. Jednorazowy rejestrator do suchego lodu o zakresie pomiarów od -80°C do +30°C wyposażony w port USB. Dokładność pomiarów w temperaturze +30°C wynosi ± 1,7°C , rozdzielczość 0,1°C, pojemność 16000 punktów pomiarowych.

Rejestratory TT 4 MU AMB USB 16 k


Rejestrator temperatury TT 4 MU AMB USB 16 k wielokrotnego użytku do przesyłek w w kontrolowanej temperaturze. Rejestrator wyposażony jest w port USB.

Rejestratory TT 4 MU AMB USB 16 k

Zakres pomiarów: od -30°C do +70°C,

Dokładność pomiaru ±1.1°C w temperaturze od -30°C do –18°C

Dokładność pomiaru ±0.55°C w temperaturze od -18°C do 50°C

Dokładność pomiaru ±1.1°C w temperaturze od od 50°C do 70°C

Rozdzielczość 0,1 C, pojemność 16000 punktów pomiarowych. Jest to bardzo często używany rejestrator temperatury do transportu paczek z farmaceutykami, szczepionkami oraz materiału biologicznego. Jest niezawodny i skuteczny. Posiada ulepszony wyświetlacz LCD monitora.

Rejestratory TT 4 MU MultiAlarm 16k


Innym znanym na rynku rejestratorem jest TT 4 MU MultiAlarm 16 k. Jest przeznaczony do rejestrowania temperatury transportu w kontrolowanej temperaturze. Jest niezawodny i przeznaczony do wielorazowego użytku dlatego jest to olbrzymi atut dla tego typu urządzenia. Należy wspomnieć że rejestratory firmy Sensitech łączą najlepszą w branży wydajność i niezawodność. W zależności od modelu sprawdzają się w każdych warunkach.

Rejestratory TT 4 MU MultiAlarm 16 k

Dzięki rejestratorom zostaje zachowana historia temperatury od momentu pobrania przesyłki do finalnego przekazania jej odbiorcy. Po podłączeniu rejestratora do komputera można dokonać wydruku zakresy temperatur. Specyfikacja rejestratora TT 4 MU MultiAlarm 16 k: Waga: 45,4 g Wymiary: 91 x 51 x 17 mm Dokładność pomiaru: ±1.0°C dla -30°C do -10°C Dokładność pomiaru: ±0.5°C dla -10°C do 45°C Dokładność pomiaru: ±1.0°C dla 45°C do 70°C Pomiar (Interval): od 10 sek. do 2 h Rejestracja temperatury od: -30 st.C do +70 st.C Pojemność: 16000 punktów pomiarowych Obsługa: System Windows XP/7/8 Operacyjność: Wielorazowego użytku.

495 wyświetleń