top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Letnie pogotowie w Łodzi

Tydzień temu powitaliśmy lato. Dzieci udały się na zasłużone wakacje. Rodzice już stoją w kolejkach do biur podróż a tutaj nagle, niespodziewanie zwalił się na nas żar. Upały przetoczyły się przez całą Europę. W Polsce od paru dni jest tak gorąco, że zaczynają się psuć lodówki i zamrażalki. W takie upalne dni najszybciej psują się starsze modele, choć i te młodsze nie mogą zdzierżyć upałów. Nasz dział sprzedaży zaczął pracować na wysokich obrotach, bo non stop ktoś przychodzi i rwie sobie włosy z głowy, bo co ma zrobić gdy w jego sklepie jest parę zamrażalek z lodami a serwisant, przyjdzie za dwa dni. Dział sprzedaży w Łodzi zaczął pracować jako „Letnie Pogotowie”


Letnie pogotowie suchego lodu


Pogotowie lodowe w Łodzi działa na wysokich obrotach. Jak już pisaliśmy wcześniej, suchy lód wykorzystywany jest do chłodzenia serwerów, które się przegrzewają. Suchy lód może uratować dane zgromadzone na serwerze. Jako ostatnia deska ratunkowa sprawdza się doskonale. To jednak nie wszystko. W okresie letnim, kiedy urządzenia chłodzące typu zamrażalka lub lodówka, która chodzi na wysokich obrotach, może ulec awarii. Co wówczas należy zrobić? Skorzystać z pogotowia lodowego i zamówić suchy lód, który zostanie dostarczony na terenie województwa mazowieckiego kurierem. Suchy lód posiada temperaturę -78°C i jako chłodziwo sprawdza się doskonale. Wsypując suchy lód do zamrażalki, bardzo szybko możesz obniżyć temperaturę, ratując przed rozmrożeniem artykuły spożywcze, mrożonki a w szczególności lody. Straty mogą być bardzo wysokie, dlatego warto skorzystać z pogotowia lodowego.


Dział sprzedaży suchego lodu w Łodzi czynny jest od poniedziałku do piątku: 8:00 do 17:00. Przyjedź do nas w godzinach pracy: Łódź Polesie ulica Andrzeja Struga 78. Telefon w godzinach pracy: 782 495 631


Awaria zamrażarki


Awaria zamrażarki może doprowadzić do dotkliwych strat finansowych. Produkty mrożone muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach. Temperatura w zamrażalce utrzymywana jest na poziomie -18°C. W tak niskiej temperaturze zamrożone warzywa tracą wolniej właściwości odżywcze oraz witaminy. Gdy nastąpi awaria zamrażarki należy jak najszybciej umieścić mrożonki w innej zamrażarce lub przyjechać do nas i skorzystać z pogotowia lodowego. Po wsypaniu suchego lodu do zamrażarki niska temperatura będzie utrzymywała się bardzo długo. Dodatkowo produkty spożywcze będą otoczone zimnym dwutlenkiem węgla, który powstaje w wyniku sublimacji.


Pamiętaj! Uratujesz wszystkie produkty będące w zamrażalce, gdy wsypiesz do niej suchy lód i nie będziesz jej otwierał! Każde otwarcie zamrażalki przyśpiesza proces sublimacji a tym samym będziecie potrzebować więcej suchego lodu.

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page