top of page
  • Dry Ice

Jak zorganizować wesele z suchym lodem

Zaktualizowano: 25 lip 2022

Dobra zabawa na weselu to atut każdej imprezy. Organizatorzy ślubu i wesela prześcigają się w pomysłach. Dostęp do nowoczesnego nagłośnienia, dj wodzireja, który wie jak zabawić gości oraz odpowiedniego oświetlenia sprawia, że obecne wesela są bardzo atrakcyjne. Dostęp do suchego lodu, który od wielu lat cieszy się na weselach popularnością oraz zabawy z gośćmi, konkursy sprawiają, że obecne wesela nie przypominają ty sprzed lat.


pierwszy taniec młodej pary

Zmieniło się całkowicie podejście do wesela. Równie często wesele to impreza tematyczna zorganizowana z rozmachem na świeżym powietrzu lub pod odpowiednim namiotem. Na dużej sali balowej lub nieco mniejszej, kameralnej oprawie.Nieprzypadkowo mówi się, że gościom, którzy przybędą na wesele w pamięci najczęściej pozostaje jedzenie i muzyka. Ale to już dawne czasy. Do tego powiedzenia trzeba by dodać „dekoracja światłem”, która również doskonale uatrakcyjnia każde wesele nie tylko organizowane w plenerze, ale również na sali. Wyjątkowa impreza to wyjątkowe dodatki, których niektórych szokują, a innych bawią.


Oprawa wizualna wesela plenerowegoNajwiększym atutem wesela, które odbywa się w plenerze, jest jedyna w swoim rodzaju „dekoracja”, wykonana przez matkę naturę oraz mała lub większa architektura, która została stworzona przez człowieka. Te wszystkie dary można wykorzystać do stworzenia odpowiedniego charakteru. Stosując odpowiednie oświetlenie, można uwypuklić to co chcemy pokazać, przybyłym gościom oraz to, co chcemy ukryć. Dekoracja świetlna to odpowiednio oświetlony strumyk szemrzący w oddali lub szum fontanny a w oddali samoświetlna fasada budynku o ciekawej architekturze. Takich atrakcji nie zapewni żaden lokal. Szkopuł jest jednak w tym, że wesela w plenerze odbywać się mogą w okresie wiosenno-letnim. Oprawa wesela plenerowego nie może się obyć bez suchego lodu, który uwielbia światło o różnej barwie. Przy najmniejszym podmuchu wiatru biały dym, który pochodzi z suchego lodu, zaczyna tańczyć. Poruszać się tak jakby żył swoim własnym życiem.


Biały gęsty dym, który widać jest na niemal każdym weselu i pochodzi z sublimacji suchego lodu i wydobywa się z wytwornicy dymu. Wytwornica dymu nie jest skomplikowanym urządzeniem. Składa się z pojemnika, do którego jest wsypywany suchy lód i zalewany jest wodą. Woda jest podgrzewana przez grzałki znajdujące się w wytwornicy, dzięki czemu następuje szybka sublimacja. Efekt jest bardzo widowiskowy, niemniej jednak trwa do 3-5 minut. Potem trzeba ponownie suchy lód wsypać do wytwornicy. Organizując wesele w plenerze, można również użyć dużych pojemników z wodą i do nich wsypać suchy lód a wówczas z pojemnika dosyć długo będzie się wydobywał gęsty ciężki dym niczym mgła. Dekoracje światłem oraz suchy lód wykorzystuje się nie tylko na weselach organizowanych w plenerze lub pod odpowiednim namiotem. Profesjonalny sprzęt oświetleniowy używany jest na imprezach okolicznościowych. Eventach, imprezach integracyjnych, a nawet na dużych rodzinnych imprezach rodzinnych typu imieniny lub urodziny. Chociaż wesele organizowane w plenerze ma mnóstwo zalet, nie jest pozbawione wad. Największą wadą jest nieprzewidywalność matki natury, która może nam w każdej chwili zafundować deszcz. Nawet latem można odnotować szybkie spadki temperatury.

Wesele w lokalu

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, suchy lód jest atrakcją większości wesel które odbywają się zarówno w plenerze jak i w lokalu. Dekoracja weselnego stołu z wykorzystaniem suchego lodu jest bardzo atrakcyjna. Można również użyć suchego lodu do tortu weselnego, drinków z suchym lodem, a nawet tworzyć doskonałe desery z wykorzystaniem właściwości suchego lodu. Już na samym początku wesela po przybyciu młodej pary spotkać można suchy lód.


walc młodej pary

Pierwszy taniec w obłokach białego dymu jest jednym z pierwszych, ale nie jedyną atrakcją wesela. Korzystając z wytwornicy dymu na parkiecie, tworzona jest gęsta biała mgła niczym chmura. Oczy przybyłych gości są wówczas skierowane tylko na młodą parę, która walcem rozpoczyna zabawę weselną. Tańcząc w obłokach gęstego białego dymu, młoda para porusza chmury białego dymu, którzy zaczyna ich otaczać. Wygląda to tak, jakby rzeczywiście młoda para tańczyła w chmurach. I tutaj ponownie trzeba wpleść co nieco o oświetleniu. Oświetleniu które nada odpowiedni charakter scenie, na której będzie tańczyła młoda para.

Biały dym pochodzący z suchego lodu uwielbia barwne oświetlenie. Dzięki niemu biała chmura nie musi być jednobarwna. Dym na wesele pochodzący z sublimacji suchego lodu nie jest szkodliwy dla zdrowia i nie ma się czego obawiać. Niektórzy organizatorzy wesela dodają do wytwornicy dymu specjalnych płynów, dzięki którym dym jest gęściejszy niemniej jednak, może wywoływać duszności i kaszel. Tego przecież nikt by nie chciał, aby młoda para, rozpoczynając wesele, kasłała podczas ich pierwszego tańca.


Dj na wesele

dj na wesele

Wesela, które realizowane są w warszawie, przebiegają z pewnym rozmachem. Nie można się temu dziwić. Każdy chociaż raz w życiu chce się zabawić, pokazać i oszołomić przybyłych gości. Aby tak się stało, potrzebny jest odpowiedni dj na wesele, który ma odpowiednie doświadczenie. Posiada nie tylko doświadczenie, ale również sporo znajomości, ponieważ dj czynnie pomaga w organizacji wesela. Ustalając dokładnie z młodą parą, jakiego typu ma być prowadzona impreza, z pewnością zaproponuje odpowiedni zespół na wesele, który potrafi współpracować z dj wodzirejem. Zaznaczamy! Nie jest to takie proste, jakby się komuś mogło wydawać. To nie te czasy, że wystarczyło puścić płytę lub nagrania z taśmy. Młoda para oraz goście chcą się doskonale bawić, bo jak wspomnieliśmy już na samym początku „gościom pozostanie na długo w pamięci dobra zabawa, muza oraz jedzenie” Tylko zgrany zespół oraz dusza wesela, dj-a wodzireja mogą sprostać obecnym wymaganiom. Zdjęcia z wesela w trakcie którego wykorzystywany był suchy lód zostały dostarczone przez Agencję Biurkowski Events.

Menu z suchym lodem na wesele


Właściwości suchego lodu można również wykorzystać do innych celów w trakcie trwania wesela. Suchy lód dodany do drinków lub napojów chłodzących wytworzy przepiękną białą mgiełkę spływającą po szklankach, które można ułożyć w piramidkę. Jesteśmy pewni, że piramida dymiących drinków zaciekawi wszystkich gości. Mgła powstająca z sublimacji suchego lodu sprawdzi się także jako piękna oprawa weselnego tortu. Strzelające iskrami zimne ognie oraz mgiełka suchego lodu to doskonała oprawa podczas krojenia tortu przez młodożeńców. Wystarczy umieścić na wózeczku, na którym zostanie podany tort weselny naczynie z wodą, do którego dodamy suchy lód i w ten sposób powstanie piękna oprawa wizualna. Można tort weselny umieścić w dużym pojemniku i na podstawce umieścić tort. Wlać do pojemnika wodę i wsypać granulat suchego lodu a gęsty biały dym otoczy tort. Gęsty biały dym będzie spływał również na podłogę. Dymiący tort wjeżdżający na salę przyciągnie uwagę wszystkich gości. Innym, acz coraz częściej spotykanym pomysłem na urozmaicenia wesela suchym lodem są bary lodowe, z których wydobywa się gęsty biały dym. Na nim są serwowane przepiękne drinki z suchym lodem.Takie efekty specjalne może zafundować sobie każdy, ponieważ cena suchego lodu na wesele nie jest tak droga, jak inne akcesoria, które muszą być użyte do oprawy weselnej. 1 kg suchego lodu na wesele to 7,50 złoty. Można wcześniej zamówić w sklepie odpowiedni dla siebie zestaw na wesele, który zostanie dostarczony w zamówionej odpowiedniej ilości przez kuriera. Suchy lód można również użyć do chłodzenia szampana oraz mocniejszych trunków. Wykorzystać można suchy lód do schłodzenia napojów bezalkoholowych oraz soków.


1202 wyświetlenia

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page