top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Mgła z suchego lodu podczas Karnawału

Zaktualizowano: 10 sty 2019

Suchy lód podczas Karnawału można wykorzystać na wiele sposobów. Podczas Balu Karnawałowego najczęściej jest on wykorzystywany do efektów specjalnych. Po wsypaniu granulatu suchego lodu do wytwornicy dymu wytwarzana jest bardzo duża ilość gęstego białego dymu, którym jest zimny dwutlenek węgla. Wytwornica dymu wytwarza białe obłoki mgły z suchego lodu przez parę minut i po tym czasie należy uzupełnić wodę i granulat, z którego pochodzą białe obłoki. Granulat suchego lodu do wytwornicy dymu można kupić w sklepie suchego lodu lub zamówić on-line „Zestaw Karnawałowy” który zostanie dostarczony kurierem. Mgła z suchego lodu nie pozostawia na parkiecie wilgoci, co jest bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa osób, które tańczą na imprezie w białych obłokach. Jest możliwość wytwarzania mgły z lodu w kostkach z dodatkiem odpowiednich środków chemicznych (płynu) niemniej jednak powstaje przy tym spora ilość wilgoci. Różnicą pomiędzy naturalną mgłą występującą w przyrodzie, a sztucznie wytworzoną z suchego lodu jest obecność dwutlenku węgla, który powstaje w wyniku sublimacji. Zimny dwutlenek węgla utrzymuje się tuż przy powierzchni, ponieważ jest cięższy od powietrza. Mgła z suchego lodu jest bezwonna i nie zawiera żadnych środków chemicznych.

Mgła z suchego lodu wytworzona przez wytwornicę ciężkiego dymu.
Mgła z suchego lodu wytworzona przez wytwornicę ciężkiego dymu.

Mgła powstająca z suchego lodu może być podświetlona kolorowym światłem punkowym, które potęguje wrażenia wizualne. Efekty specjalne podczas imprezy karnawałowej zachęcają do wspólnej zabawy, dlatego równie często obecne są na weselach.


Ile suchego lodu jest potrzebne do wytwornicy mgły


Podczas karnawału, a także i innych imprezach mgła wytwarzana jest przez określony czas. Wytwornica ciężkiego dymu wytwarza mgłę przez trzy do czterech minut i w tym czasie potrzebne jest około 3 do 4 kg suchego lodu. Zależy to w głównej mierze od modelu wytwornicy dymu. Wydajne wytwornice dymu, które posiadają zbiornik do podgrzewania wody, wytwarzają duże ilości mgły, niemniej jednak ten czas jest również ograniczony do kilku minut.


Zabawa w obłokach mgły

Wbrew niektórym komentarzom, które można znaleźć w sieci, wytwornica ciężkiego dymu wytwarza zimny dwutlenek węgla, który nie posiada zapachu. Aby wytworzyć mgłę z suchego lodu, nie potrzeba w wytwornicach stosować środków chemicznych. Tym samym goście bawiący się podczas imprezy z pewnością nie będą kasłać lub ślizgać się po parkiecie. Mgła powstaje w wyniku sublimacji suchego lodu w wodzie, zamieniając się w zimny dwutlenek węgla. Czas utrzymywania się mgły na parkiecie uzależniony jest od temperatury otoczenia oraz przepływu powietrza wewnątrz pomieszczenia. Podczas dużych imprez wytwarzany jest ciężki dym w przerwach kilkuminutowych, dlatego najkorzystniej jest kupić;

  • Mała impreza: 20 kg suchego lodu

  • Duża impreza: 30 kg suchego lodu

Obłoki białej mgły z suchego lodu oświetlone kolorowym światłem.
Obłoki białej mgły z suchego lodu oświetlone kolorowym światłem.

Organizatorzy zabawy Karnawałowej mogą kupić granulat suchego lodu do wytwornicy dymu on-line. Zestawy wysyłkowe dostarczane są kurierem do nadawcy. Suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu razem z opakowaniem zabezpieczającym można również kupić w sklepie suchego lodu. Wykorzystując suchy lód podczas karnawału do efektów specjalnych, należy pamiętać, że można granulat zastosować do drinków lub napojów bezalkoholowych, które są wspaniałym uzupełnieniem każdej imprezy. Dymiące drinki z suchym lodem nie tylko potrafią schłodzić imprezowiczów, ale również są elementem dekoracyjnym. Biały gęsty dym wydobywając się z drinka, wygląda zjawiskowo.

Akcesoria do drinków z suchym lodem

Przygotowując się do imprezy Karnawałowej, należy wybrać odpowiednie akcesoria zapewniające bezpieczeństwo. Suchy lód posiadając temperaturę -78°C może doprowadzić do poparzenia przełyku, gdy granulka zostanie połknięta podczas sączenia drinka. Akcesoria do drinków powinny być stosowane wówczas gdy granulat zostanie dodany bezpośrednio do drinka. Dostępne są również dodatki do drinków, które utrzymują granulat suchego lodu w jednym miejscu, dzięki czemu nie ma możliwości, aby go połknąć niemniej jednak nie są one tak efektowne jak świecące w nocy kolorowe słomki lub mieszadełka. Kolorowe słomki do drinków z suchym lodem, które można zastosować podczas każdej imprezy zarówno w domu jak dużych potańcówkach. Po wrzuceniu suchego lodu do drinka wkładamy słomkę Dry Ice Stix, która posiada wkład zabezpieczający. Poprzez wkład zabezpieczający do przełyku nie przedostanie się nawet mała granulka.


Innym równie dobrym rozwiązaniem są mieszadełka do drinków. Jak sama nazwa wskazuje, można nimi wymieszać zawartość drinka. Mieszadełka MistyStix posiadają mały pojemniczek, do którego należy włożyć granulat suchego lodu fi 16 mm. Po umieszczeniu granulatu wewnątrz pojemniczka mieszadełka wkładamy do drinka. Zaczyna on bardzo szybko dymić. Wydobywa się z niego biały gęsty dym składający się z zimnego dwutlenku węgla. Jedna granulka zapewnia biały dymek od 4 do 5 minut. Suchy lód do drinków bardzo szybko schładza wszelkie trunki. Dodatkowo nie rozcieńcza ich, ponieważ lód nie składa się z zamrożonej wody. Nadaje się doskonale do chłodzenia nie tylko podczas Karnawału, ale również latem na imprezach plenerowych, pikniku lub działce. Mieszadełka po użyciu można umyć i używać ponownie.

438 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page