top of page
  • Dry Ice

Impreza na Halloween

Zaktualizowano: 28 wrz 2022

Impreza na Halloween z wykorzystaniem suchego lodu może być bardzo pasjonująca. Korzystając z właściwości suchego lodu, każda impreza może być urozmaicona o efekty specjalne, które samemu możecie wykonać w domu. Dymiące drinki z suchym lodem lub desery to tylko przykład. Możliwości zastosowania suchego lodu na Halloween jest o wiele więcej.

impreza na Halloween

Co należy kupić na Halloween


co należy kupić na  Halloween

Oczywiście potrzebny jest na Halloween suchy lód, który można zamówić on-line. Sklep suchego lodu dysponuje zestawami wysyłkowymi o różnej pojemności, które dostarczane są w całym kraju. Można również skorzystać z oferty e-sklepu i zamówić gotowy zestaw suchego lodu, który jest przeznaczony na Halloween. 15 kilogramów suchego lodu na Halloween jest ilością wystarczającą, aby dobrze się bawić w chmurach białego dymu. Tworzyć efekty specjalne na Halloween oraz pozostałą ilość granulatu wykorzystać do dymiących drinków. To jednak nie wszystko. Do zestawu na Halloween dołączone są kolorowe świecące w nocy słomki do drinków. Są one nieodzowne, jeżeli chcecie zaserwować gościom dymiące drinki z suchym lodem. 15 kg suchego lodu dostarczane jest w opakowanie. Opakowanie styropianowe, w którym dostarczany jest granulat, można wykorzystać do domowej wytwornicy dymu. Wytwornicę dymu można wykonać bardzo szybko samemu.

Słomki do drinków z suchym lodem


słomki do drinków z suchym lodem

Ze względów na własne bezpieczeństwo nie można pić drinków z suchym lodem lub napojów bezalkoholowych, do których został dodany granulat suchego lodu. Wystarczy chwila nieuwagi podczas imprezy a granulat może zostać połknięty. Jest to niedopuszczalne, ponieważ połknięcie granulatu może spowodować poparzenie przełyku. Kolorowe świecące słomki Dry Ice Stix posiadają specjalny wkład, poprzez który nawet drobinka suchego lodu nie dostanie się do przełyku. Oprócz tego słomki Dry Ice Stix świecą w nocy, a więc podczas mrocznego Halloween będą one doskonale się komponować na imprezie. Organizując większą imprezę Halloweeną, można dokupić do zestawu suchego lodu dodatkową ilość słomek, aby wszyscy goście czuli się bezpiecznie. Słomki również można użyć do soków oraz napojów niegazowanych, do których wrzuca się bezpośrednio granulat suchego lodu. Dymiące drinki lub inne napoje z suchym lodem są doskonałym dodatkiem na każdej imprezie.

Temperatura suchego lodu


temperatura suchego lodu

Niska temperatura suchego lodu może sprawiać kłopoty osobom, które pierwszy raz mają kontakt z tym komponentem. Przypominamy! Suchy lód posiada temperaturę -78,5°C. Granulat suchego lodu wykonany jest z ciekłego dwutlenku węgla, który podczas produkcji zamieniany jest w śnieg, a następnie jest prasowany do wymaganej postaci. W sprzedaży znajduje się suchy lód pod postacią: bloków, plastrów oraz granulatu o różnej średnicy. W przypadku połknięcia suchego lodu tak niska temperatura może wywołać poparzenia. Tak samo podczas kontaktu suchego lodu ze skorą również można dotkliwie się poparzyć. Podczas imprezy Halloweenej należy posługiwać się szczypcami lub używać rękawiczek ochronnych, aby chronić dłonie przed poparzeniem. Niska temperatura suchego lodu nie sprawi nikomu kłopotów, jeśli Będziecie wiedzieć jak się nim posługiwać. Dostawy suchego lodu na Halloween realizowane są w specjalnych opakowaniach styropianowych, aby chronić zawartość przed sublimacją oraz jego niską temperaturą.

Ile suchego lodu kupić na HalloweenJest to podstawowe pytanie, które zadaje sobie każdy organizator imprezy Halloweenej. Pożądana ilość suchego lodu zależy w głównej mierze od ilości zaproszonych gości oraz sposobu jego wykorzystania. Na balu przebierańców, suchego lodu będzie potrzeba więcej niż na domowej imprezie. Przykładowo na dyskotekę, która rozpoczyna się wieczorem i trwa do białego rana, organizatorzy imprez kupują od 30 do 40 kg suchego lodu. Taka ilość jest wystarczająca do tworzenia efektów specjalnych oraz innych atrakcji przewidzianych podczas imprezy. Taka sama ilość suchego lodu jest kupowana na wesela. Aby zapewnić liczne atrakcje podczas imprezy Halloweenej, która odbywa się w domu, wystarczy 15 kg granulatu suchego lodu. Cena suchego lodu to tylko 4,99 złotych, a więc każdy może sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa.

Efekty specjalne na Halloween

efekty specjalne na Halloween

Efekty specjalne na imprezach to efekt sublimacji suchego lodu. Właściwości suchego lodu do efektów specjalnych wykorzystywane są nie tylko na imprezach ale również podczas kręcenia filmu, teatrze lub koncertach. Biały gęsty dym ścielący się przy podłodze lub podświetlany odpowiednim światłem i rozdmuchiwany na parkiet jest widywany bardzo często podczas eventów, imprez masowych lub okolicznościowych. Obecnie coraz częściej efekty specjalne spotykane są na weselach. Podczas Halloween biały gęsty dym można wykorzystać do tworzenia dreszczyku grozy która podczas takiej imprezy jest wskazana. Organizatorzy imprez do tworzenia efektów specjalnych wykorzystują wytwornicę dymu która w ciągu paru minut potrafi wytworzyć duże ilości gęste obłoki dymu. Biały gęsty dym pochodzi z sublimacji suchego lodu w środowisku wodnym. Jak już wspominaliśmy suchy lód posiada temperaturę -78,5°C dlatego po wrzuceniu go do ciepłej lub gorącej wody zachodzi szybka reakcja. Przekształcanie się suchego lodu w dwutlenek węgla z którego został wytworzony. Gęste białe obłoki składają się z zimnego dwutlenku węgla oraz drobinek wody. Biała mgła utrzymuje się dosyć długo. Takie same efekty specjalne można trwoży samemu w domu. Wystarczy opakowanie styropianowe które znajduje się w zestawie Halloweenym. W opakowaniu styropianowym wycinamy otwór. Wstawiamy do środka opakowania pojemnik z gorącą woda i wsypujemy granulat suchego lodu. Zakrywamy szczelnie opakowanie przykrywką i gotowe. Już w ciągu paru sekund zaczyna się przez otwór wydobywać biały gęsty dym. Wystarczy dolewać do pojemnika ciepłej wody i dosypywać granulatu aby efektami specjalnymi cieszyć się przez długi czas.

Jak długo można przechowywać suchy lód


15 kg suchego lodu na Halloween

Suchy lód w temperaturze pokojowej zmienia swój stan skupienia, zamieniając się w dwutlenek węgla. Sublimacji suchego lodu nie da się powstrzymać całkowicie. Można jedynie zminimalizować straty, które powstają w procesie sublimacji. W tym przypadku ważny jest czas dostawy zestawów na Halloween. Im szybciej zostanie dostarczony zestaw, tym mniejsze straty, które powstają w wyniku transportu. Dostawa suchego lodu na Halloween odbywa się najczęściej w ciągu 24 do 48 godzin. W zestawie składającym się z 15 kilogramów suchego lodu w ciągu 24 h pozostanie 12.5 kg. Po 48 h tylko 8 kg granulatu. Jak widać, jest to niewiele, ale mimo wszystko przed złożeniem zamówienia zastanów się ile tak naprawdę będziesz potrzebował suchego lodu na imprezę. Przechowywanie suchego lodu nie jest skomplikowane. Najlepiej jest pozostawić suchy lód w opakowaniu, w którym został dostarczony. Nie otwierać go zbyt często lub wcale, ponieważ otwarcie pokrywki powoduje wpływanie do opakowania ciepłego powietrza, a tym samym powiększają się straty. Można suchy lód przechowywać w lodówce bądź zamrażalce. Nie powstrzyma to strat, ale je chociaż trochę zminimalizuje. Przechowywanie suchego lodu powinno się odbywać z dala od dostępu do niego dzieci oraz z dala od źródła ciepła. Z pewnością nie można suchego lodu przechowywać w sypialni, ponieważ z opakowania wydobywa się CO2. Dwutlenek węgla, który jest szkodliwy dla zdrowia.

729 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page