• Dry Ice

Lód w kostkach

Zaktualizowano: 25 lip 2019

Zapotrzebowanie na lód w kostkach wzrasta z roku na rok. Niska cena oraz bezproblemowy dostęp do lodu w kostkach spowodował, że nawet na domowych imprezach typu imieniny lub urodziny kupowany jest on w workach po 2 lub 5 kg. Mimo że niektóre nowoczesne lodówki zaopatrzone są w agregat wytwarzający zamrożony lód, nie jest on jednak taki sam jak dostępny na rynku lód w kostkach. Duże przezroczyste kostki lodu są jak najbardziej wskazane do drinków, kruszony lód używany jest do koktajli i deserów.

lód w kostkach

Lód w kostkach jest powszechnie stosowany do chłodzenia dań i napojów dlatego jest on obecny na weselu, imprezach typu eventy firmowe lub imprezy masowe. Najczęściej jednak lód w kostkach spotkać możemy w barach, restauracjach, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych. Spożycie lodu w kostkach wzrasta niebywale w okresie letnim, kiedy to szukamy możliwości schłodzenia organizmu pijąc zimne napoje, a nawet stosując zimne kompresy z lodu. Coraz częściej można kupić lód w kostkach w typowych marketach, a nawet punktach w których firmy zajmują się dystrybucją lodu pod różną postacią. Mogą to być duże kostki lodu, kule lodowe, a nawet rzeźby, które przepięknie się prezentują na wystawnych imprezach.

W krajach rozwiniętych o wieloletniej tradycji lód jest sprzedawany praktycznie w każdym sklepie. Można go nabyć na stacji benzynowej lub w lokalach gastronomicznych. Lód w kostkach w takich krajach jest tak powszechnym produktem, jak u nas w kraju świeże pieczywo wypiekane w markecie parę razy dziennie. Sprzedaż lodu w kostkach zimą jest niemal identyczny jak latem a to dlatego, że większość napojów, koktajli lub drinków smakuje lepiej gdy jest zimne.

Przechowywanie lodu w kostkach


przechowywanie lodu w kostkach

Paczkowany lód w kostkach jest przechowywany w chłodniach. Temperatura przechowywania lodu w kostkach plasuje się pomiędzy -10 a -20°C. Należy przypomnieć, że w warunkach domowych będą to wyższe temperatury. W niższych temperaturach sięgających do -20°C oraz opakowaniach, które zachowują swoje parametry, czas przechowywania jest bardzo długi. Najczęściej jednak producent lodu w kostkach oferuje gwarancje na 24 miesiące co i tak jest wystarczające, zważywszy na zwiększający się popyt na lód. Należy jednak nadmienić, że lód w kostkach nie powinien być przechowywany z innymi produktami, ponieważ może wchłonąć obce zapachy. Dlatego też typowe worki suchego lodu muszą być szczelne i odporne na niskie temperatury. Kupując lód w kostkach, należy zwrócić szczególną uwagę na opakowanie. Czy worek lodu nie posiada dziur lub pęknięć oraz, czy kostki są w całości co może oznaczać, że były przechowywane w odpowiedniej temperaturze. Jest to bardzo istotne, ponieważ w domu lód będzie przecież przechowywany w zamrażalce razem z mięsem i innymi produktami. Każde nieszczelności pojawiające się w workach lodu w kostkach odbiją się na jego smaku. Sącząc później zimnego drinka, z pewnością poczujecie obcy smak pojawiający się przy każdym łyku.

Dostawa kurierem lodu w kostkach

Dostawa kurierem lodu w kostkach prowadzona jest przez firmy posiadające bogate doświadczenie w dystrybucji lodu. Dostawy muszą być szybkie z wykorzystaniem odpowiednich samochodów typu chłodnia lub dostarczane w odpowiednich opakowaniach. Opakowania do transportu muszą się wykazywać odpowiednimi parametrami izotermicznymi, aby w ciągu paru godzin transportu, lód w kostkach się nie rozpuścił. Dostawy lodu w kostkach mogą być prowadzone w danym województwie lub rozpościerać się na cały kraj. Przykładem mogą być dostawy lodu w kostkach w Warszawie. Po złożeniu zamówienia lód w kostkach dostarczany jest tego samego dnia. Warszawa jest ogromną aglomeracją dlatego zapotrzebowanie jest ogromne a wyścig w dostawach kurierskich lodu, je st duży. Zależy to w głównej mierze od polityki dostaw firmy oraz zapotrzebowania klientów indywidualnych na lód w kostkach. Dostawa kurierem lodu w kostkach realizowana jest w workach zawierających 5 kg lodu w kostkach, 10 kg oraz 15 kg lodu. Oczywiście do restauracji czy też pubów dostarczane są bezpośrednio większe ilości z pominięciem dostaw kurierskich. Indywidualne dostawy lodu w kostkach poprzedzone są negocjacjami, ponieważ wraz z rozrastającym się rynkiem sprzedaży lodu właściciele hoteli lub restauracji mają w czym wybierać. Sprzedaż lodu w kostkach odbywa się w oddziałach danej firmy lub zamówić lód można poprzez sklep internetowy.


sprzedaż lodu w kostkach

W dobie mobilnego internetu lód w kostkach można zamówić przez telefon, jadąc autobusem lub odpoczywając w parku. Firmy zajmujące się sprzedażą lodu dla klientów indywidualnych posiadają w ofercie gotowe zestawy wysyłkowe, które dostarczane są kurierem pod wskazany adres. Aby lód w kostkach się nie rozpuścił worki po 5 kg, 10 kg lub 15 kg lodu w kostkach pakowane są do opakowania zbiorczego wykonanego ze styropianu, dzięki czemu przez dłuższy czas utrzymywana jest odpowiednia temperatura. Lód w kostkach musi być jednak dostarczony w ciągu 24 h, bo mimo zastosowania grubszych ścianek opakowania z czasem temperatura wzrasta na tyle że lód zaczyna się topić. Dostawa lodu realizowana jest w workach po 5 kg lodu w kostkach i gdy klient zamawia dwa razy więcej wówczas w opakowaniu zbiorczym znajdują się dwa worki. Innym rozwiązaniem jest dostawa lodu w kostkach razem z suchym lodem. Ze względu na to że suchy lód posiada temperaturę -78,5°C jest doskonałym chłodziwem dla lodu tradycyjnego. W przypadku zamówień danego zestawu wysyłkowego na wesele za jednym razem, można otrzymać suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu oraz lód w kostkach do tradycyjnych drinków. Jest to doskonałe rozwiązanie dla organizatorów wesel ale nie tylko. Równie dobrze, zestaw wysyłkowy o zawartości 10 kg lodu w kostkach oraz 5 kg suchego lodu można wykorzystać podczas imprez firmowych typu eventy lub na większych imprezach rodzinnych typu: imieniny lub urodziny.


Gdzie kupić lód w kostkach


Klienci indywidualni mogą zamówić dostawę kurierską lodu w kostkach lub przyjechać do oddziału firmy Dry Ice Zone i na miejscu kupić lód. Lód w kostkach sprzedawany jest w workach o wadze: 1 kg, 2 kg oraz 5 kg lodu. Dla osób które nie posiadają opakowania izotermicznego w którym mogą przetransportować lód do domu posiadamy odpowiednie opakowania styropianowe w których lód można przewieść do domu. Poniżej mapka dojazdu oddziału firmy Dry Ice Zone. Posiadamy w sprzedaży lód w kostkach, który posiada wymiary 25 X 30 mm.

517 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie