top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Imieniny z suchym lodem

Zaktualizowano: 28 wrz 2022

Popularne imieniny z suchym lodem? Czemu nie! Suchy lód można wykorzystać na wiele sposobów. Tworząc niesamowite efekty specjalne o których opowiemy oraz desery, lody, drinki i wiele innych. Wszystko zależy od waszej inwencji twórczej oraz chęci. Domowe doświadczenia w domu z suchym lodem mogą być ciekawe i wciągnąć gości do wspaniałej zabawy. Cena suchego lodu z dostawą do domu jest na tyle niska że każdy z was może sobie na to pozwolić. Zestaw wysyłkowy suchego lodu o zawartości 4 kg granulatu fi 16 mm to tylko 55.50 złoty. Większy zestaw wysyłkowy zawierający 10 kg suchego lodu to 82.91 złoty. Jak widać każdy może przeznaczyć drobną sumę pieniędzy na dodatkowe atrakcje podczas imienin. Aby przedstawić możliwości suchego lodu trzeba rozpocząć do samego początku a mianowicie czym jest suchy lód.

Suchy lód

Suchy lód powstaje z ciekłego dwutlenku węgla który w skomplikowanym procesie produkcyjnym, sprężania i rozprężania zamieniany jest w śnieg. Śnieg powstały z ciekłego dwutlenku węgla jest prasowany dlatego spotkać go można pod różną postacią. Suchy lód można kupić w blokach, płatach oraz granulacie o różnej gramaturze. Temperatura suchego lodu -78 °C i jego własnościowi wykorzystywane są w chłodnictwie, transporcie i przemyśle. Suchy lód posiada również inną właściwość. W procesie sublimacji (przekształcania się z ciała stałego w gaz) z pominięciem fazy ciekłej znika nie pozostawiając po sobie śladu. To właśnie sublimacja suchego lodu pozwala na tworzenie ciekawych efektów specjalnych. W procesie sublimacji suchy lód traci na wadze ponieważ zamienia się ponownie w dwutlenek węgla. Po wrzuceniu suchego lodu do wody, drinka lub soku uruchamiany jest intensywniejszy proces sublimacji który jest widoczny jako gęsty biały dym unoszący się nad szklanka lub kieliszkiem.

Suchy lód na imieniny

Suchy lód na imieniny dostarczany jest do domu po wcześniejszym złożeniu zamówienia w e-sklepie. Dostawa suchego lodu do domu odbywa się za pośrednictwem firm kurierskich. Istnieje możliwość zarezerwowania dostawy suchego lodu w sobotę lub samemu można kupić odpowiednią ilość w firmie Dry Ice Zone. Tutaj jedna uwaga. Aby kupić suchy lód bezpośrednio z magazynu należy posiadać własne opakowanie. Brak opakowania nie wyklucza zakupu suchego lodu ponieważ na miejscu można je kupić w korzystnej cenie. Bardzo często podczas odbioru osobistego suchego lodu spotykamy się z trzema pytaniami.

Odpowiedzi na powyższe pytania znajdują się w osobnych rozdziałach i można je otworzyć klikając na odpowiednie pytanie.

Efekty specjalne na imieninach

Suchy lód jest prosty w użyciu i każdy może tworzyć efekty specjalne na imieninach. Wystarczy do pojemnika z ciepłą wodą wrzucić granulat fi 16 mm aby uzyskać dymiący gęstym dymem dzban który stawiamy na imieninowy stół. Ciężki dym zimnego dwutlenku węgla wydobywający się z dzbanka będzie spływał na stół na którym mogą się znajdować drinki lub napoje bezalkoholowe do których również możemy wrzucić granulat. Cały stół będzie „skąpany” w białej mgle. Takich imieninowych efektów specjalnych z pewnością nikt się nie spodziewa. Do tworzenia dymiących drinków wystarczy 4 kg suchego lodu. Proponowana ilość wystarczy na parę godzin wrażeń podczas imienin. Do tworzenia innych również ciekawych efektów polecamy większy zestaw o zawartości 10 lub 15 kg suchego lodu.


Kolorowe słomki na imieniny z suchym lodem


Aby zapewnić bezpieczeństwo swoje i zaproszonych na imieniny gości nie można zapomnieć o kolorowych słomkach. Kolorowe słomki Dry Ice Stix nie tylko urozmaicą imieniny ale również zabezpieczą gości przed połknięciem suchego lodu. Posiadając bardzo niską temperaturę suchy lód może poparzyć przełyk gdy któryś z gości połknie granulat suchego lodu. Kolorowe słomki, świecące w nocy posiadają odpowiedni wkład który nie dopuści do takiej sytuacji zatrzymując nawet najmniejsze granulki. Słomki pozwalają na to aby do drinka lub innych napojów można było bezpośrednio wrzucić granulat suchego lodu. Nie potrzebne są wówczas klatki na suchy lód lub inne drogie akcesoria. Dzieci również będą mogły bezpiecznie sączyć swoje ulubione soki z suchym lodem. Efekt dymiącego drinka utrzymywać się będzie od 4 do 6 minut. Zależy to w głównej mierze od ilości wrzuconego granulatu niemniej jednak takie efekt można uzyskać wielokrotnie w jednej szklance.


Imieninowy dymiący poncz


W trakcie imprezy imieninowej goście gromadzą się przy jednym stole na którym można postawić pojemnik z ponczem z tworzywa sztucznego lub szkła. Aby zamienić wazę z ponczem w dymiący gejzer białego dymu należy dodać do niego granulat suchego lodu. Tutaj jedna uwaga: najlepiej jest dodać do ponczu granulat fi 16 mm aby dłużej się cieszyć efektami specjalnymi na imieninowej imprezie. Pamiętaj! Na i litr płynu wrzucamy minimum 100 gr suchego lodu. Dodając więcej granulatu uzyskasz więcej gęstego dymu. Gęsty biały dym składający się z dwutlenku węgla jest bezwonny. Po zniknięciu nie pozostawia śladu i wilgoci. Spływając po stole pomiędzy gości nie pozostawi tłustych plam oraz nie odbarwi ich ubrania. Dymiący imieninowy poncz z suchym lodem zadziwi wszystkich gości.


Imieninowy sorbet z suchym lodem


W trakcie imienin pojawiają się na stole ciasta, ciasteczka i inne wspaniałe słodkości. Korzystając z właściwościowi suchego lodu na imieninach można również stworzyć coś naprawdę smacznego i oryginalnego zarazem. Bardzo prosty i szybki w wykonaniu sorbet owocowy może zrobić każdy. W sezonie zbiorów owoców można wykorzystać świeże maliny, truskawki lub dowolne owoce do wykonania pysznego sorbetu. Zimową porą mogą to być mrożonki. Wystarczy do pojemnika wsypać jedną mrożonkę w stanie lekko rozpuszczonym, dolać pół szklanki wody, wsypać cukier w zależności od pożądanej słodkości i wsypać szufelką granulat suchego lodu. 200 gr suchego lodu powinno wystarczyć. Następnie przyzywając blendera lub siekacza rozdrabniamy wszystkie składniki na jednolitą masę. Podczas mieszkania i rozdrabniania wszystkich składników zachodzi intensywna reakcja suchego lodu z wodą. Zaczyna się wydobywać z pojemnika gęsty dym a suchy lód zamienia cała masę w przepyszny lodowy sorbet. Po odczekaniu 10 minut można ponownie wszystkie składniki wymieszać do uzyskania jednolitej masy i podawać na stół. Dodając do masy śmietany i mleka zamienimy sorbet w przepyszne lody domowej roboty. Jak widać warto jest pokusić się o kulinarne eksperymenty z suchym lodem.

Zasady bezpieczeństwa na imieninach z suchym lodem


Suchy lód wyśmienicie sprawdza się na imprezie imieninowej zapewniając zabawę i doznania wizualne. Należy jednak pamiętać o odpowiednich zasadach bezpieczeństwa stosowania suchego lodu. Ostrożne obchodzenie się z suchym lodem który jest produktem bardzo zimnym -78,5 stopni pozwoli cieszyć się doskonałą zabawą. Nigdy nie dotykamy suchego lodu i nie można dopuścić do jego połknięcia. Wsypujemy suchy lód do drinków małą szufelką lub wkładamy pojedynczo granulat szczypcami. Drinki i inne napoje z suchym lodem sączymy przez słomkę które zabezpieczają przed połknięciem granulek. Suchy lód należy przechowywać w opakowaniu w którym został dostarczony do domu. Nie należy suchego lodu przechowywać w szczelnie zamykanych lub zakręcanych pojemnikach. Najkorzystniej jest przechowywać suchy lód w chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Suchy lód najlepiej jest kupić z sprawdzonego źródła ponieważ można w sprzedaży znajduje się również przemysłowy suchy lód. Suchy lód przemysłowy może zawierać związki chemiczne i inne zanieczyszczenia których nie widać gołym okiem. Ujawniają się za to podczas sublimacji w napojach. Przemysłowy suchy lód może zawierać również oleje, smary oraz zamrożone związki organiczne.


1588 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page