top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Impreza Andrzejkowa

Od lat przyzwyczailiśmy się, że na Andrzejki lejemy wosk, z którego wróży się swoją przyszłość. Obecnie Andrzejki są następnym powodem do dobrej zabawy i bawimy się coraz więcej na licznych zabawach, imprezach Andrzejkowych organizowanych w firmach, które służą integracji pracowników. Bawimy się również w domu na mniejszych imprezach w gronie najbliższych. Na takim małych imprezach Andrzejkowych nie może zabraknąć suchego lodu, który może być wykorzystany do efektów specjalnych lub drinków i napojów bezalkoholowych z suchym lodem. Zamawiając suchy lód na Andrzejki, można go wykorzystać na wiele sposobów. Ze względu na to, że Andrzejki w tym roku odbywają się 30 listopada, który wypada w piątek można liczyć na to, że sporo osób skorzysta z dobrej zabawy na imprezach organizowanych w klubach lub dyskotekach.

impreza andrzejkowa

Lanie wosku na Andrzejki

zestaw suchego lodu na Andrzejki

Lanie wosku w dniu św. Andrzeja na dobre wpisało się w polską tradycję. Dorośli również uczestniczą we wróżbach, traktując to jako doskonałą zabawę, mimo że takie wróżby traktują z przymrożeniem oka. Dorośli w noc z 29 na 30 listopada coraz częściej spędzają czas na imprezach, które oferują potańcówki oraz liczne atrakcje w formie wróżb. Podczas imprezy Andrzejkowej można spotkać profesjonalnych wróżbitów, którzy za drobną opłatą przepowiedzieć mogą przyszłość nie tylko z figur powstałych z wosku, ale również wróżą z kart, dłoni lub szklanej kuli. Św. Andrzej od zawsze patronował zakochanym oraz wspomagał w sprawach matrymonialnych, dlatego podczas imprez Andrzejkowych sporo osób korzysta z wróżb, aby dowiedzieć się, czy spotka wybrankę swojego serca. Wróżby z lanego wosku przez dziurkę od klucza wykonać można samemu podczas domowej imprezy Andrzejkowej. Jest to bardzo proste, ponieważ wystarczy zapalić świece i gdy rozgrzeje się trochę, powstały w ten sposób ciekły wosk lejemy przez dziurkę od klucza do naczynia z wodą, miski. Następnie wyjmujemy z wody uformowaną figurę z wosku i za pomocą lampki nocnej rzucamy cień na ścianę. W zależności od powstałego na ścianie cienia wróży się swoja przyszłość. Wszystko zależy od własnej interpretacji powstałego na ścianie cienia. Można wróżbę wykonać nieco inaczej. W garnku, rondelku na małym gazie rozpuszczamy wosk, który przelewamy przez dziurkę od klucza. Gdy ciepły wosk w zimnej wodzie zastygnie, podnosimy go do światła i oglądamy powstały na ścianie cień. To właśnie z jego kształtu wróżymy naszą i bliskich przyszłość.

Lanie wosku do wody z suchym lodem

Korzystając z właściwości suchego lodu, można wykonać wróżenie z wosku nieco inaczej. Gdy do miski wrzucimy suchy lód, rozpocznie się intensywna sublimacja, w której wyniku z wody będzie się wydobywał biały gęsty dym. Woda będzie bulgotać, tak jakby się gotowała. To właśnie do niej lejemy ciepły wosk przez dziurkę od klucza. Wydobywające się z wody bąbelki dwutlenku węgla formują fantazyjne figury, które rzucają na ścianę przepiękny cień. Lanie wosku do wody z suchym lodem, z której wydobywa się gęsty dym, może być przepiękną oprawą imprezy Andrzejkowej w domu. Należy jednak pamiętać, aby zachować środki ostrożności podczas imprezy Andrzejkowej. Zastygłe figury woskowe wyjmujemy z wody z suchym lodem szczypcami, aby nie poparzyć naskórka dłoni. Przypomnieć należy, że suchy lód ma temperaturę -78.5°C i przy kontakcie ze skórą może dojść do miejscowego odmrożenia, poparzenia. Zachowując środki bezpieczeństwa na imprezie Andrzejkowej, nic Wam nie grozi.

Suchy lód na imprezę Andrzejkową


suchy lód na imprezie Andrzejkowej

Suchy lód podczas imprezy Andrzejkowej można wykorzystać na wiele sposobów. Najczęściej spotykane są efekty specjalne pod postacią gęstego białego dymu, który powstaje w wyniku sublimacji suchego lodu w wodzie. Podczas zabawy Andrzejkowej można puścić na parkiet gęsty biały dym, który bardzo często jest spotykany na dyskotekach, imprezach okolicznościowych, weselach czy też koncertach. Taniec przy gorących rytmach muzyki, która jest puszczana przez doświadczonego dj-a, jest doskonałą oprawą imprezy. Taki sam efekt można wykonać samemu, gdy do pojemnika z ciepłą wodą wrzucicie suchy lód. Gęsty biały dym jest wynikiem sublimacji suchego lodu, który zamienia się w dwutlenek węgla z drobinkami pary wodnej. Podczas większej imprezy, na której inną atrakcją są pokazy laserowe lub dekoracje światłem efekty specjalne z suchego lodu są podstawą. Laserowe snopy światła lub dekoracje świetlne są efektowniejsze, gdy w powietrzu unosi się biała mgła z suchego lodu.

Suchy lód dla organizatorów imprez Andrzejkowych

10 kg suchego lodu na imprezę

Suchy lód znajdujący się w sprzedaży w formie granulatu fi 16 mm można kupić bezpośrednio z magazynu firmy, która zajmuje się sprzedażą tego komponentu lub zamówić on-line. Dla osób, które organizują imprezę w domu wystarczającą ilością będzie 10 kg suchego lodu na Andrzejki, który to zestaw wystarczy dla 15 do 20 osób. Jako zestaw promocyjny zawiera on również dodatkowo 15 słomek do drinków z suchym lodem. Dla osób indywidualnych zestaw suchego lodu na Andrzejki dostarczany jest kurierem.

Dla organizatorów imprez Andrzejkowych 10 kg suchego lodu to stanowczo za mało, ponieważ efekty specjalne przy dużej powierzchni pochłaniają sporą ilość granulatu. Wytwornica ciężkiego dymu używana do efektów specjalnych pozwala na wytwarzanie dymu przez 3 do 4 minut (w zależności od modelu wytwornicy) wsypując do niej 3 do 4 kg suchego lodu. Najczęściej zalecany jest do wytwornicy ciężkiego dymu granulat suchego lodu fi 3 mm, niemniej jednak stosując granulat o średnicy 16 mm, ciężki dym jest intensywniejszy i powstaje go większa ilość. Dla organizatorów dostępne są zestawy suchego lodu o zawartości 20 lub 30 kg. Zamówiony zestaw o odpowiedniej ilości suchego lodu dostarczany jest kurierem w ciągu od 24 do 48 godzin. Dla imprez Andrzejkowych organizowanych w warszawie suchy lód jest dostarczany tego samego dnia, jeżeli suchy lód zostanie zamówieniowy do godziny 8:00. Przed zamówieniem suchego lodu należy dokładnie się zastanowić, ile faktycznie będzie go potrzeba podczas całej imprezy. Problemem jest to, że suchy lód sublimuje i w trakcie transportu z zamówionego zestawu może go ubyć w zależności od zamówionego zestawu od 3 do 4 kg. Aby strat było jak najmniej, ważne jest również przechowywanie suchego lodu przed imprezą.

370 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page