• Dry Ice

Jak przechowywać suchy lód w domu

Aktualizacja: 3 paź 2019

Jak przechowywać suchy lód w domu? Bardzo często pojawia się w mailach lub takie pytanie pojawia się podczas rozmów telefonicznych. Należy wiedzieć, że suchy lód nie da się przechować w nieskończoność. Jest to komponent wykonany z ciekłego dwutlenku węgla i podczas sublimacji ponownie zamienia się w gaz. Sublimacji nie da się powstrzymać w warunkach domowych. Można jedynie zminimalizować straty.Przechowywanie suchego lodu w domu


Suchy lód w normalnych warunkach otoczenia ulega sublimacji. Co to znaczy normalne warunki? Jest to temperatura pokojowa wynosząca od 24 °C do 26 °C. Oczywiście latem jest cieplej i dlatego też strat suchego lodu jest więcej niż zimą. Przechowywać suchy lód powinno się w opakowaniu, w którym został on dostarczony do domu. Opakowanie otwieramy dopiero w momencie potrzeby użycia suchego lodu do drinków, deserów itp. Opakowanie powinno być zawsze szczelnie zamknięte przykrywką. Umieszczamy je z dala od źródeł ciepła. Najlepiej w spokojnym i zacienionym miejscu. Suchy lód w domu przechowujemy tak, aby nie był on dostępny dla dzieci. Jak wiadomo dzieci z nudów, mogą zainteresować się zawartością. Przechowujemy w domu z dala od sypialni, ponieważ podczas sublimacji powstaje bardzo dużo dwutlenku węgla. Może to być kuchnia, ale z uchylonym oknem.


Pozostałe zalecenia dotyczące dotyczące przechowywania suchego loduSuchy lód należy przechowywać w opakowaniu, w którym jest dostarczany. Opakowanie styropianowe posiada grube ścianki, które chronią suchy lód przed nadmierną sublimacją. Nie można suchego lodu przechowywać w szczelnym pojemniku, ponieważ podczas sublimacji powstaje duża ilość dwutlenku węgla. Szczelnie zamykany lub zakręcany pojemnik może zostać rozsadzony poprzez zwiększające się ciśnienie, które powstaje podczas uwalniania się dwutlenku węgla z suchego lodu. Przechowywanie suchego lodu w termosie nie jest dobrym pomysłem. Ze względu na to, że z opakowania styropianowego będzie wydobywał się dwutlenek węgla, opakowanie z suchym lodem powinno być przechowywane w przewiewnym pomieszczeniu. Dwutlenek węgla jest gazem bezwonnym, dlatego nikt z domowników nie będzie czuł, że będzie on wypełniał pomieszczenie. Dwutlenek węgla w dużej ilości jest szkodliwy dla człowieka. Można suchy lód przechowywać w lodówce. Przechowywanie suchego lodu w lodówce minimalnie zmniejszy sublimację. Im zimniej tym sublimacja jest mniej intensywna. Aby zatrzymać całkowicie sublimację suchego lodu, trzeba by było obniżyć temperaturę do -78.5 °C. Jak widać w warunkach domowych, nie ma takiej możliwości.


Sublimacja suchego loduSublimacja suchego lodu w temperaturze pokojowej zachodzi intensywnie. Suchy lód przekształca się w gaz, dwutlenek węgla, z którego został wyprodukowany. Dwutlenek węgla widać jest pod postacią białego gęstego dymu, który wydobywa się z suchego lodu. Niektórzy mówią nawet, że suchy lód dymi – tak to wygląda. Po otrzymaniu zestawu suchego lodu do domu zestalony dwutlenek węgla przechowujemy w opakowaniu, w którym został dostarczony. Zminimalizuje to straty, niemniej jednak im dłużej będziemy przechowywać suchy lód, tym strat będzie więcej. Aby to zobrazować przedstawiamy, jak przebiega sublimacja w dwóch najczęściej kupowanych do domu zestawach wysyłkowych suchego lodu.


Zestaw 4 kg suchego lodu

Sublimacja suchego lodu w zestawie zawierającym 4 kilogramy suchego lodu przebiega intensywnie. Po 24 godzinach od wsypania suchego lodu do opakowania zabezpieczającego w wyniku sublimacji pozostanie go 2.4 kg. Po 48/h zostanie zaledwie 1.2 kg.


Sublimacja w zestawie składającym się z 7 kg suchego lodu


Im więcej suchego lodu znajduje się w opakowaniu, tym mniejsze są straty. Po 24 godzinach od wsypania 7 kg suchego lodu pozostanie go w opakowaniu 4.2 kg. Po 48 godzinach 2 kg. Wraz ze zmniejszającą się ilością suchego lodu w opakowaniu zabezpieczającym zwiększa się intensywność sublimacji. Dlatego przed złożeniem on-line zamówienia na suchy lód należy dokładnie zastanowić się, ile tak naprawdę będziecie go potrzebować.


Jak transportować suchy lód do domuBardzo często suchy lód kupowany jest wprost z magazynu, który mieści się w miejscowości Raszyn. Aby samemu zawieść suchy lód do domu, należy posiadać odpowiednie opakowanie. W przypadku braku opakowania można go również nabyć u nas, ponieważ w ofercie sklepu suchego lodu dostępne są opakowania o pojemności od 1 kg do 100 kg. Tutaj jedna uwaga! Opakowanie styropianowe z suchym lodem przewozić należy w bagażniku, a nie kabinie kierowcy. Wydobywający się dwutlenek węgla z opakowania może przysporzyć wielu kłopotów. Mniejsza koncentracyjna, uczucie duszności mogą być oznaką, że w kabinie kierowcy jest zbyt duża ilość dwutlenku węgla. Piszemy to po to, ponieważ bardzo często spotykamy się z sytuacją, gdy kierowca umieszcza opakowanie z suchym lodem na tylnym siedzeniu. Takie przewożenie suchego lodu może doprowadzić do tragedii.


Dział porad

Nie wiesz jak wykorzystać suchy lód w trakcie wesela? Jak zorganizować imprezę? Zadzwoń do nas. Dział porad czynny jest od poń do piątku w godz. 8:00 do 17:00. Telefon: 732-610-501. Podając w trakcie rozmowy ilość gości weselnych oraz sposób wykorzystania suchego lodu można dokładnie obliczyć, ile suchego lodu na wesele należy kupić i jak go wykorzystać.

705 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
suchy lód

Sklep Suchego lodu

Od poniedziałku do piątku: 8:00 do 17:00

Dział kontaktu z klientami: 22 461 05 00

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

Link do sklepu : Suchy Lód