top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Przechowywanie suchego lodu na urodzinach


Przechowywanie suchego lodu na urodzinach jest bardzo proste. Należy przechowywać suchy lód z daleka od dzieci i zwierząt. Sublimacja suchego lodu i jego przemiana w dwutlenek węgla może być niebezpieczna ale w dużej ilości. Duża ilość dwutlenku węgla może doprowadzić do uduszenia dlatego przechowujemy dostarczony do domu zestaw suchego lodu zamknięty cały czas. Bardzo ważna uwaga! Otrzymując zestaw wysyłkowy o zamówionej ilości suchego lodu można go przechowywać w zamrażalce aby strat było jak najmniej. Nie ma możliwości aby powstrzymać suchy lód przed sublimacją. Owszem jest taka możliwość gdy obniżymy temperaturę wewnątrz opakowania do -78°C. W warunkach domowych nie jest to możliwe. Każde otwarcie opakowania z suchym lodem dostarcza do opakowania tlenu oraz wyższej temperatury niż panuje w zamkniętym opakowaniu. Zwiększa to sublimację suchego lodu i strat. Opakowanie suchego lodu na urodziny otwieramy przed jego użyciem. Przechowywanie suchego lodu powinno odbywać się zawsze w opakowaniu jakie otrzymaliście. Grube ścianki opakowania chronią suchy lód od nadmiernej sublimacji a tym samym zmniejszamy straty.


Sublimacja suchego lodu w zestawach wysyłkowych

Równie ważne jest to jaki granulat suchego lodu zamówicie na urodziny. W zależności od wielkości granulatu strat suchego lodu może być mniej lub więcej. Doświadczalnie sprawdziliśmy że inaczej sublimacja przebiega w opakowaniu zawierającym 4 kg granulatu suchego lodu fi 16 mm a inaczej fi 3 mm.


Sublimacja suchego lodu fi 3 mm


Pozostawiając granulat suchego lodu fi 3 mm w w temperaturze pokojowej tym w samym opakowaniu co granulat fi 16 mm w ciągu 24 godzin straty sięgają do 50%. W ciągu doby z 4 kilogramów suchego lodu fi 3 mm pozostaje zaledwie 1.2 kg. Po 48 godzinach znika on w całości. Jak widać sublimacja suchego lodu fi 3 mm zachodzi intensywniej i tym samym należy się liczyć z dużymi stratami na urodzinowej imprezie.

Sublimacja suchego lodu fi 16 mm

Pozostawiając granulat suchego lodu fi 16 mm w w temperaturze pokojowej w takim samym opakowaniu w ciągu 24 godzin straty sięgają od 20 do 25%. W ciągu doby z 4 kilogramów suchego lodu fi 16 mm znika 1,4 kg. Po 48 godzinach pozostaje go jeszcze 1.2 kg. Sublimacja suchego lodu w zestawach wysyłkowych zachodzi zawsze i nie ma możliwości jej powstrzymać. Można jedynie ograniczyć straty suchego lodu w zestawach wysyłkowych stosując opakowania styropianowe o grubszych ściankach.

Jest to bardzo ważne gdy zamawiacie suchy lód na urodziny. Mając na uwadze sublimację suchego lodu należy dokładnie zastanowić się nad tym ile suchego lodu będziecie potrzebować. Istnieje również możliwość zamówienia suchego lodu w sobotę co rozwiązuje problem sublimacji a tym samym strat suchego lodu. Dobrze się zastanów ile potrzebujesz granulatu na urodziny z suchym lodem.

38 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page