top of page
 • Zdjęcie autoraDry Ice

Opakowania styropianowe

Opakowania styropianowe są stosowane powszechnie. Ich różnorodność jest niebywała. Poczynając od małych kubeczków styropianowych do napojów lub większych opakowaniach wykorzystywanych do transportu materiału biologicznego, krwi lub leków. Opakowania styropianowe są bardzo lekkie i wytrzymałe. Opakowania izotermiczne wykonane ze styropianu sprawdzają się w każdych warunkach atmosferycznych.

Opakowania styropianowe pozwalają na wystarczająco długie zachowanie świeżości produktów spożywczych w trakcie ich przechowywania oraz transportu. Polistyren, z którego są wykonane opakowania, nie przekazuje zapachu ani smaku żywności, z którym ma kontakt. Pojemniki termoizolacyjne są lekkie i bardzo wygodne w użytkowaniu. Ze względu na to, że opakowania posiadają odpowiednio wytrzymałe ścianki, można je układać jedno na drugim. Po ułożeniu na europalecie mogą być przewożone wózkiem widłowym. Po wzmocnieniu całego ładunku bez problemu mogą być transportowane na znaczne odległości, wykorzystując do tego celu transport lotniczy Cargo.


Właściwości opakowania styropianowego


 • bardzo dobre właściwości izolacyjne,

 • styropian posiada właściwości absorbowania wstrząsów,

 • niska waga,

 • bardzo niska absorpcja wilgoci,

 • odporność na zmienne warunki atmosferyczne

 • opakowania styropianowe są lekkie i wytrzymałe

Sklep internetowy posiada zawsze bogatą ofertę pudełek styropianowych, ponieważ firmy transportowe, które wykorzystują je do transportu, potrzebują różnorodność wymiarów oraz opakowania posiadające różną grubość ścianek. Wszystko zależy od tego, jaki towar będzie transportowany oraz na jaką odległość będzie realizowana usługa. Opakowania styropianowe można również wykorzystywać do transportu produktów wrażliwych na wstrząsy, stłuczenia lub rozbicie. Dlatego wyśmienicie sprawdzają się podczas transportu materiału biologicznego. Transportu próbek na występowanie koronawirusa. Na zdjęciu opakowanie styropianowe BT-1 wykorzystywane obecnie do transportu próbek na badania, materiału biologicznego oraz krwi. Jako opakowanie zbiorcze wykazuje się odpowiednią szczelnością i wytrzymałością. Opakowanie do transportu próbek


Zastosowanie opakowań styropianowych


 • transport produktów mrożonych lub chłodzonych

 • transport produktów świeżych takich jak: świeże ryby, mięso, owoce i warzywa transport artykułów żywnościowych ciepłych lub gorących

 • transport materiału biologicznego

 • transport krwi

 • transport farmaceutyków

Do transportu świeżej żywności opakowanie styropianowe doskonale się sprawdza zarówno z użyciem wkładów chłodzących (żelpaki), jak i w modyfikowanej atmosferze, w której znajduje się dwutlenek węgla i inne gazy. Dwutlenek węgla pochodzi z suchego lodu, który w trakcie sublimacji zamienia się ponownie w gaz, z którego został wyprodukowany. W sezonie letnim, kiedy na naszym rynku królują warzywa i owoce, transport w zimnym dwutlenku węgla owoców jest bardzo często wykonywany. Potrzebne w takim transporcie są szczelne opakowania styropianowe. Na polskim rynku opakowań jest parę firm, które zaspokajają potrzeby odbiorców indywidualnych oraz firm. Najpowszechniejsze są opakowania styrobox, które spełniają odpowiednie normy dotyczące transportu żywności.

Opakowania styropianowe z uwagi na swoje właściwości termiczne oraz mechaniczne i cenę zdobyły już dawno popularność na naszym rynku. Stosowane są powszechnie do transportu leków, szczepionek, a nawet leków lub materiału biologicznego. Ich uniwersalne możliwości spowodowały, że znajdują się na wyposażeniu każdej firmy transportowej. Opakowania izotermiczne wykonane ze styropianu wykorzystywane są również przez firmy cateringowe oraz w przemyśle przetwórstwa spożywczego. Opakowania zabezpieczają każdy towar w nim umieszczony przed uszkodzeniem w trakcie transportu lub magazynowania. Opakowania styrobox są lekkie, higieniczne oraz to, co jest ważne dla każdego firmy, bardzo tanie. Mają doskonałe właściwości izolacyjne i zabezpieczając towar przed działaniem światła oraz utratą wilgotności.

563 wyświetlenia

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page