• Dry Ice

Mieszadełka do drinków z suchym lodem

Drinki z suchym lodem zawsze przyciągają zwolenników mocniejszych trunków. Dymiące drinki są przepiękną oprawą każdej imprezy w tym również nadchodzącej imprezy na Halloween. Aby zapewnić sobie i przybyłych gości na imprezę Halloweenową bezpieczeństwo należy zachować środki ostrożności, ponieważ suchy lód jest bardzo zimny. Temperatura suchego lodu wynosi -78,5 °C. Jak widać suchy lód, jest bardzo zimny. W kontakcie ze skórą może dojść do poparzenia. Takiego samego jakbyśmy się dotknęli gorącego żelazka. Tak samo pijąc drinki z suchym lodem, należy zachować środki bezpieczeństwa. Połknięcie granulatu skutkować może poparzeniem przełyku. Podczas imprezy na Halloween można również podać napoje bezalkoholowe z suchym lodem. Uzyskacie w ten sposób dymiące napoje w tym i soki.


mieszadełka do drinków z suchym lodem

Środki bezpieczeństwa podczas imprezy na Halloween

jak używać mieszadełka do drinków na halloween

Dla zachowania bezpieczeństwa podczas imprezy zamawiając suchy lód, można również kupić dodatki do drinków pod postacią kolorowych słomek lub bezbarwnych mieszadełek Mistystix. Mieszadełka Mistystix posiadają pojemniczek, do którego należy włożyć granulat suchego lodu. Mieszadełko jest tak wykonane, że z jego wnętrza bez przeszkód wydobywa się dwutlenek węgla powstały podczas sublimacji. Ze względu na to, że otrzymujemy sporo pytań, jak używać mieszadełka do drinków Mistystix postanowiliśmy zamieścić instrukcję obsługi.

Instrukcja obsługi mieszadełka Mistystix

Obsługa mieszadełka jest bardzo prosta, niemniej jednak już na samym początku chcemy zwrócić uwagę na jeden fakt. Mieszadełka są wykonane z plastyku i gdy do pojemniczka zostanie włożony granulat suchego lodu i całość zanurzymy w drinku, następuje intensywna reakcja. Z wnętrza pojemnika zaczyna się wydobywać zimny dwutlenek węgla, który widoczny jest pod postacią białego dymka. Mieszadełko wykonane z plastyku zostanie zamrożone i gdy chcemy uzupełnić suchy lód w pojemniczku, to po wyjęciu mieszadełka trzeba chwilę poczekać, aż się one ogrzeje. Zimny plastyk podczas otwierania pokrywki mieszadełka może popękać a tym samym już go więcej nie będzie można używać.

instrukcja obsługi mieszadełka Mistystix

Po otwarciu mieszadełka do pojemniczka należy włożyć szczypcami granulat suchego lodu fi 16 mm. Granulat suchego lodu posiada średnicę 16 mm, niemniej jednak w zamówionym zestawie na Halloween będą się znajdowały granulki o różnej długości. Należy wybrać taką granulkę, której długość będzie pasowała do pojemniczka.

środki bezpieczeństwa podczas imprezy

Granulat do drinków wkładamy szczypcami, aby nie poparzyć naskórka palców lub dłoni. Można również posłużyć się szczypcami do podawania ciastek.


zamknięte mieszadełko Mistystix

Po włożeniu granulatu zamykamy pojemniczek. Gdy usłyszymy znajomy dźwięk „klick” pojemniczek jest już zamknięty i można mieszadełko zanurzyć w drinku. Pojemnik mieszadełka będzie utrzymywał suchy lód aż do jego całkowitego zaniku, dlatego też nie ma obawy, aby ktokolwiek połknął nawet drobinkę. Mieszadełko Mistystix posiada widoczny na zdjęciu zaczep, który będzie utrzymywał mieszadełko na miejscu, nawet gdy włożymy je do wysokiej szklanki. Można nim od czasu do czasu zamieszać drinka lub napój bezalkoholowy.

Drinki z suchym lodem

Drinki z suchym lodem są wspaniałym dodatkiem podczas Halloween, ale nie tylko. Doskonale sprawdzą się drinki z suchym lodem na każdej mniejszej lub większej imprezie takich jak wesele, lub impreza firmowa. Ze względu na to, że suchy lód jest wykonany z zestalonego dwutlenku węgla, nie rozpuszcza on drinka i doskonale go chłodzi. Mieszadełka są przeznaczone do wielokrotnego użytku, więc po skończonej imprezie można je umyć i wysuszyć. Zobacz również => Suchy lód do drinków na Halloween.1070 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie