• Dry Ice

Opakowania do transportu żywności


Opakowania do transportu żywności

Żywność jest transportowana codziennie. Z hurtowni lub firmy przetwórczej do sklepów, lub magazynów, w których jest przechowywana żywność w stanie schłodzonym, lub zamrożonym. Dopiero z magazynów pobierana jest żywność, która trafią później do lodówek znajdujących się w sklepie. Do transportu żywności potrzebne są opakowania, które zabezpieczają produkty spożywcze przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dla produktów, które są transportowane samochodami posiadającymi agregat chłodniczy, wystarczy opakowanie z grubej tektury. Agregat chłodniczy wytwarza w przestrzeni bagażowej odpowiednią temperaturę nie tylko podczas jazdy, ale również podczas postoju. Stosując takie rozwiązanie podczas transportu, produkty spożywcze nie muszą posiadać opakowań termicznych, które utrzymują wewnątrz odpowiednią temperaturę. Opakowania termiczne potrzebne są, gdy żywność jest transportowana bez użycia agregatu chłodniczego, który obniża temperaturę wewnątrz skrzyni załadunkowej. Wewnątrz opakowania termicznego musi panować odpowiednia temperatura, aby zachować zimy łańcuch dostaw. Nie można sobie pozwolić na to, aby produkty zamrożone podczas transportu się rozmroziły. Aby utrzymać stan zamrożenia żywności, potrzebne jest do tego odpowiednie chłodziwo. Chłodziwem najczęściej używanym jest granulat suchego lodu, który doskonale spełnia swoje zadanie.

Granulat suchego lodu sprawdza się wyśmienicie do zachowania zimnego łańcucha dostaw, ponieważ je


Opakowania termiczne

Opakowania termiczne to takie, które zabezpieczają ładunek przed warunkami atmosferycznymi. Po zastosowaniu odpowiedniego chłodziwa, jakim jest suchy lód, utrzymywana jest wewnątrz odpowiednia temperatura, która jest określona w specyfikacji. W zależności od długości trasy oraz warunków atmosferycznych obliczana jest ilość suchego lodu, który jest zasypywany do opakowania termicznego z żywnością w stanie zamrożonym. Stan zamrożenia musi być utrzymany na każdym etapie dostaw. Zarówno podczas transportu, jak i w trakcie przeładunku oraz przechowywania. Corocznie odnotowywane są straty żywności, które wynikają z nieodpowiednio prowadzonego transportu zarówno z wykorzystaniem transportu drogowego, jak i napowietrznego. Nieodpowiednia walidacja opakowania może przyczynić się do strat żywności zamrożonej.


Pojemniki styropianowe do transportu żywnościopakowanie Strobox STP Euro

Bardzo często do transportu żywności w stanie zamrożonym wykorzystywane są pojemniki styropianowe o różnej pojemności. Pojemniki styropianowe sprawdzają się wyśmienicie, ponieważ posiadają one odpowiednio grube ścianki, które chronią żywność przed warunkami atmosferycznymi podczas transportu. Opakowania styropianowe posiadają ścianki o grubości od 30 mm do 70 mm. Grubość ścianek opakowania dobierana jest w zależności od długości trasy oraz temperatury, jaka ma być utrzymywana wewnątrz opakowania. Takim przykładem może być opakowanie Strobox STP Euro. Opakowanie o grubych ściankach jest idealnym rozwiązaniem do transportu produktów zamrożonych w suchym lodzie. Dane opakowania które jest dostępne w e-sklepie Dry Ice Zone: Wymiary zewnętrzne 1200 x 800 x 590 mm (rozmiar euro palety) Wymiary wewnętrzne 1060 x 660 x 450 mm Grubość ścianki 70 mm Pojemność 315 l Waga opakowania 5,2 kg Waga gabarytowa 95 kg W skład opakowania wchodzi pojemnik styropianowy z pokrywą. Opakowanie Strobox STP Euro doskonale sprawdza się podczas transportu żywności zamrożonej w tym i mrożonek. Jest doskonałym opakowaniem zbiorczym, do którego zasypywane jest chłodziwo pod postacią granulatu suchego lodu. Suchy lód jest zasypywany warstwowo. Ze względu na to, że jest to opakowanie o dużej pojemności 315 L transportowane powinno być na uro-palecie, aby się nie przełamało pod własnym ciężarem. Uszkodzenie opakowania skutkować może większą sublimacją suchego lodu co skutkować może rozmrożeniem żywności zamrożonej.


Opakowania do transportu żywności


Opakowanie Styrobox ST Maxi

Różnorodność opakowań styropianowych sprawia, że są one używane bardzo często do transportu żywności. Na uwagę zasługuje również opakowanie o pojemności 169,01 litra, które posiada tak zwaną nakładkę, które powiększa opakowanie. Nadstawka również jest wykonana ze styropianu o grubości ścianek: 65 mm. Opakowanie Styrobox ST Maxi na około 120 kg żywności Wymiary zewnętrzne: 600 x 800 x 670 mm Wymiary wewnętrzne: 470 x 670 x 540 mm Grubość ścianki: 65 mm Pojemność 169,0 l Skład pudełka (3 elementy łączone na zamek wpustowy): 1. Podstawa którą stanowi pudełko 2. Nadstawka powiększająca. 3. Pokrywa Opakowanie styropianowe może służyć nie tylko do transportu żywności w stanie zamrożenia, ale również w kontrolowanej temperaturze. Po zastosowaniu odpowiednich wkładów chłodzących takich jak żelpaki opakowanie dość długo utrzymuje właściwą temperaturę. Po zasypaniu warstwowo suchego lodu można w tym opakowaniu transportować żywność w stanie zamrożenia lub głębokiego mrożenia, czyli poniżej -20°C.


Opakowania do transportu żywności w suchym lodzie


Opakowanie Styrobox ST 100

Opakowania o pojemności 112 litrów są najczęściej stosowana podczas transportu ze względu na ich rozmiary oraz pojemność. Są bardzo poręczne, gdy w grę wchodzi transport żywności do wielu punktów odbioru, hurtowni lub magazynów sklepowych. Bardzo łatwo i sprawnie dokonywany jest przeładunek tych opakowań żywnością. Opakowanie Styrobox ST 100 na około 100 kg żywności Wymiary zewnętrzne: 600 x 800 x 400 mm Wymiary wewnętrzne: 510 x 710 x 310 mm Grubość ścianki: 45 mm Pojemność 112 L Bardzo często takie właśnie opakowania z żywnością można spotkać w transporcie lotniczym. Do transportu lotniczego Cargo opakowania są umieszczane na palecie. Dzięki szybkiemu rozwojowi lotnictwa oraz obniżce cen za transport lotniczy Polska żywność podróżuje po całym świecie właśnie w takich opakowaniach styropianowych. Szybkość transportu lotniczego wytycza nowe standardy transportu żywności. Dzięki szybkości transportu lotniczego łatwiej jest zachować zimny łańcuch chłodniczy żywności.


Opakowania do transportu żywności Styrobox są bardzo wytrzymałe oraz to co być może jest najważniejsze, bardzo tanie. Pojemniki do transportu żywności można kupić od ręki w magazynie firmy Dry Ice Zone lub zamówić on-linie z dostawą kurierską do domu lub firmy. Styroboxy doskonale sprawdzają się jako pojemniki do transportu mrożonek, mięsa oraz innej mrożonek żywności. Podajemy mapkę dojazdu do firmy Dry Ice Zone która prowadzi sprzedaż opakowań Styrobox.

768 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie