top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Lody z suchym lodem na urodziny

Lody z suchym lodem to rewelacyjny pomysł na stworzenie wybornego urodzinowego dodatku. Lody waniliowe z suchym lodem można zrobić w 15 minut i jak widać nie zabierze tobie dużo czasu na ich wykonanie. Wykonując lodu z suchym lodem nie musisz lodowej masy mrozić w lodówce. Możesz je wykonać przed przyjściem gości lub w trakcie urodzinowej imprezy wciągając gości do zabawy.

Składniki na lody z suchym lodem:

- 500 ml mleka - 250 ml śmietany kremówki - 1 laska wanilii - 40 g cukru, może być cukier puder - 3 żółtka

Wykonanie lodów z suchym lodem


Aby wykonać lody waniliowe najpierw trzeba przygotować wanilie bo to mają być lody domowe a nie tam jakieś sklepowe byle co z dodatkiem cukru waniliowego. Laskę wanilii kroimy na drobne kawałki. Pokrojoną wanilię wrzucamy do mleka i lekko ją podgrzewamy aby nie zagotować mleka. Mleko z wanilią podgrzewamy aż poczujemy świeży aromat wanilii rozchodzący się po kuchni. Przecedzamy przez sitko mleko z wanilią i odstawiamy płyn aby ostygł. W międzyczasie żółtka oddzielamy od białek i ucieramy z cukrem na typowy kogel mogel. Następnie do ubitych żółtek dodajemy powoli śmietanę. Ubijamy dalej do uzyskania jednolitej masy. Po uzyskaniu jednolitej masy dodajemy ostudzone mleko i energicznie mieszamy. Uzyskamy w ten sposób płynną masę domowych lodów. Do tej masy dodajemy granulat suchego lodu który natychmiast zaczyna sublimować. Z garnka lub innego pojemnika zaczyna wydobywać się gesty biały dym który składa się z dwutlenku węgla. Całą masę blendujemy razem z suchym lodem. Masa natychmiast zaczyna się przekształcać w masę lodową. Domowe lody są już prawie gotowe.

Po około 5 do 8 minutach miksujemy masę energicznie do uzyskania jednolitej lodowej masy. Po dokładnym wymieszaniu lody podajemy na stół. Zapewniam że domowe lody z suchym lodem będą smakowały doskonale. Uzyskaną masę można przechowywać w zamrażalce tak jak lody ze sklepu. Lody nie jedyna z suchym lodem to nie jedyna możliwość wykorzystania granulatu na urodziny. Składniki na domowe lody z suchym lodem można modyfikować aby uzyskać inne smaki niż tylko waniliowy. Im bardziej się postaramy tym dłużej będziemy pamiętać urodziny z suchym lodem.

416 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page