top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Ile suchego lodu jest potrzebne do wytwornicy ciężkiego dymu

Zaktualizowano: 10 kwi 2021

Ciężki dym tak obecnie popularny na weselach wytwarzany jest z suchego lodu. Najczęściej kupowany jest granulat suchego lodu fi 16 mm, z którego powstają gęste białe obłoki. To właśnie w tych obłokach młoda para wykonuje swój pierwszy taniec na weselu. Taniec w obłokach jest bardzo widowiskowy dlatego nie można się dziwić, że większość młodych par chce, aby taką atrakcję zorganizować dla siebie.


Suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu

W zależności od modelu wytwornicy dymu używany jest suchy lód w blokach lub granulacie. Bloki suchego lodu przed wrzuceniem do koszyczka wytwornicy dymu należy pokruszyć, dlatego łatwiej jest i szybciej posłużyć się granulatem. Najlepszym granulatem do wytwornicy jest granulat suchego lodu fi 16 mm. Granulat suchego lodu o średnicy 16 mm posiada zwartą budowę. Wytwarzany jest z ciekłego dwutlenku węgla i gdy jest świeży, posiada długość od 3 do 10 centymetrów. Suchy lód, który jest długo przechowywany posiada mniejszą średnicę, ponieważ sublimując traci na wadze i jest bardziej łamliwy. Kupując granulat suchego lodu do wytwornicy ciężkiego dymu, należy sprawdzić w jakim stanie jest granulat. Jeśli jest pokruszony, połamany na mniejsze kawałki może to oznaczać, że suchy lód jest przeleżały. Z takiego suchego lodu ciężki dym jest nietrwały i uzyskuję się z niego znacznie mniejszą ilość. Najlepiej jest kupić suchy lód, który jest przechowywany maksymalnie dwa dni. Ilość suchego lodu, jaki należy użyć na pierwszy taniec w głównej mierze zależy od modelu wytwornicy.

Wsypując do wytwornicy ciężkiego dymu dużą ilość przeleżanego granulatu suchego lodu, nie uzyska się dużych ilości ciężkiego dymu. Należy pamiętać, że głównym składnikiem ciężkiego dymu jest dwutlenek węgla. Sama nazwa „ciężki dym” pochodzi od tego, że dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza. Białe obłoki utrzymują się nisko przy ziemi tak jak gęsta mgła.

Jakość ciężkiego dymu

Jakość ciężkiego dymu uzależniona jest również od temperatury wody, w której suchy lód sublimuje. Im cieplejsza woda, tym więcej ciężkiego dymu otrzymuje się w krótkim czasie. Wytwornica ciężkiego dymu posiada grzałkę, która podgrzewa wodę do odpowiedniej temperatury. Niektóre modele wytwornic posiadają więcej niż jedną grzałkę, aby w krótkim czasie podgrzać wodę. Dopiero po zapaleniu się kontrolnej lampki umieszczonej na wytwornicy można opuścić koszyk z suchym lodem do wody. Rozpoczyna się wówczas intensywna sublimacja i wyrzut ciężkiego dymu.

Suchy lód na pierwszy taniec

Suchy lód na pierwszy taniec można kupić na miejscu w sklepie suchego lodu lub zamówić on-line wypełniając odpowiedni formularz zamówień. Ze względu na to, że suchy lód podlega sublimacji, przy dostawach kurierskich należy się liczyć ze stratami. Przed złożeniem zamówienia należy dokładnie policzyć, ile suchego lodu jest potrzebne na pierwszy taniec młodej pary oraz poszczególne uroczystości weselne.


na pierwszy taniec młodej pary

Najczęściej na wesele kupowany jest zestaw zawierający 25 kg suchego lodu w grubszych niż zwykle opakowaniach styropianowych. Ścianki opakowania styropianowego o grubości 60 mm dobrze zabezpieczają suchy lód przed sublimacją, która wynosi tylko 1,5 kg na dobę. Zamawiając suchy lód na wesele, które odbywa się z soboty na niedzielę, można pozwolić sobie na odbiór zestawu już w piątek. Do rozpoczęcia uroczystości weselnych pozostanie suchego lodu więcej niż 20 kg. Jest to wystarczająca ilość suchego lodu do wytwornicy ciężkiego dymu.


Dział porad

Nie wiesz jak wykorzystać suchy lód w trakcie wesela? Jak zorganizować imprezę? Zadzwoń do nas. Dział porad czynny jest od poń do piątku w godz. 8:00 do 15:00. Telefon: 732-610-501. Podając w trakcie rozmowy ilość gości weselnych oraz sposób wykorzystania suchego lodu można dokładnie obliczyć, ile suchego lodu na wesele należy kupić i jak go wykorzystać.

728 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page