top of page
  • Dry Ice

Pierwszy taniec młodej pary

Zaktualizowano: 10 kwi 2021

Pierwszy taniec rozpoczyna uroczystości weselne. Młoda para wspólnie wykonuje swój pierwszy taniec na oczach wszystkich zaproszonych gości. Jest to dla niektórych młodych par bardzo stresujące. Stres może być na tyle silny, że panu młodemu lub małżonce mogą pomylić się kroki. Mimo wcześniej opracowanego scenariusza i choreografii stres może być tak duży i zamiast pięknego widowiska taniec młodej pary skończy się totalną klapą.

Suchy lód na pierwszy taniec młodej pary

Od dłuższego już czasu suchy lód zagościł na weselach zarówno tych mniejszych, jak i realizowanych z rozmachem. Używany jest do efektów specjalnych, drinków a nade wszystko do pierwszego tańca młodej pary. Taniec w obłokach młodej pary jest bardzo widowiskowy. Suchy lód na pierwszy taniec kupowany jest w formie granulatu, który jest wsypywany do wytwornicy ciężkiego dymu. W procesie sublimacji suchego lodu w ciepłej, a nawet gorącej wodzie wytwarzana jest duża ilość ciężkiego dymu z drobinkami wody. Wygląda to tak, jakby młoda para była otoczona gęstą mgłą unoszącą się do 75 cm. Przy każdym ruchu podczas tańca młodej pary ciężki dym unosi się i opada. Przy innym oświetleniu niż białym ciężki dym zmienia kolor na taki, jaki chcemy uzyskać.

Taniec w chmurach

Taniec w chmurach jest przepięknym widowiskiem i na tyle tanim przedsięwzięciem, że każda młoda para może sobie na takie widowisko pozwolić. Tym bardziej że ciężki dym ukrywa wszelkie niedociągnięcia choreograficzne. Nikt z weselnych gości nie zauważy, że pan młody nie za bardzo potrafi tańczyć lub panna młoda pomyliła kroki. Wszystko się może zdarzyć w tańcu, gdy w grę wchodzi stres paraliżujący ruchy.


Młoda para na pierwszy taniec musi się liczyć z wydatkiem od 500 do 800 złotych. W podanej cenie za pierwszy taniec młoda para otrzymuje pełną obsługę. Cena za pierwszy taniec może ulec zmianie, gdy zostaną użyte dodatkowe akcesoria mające podnieść rangę tej uroczystości. Na całą uroczystość weselną trzeba będzie wydać więcej. Częściej będzie używana wytwornica do ciężkiego dymu zużywając tym samym większe ilości suchego lodu. Podana cena za pierwszy taniec może różnic się od regionów. Pierwszy taniec w warszawie może być droższy niż w innych miejscowościach.

Ciężki dym snuje się delikatnie nad ziemią jak obłoki na niebie. Tworzy się w ten sposób atmosfera pełna uroku tajemniczości. Przy odpowiedniej choreografii młoda para wygląda tak jakby unosiła się w obłokach. Lekko i zgrabnie, poruszając się po parkiecie.

Suchy lód na pierwszy taniec

Suchy lód na pierwszy taniec młodej pary dostarczany jest kurierem lub można granulat kupić na miejscu w sklepie suchego lodu. Sklep suchego lodu, który na bieżąco obsługuje klientów indywidualnych i firmy posiada na stanie świeży suchy lód. Należy zwrócić na to szczególną uwagę ze względu na to, że od jakości suchego lodu zależy jakość i gęstość ciężkiego dymu. Świeży suchy lód na pierwszy taniec młodej pary będzie wystarczający i nie trzeba będzie używać dodatkowo płynu do wzmocnienia efektu. Wytwarzany ciężki dym składa się z dwutlenku węgla, który jest cięższy od powietrza i właśnie dlatego utrzymuje się nisko na parkiecie. Niektórzy mówią o nim „niski dym” ze względu na jego właściwości.


Pierwszy taniec

środki bezpieczeństwa

Organizatorzy imprez typu wesele borykają się od czasu do czasu z trudnościami, które wynikają z braku wiedzy właściciela sali weselnej, hotelu lub innych miejsc, w których wesela są organizowane. Chodzi o to, że niektórzy widząc białe obłoki obawiają się o to, że ciężki dym włączy zraszacze instalacji przeciwpożarowej. Obawiają się również i o to, że wilgoć może doprowadzić do przepięcia instalacji elektrycznej. Obawy są różne i niepotrzebne. Ciężki dym wytwarzany jest z zestalonego dwutlenku węgla, który przekształca się ponownie w gaz. Uzyskiwany w ten sposób ciężki dym nie ma nic wspólnego z ogniem i dymem, który powstaje w tracie pożaru. Owszem w trakcie wytwarzania ciężkiego dymu powstaje trochę wilgoci, ponieważ białe obłoki zawierają zimny dwutlenek węgla z drobinkami wody. Nie jest to jednak mgła, dlatego nie trzeba się obawiać o zwarcia instalacji elektrycznej.


Dział porad

Nie wiesz jak wykorzystać suchy lód w trakcie wesela? Jak zorganizować imprezę? Zadzwoń do nas. Dział porad czynny jest od poń do piątku w godz. 8:00 do 15:00. Telefon: 732-610-501. Podając w trakcie rozmowy ilość gości weselnych oraz sposób wykorzystania suchego lodu można dokładnie obliczyć, ile suchego lodu na wesele należy kupić i jak go wykorzystać.

773 wyświetlenia

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page