top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Ile kosztuje ciężki dym

Zaktualizowano: 10 sty 2022

Moda na taniec w obłokach jeszcze nie przeminęła. Obecny sezon ślubów i wesele zapowiada się bardzo ciekawie. Okazuje się, że z roku na rok coraz więcej młodych ludzi staje na ślubnym kobiercu. W tym roku tak jak i w poprzednim młode pary będą gorączkowo szukać DJ-a na wesele, zespół muzyczny oraz usługodawców, którzy zapewnią dodatkowe atrakcje gościom zaproszonym na wesele. Zdarza się niestety, że takie poszukiwania organizowane są na ostatnią chwilę. W pośpiechu lub szukając okazji, Młode Pary odczują to czasami bardzo dotkliwie. Niestety nie tylko Młode Pary szukają okazji. Corocznie nieuczciwi usługodawcy szukają okazji na szybką kasę, psując w ten sposób renomę usługodawcom, którzy w tej niełatwej branży działają od lat.


Ciężki dym na taniec w chmurach


Cena, jaką młode pary będą musiały zapłacić za ciężki dym, jest różna i zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest dostęp do suchego lodu w danym regionie kraju. Niestety niektóre regiony naszego kraju można określić pustynią suchego lodu. Takim regionem jest województwo pomorskie, gdzie za suchy lód trzeba zapłacić 12 a nawet 15 zł. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowania usługodawców, niektóre firmy dostarczają kurierem suchy lód na miejsce przeznaczenia. Dostawa kurierem suchego lodu realizowana jest w 24 h. W skrajnych przypadkach suchy lód dociera po 48 godzinach. Cena suchego lodu nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na cenę ciężkiego dymu. Należy również wziąć pod uwagę wielkość sali a tym samym możliwości wytwornicy ciężkiego dymu. Większa wydajność wytwornicy to większa cena za nią samą. Po drugie, aby osiągnąć większą wydajność wytwornicy, należy użyć większej ilości suchego lodu. Jak zwykle coś za coś.

Przykładowo: z 15 kg suchego lodu na wesele trzeba będzie zapłacić 171.50 złotych. Jest to nie tylko cena za suchy lód, ale również opakowanie styropianowe, w którym zostanie dostarczony granulat oraz opakowanie kartonowe. Gdyby usługodawca chciał kupić suchy lód na miejscu, wówczas zapłaci o wiele mniej, bo tylko: 127,50 zł. Jak widać, jest to spora różnica. 15 kg suchego lodu jest wystarczającą ilością do małych i średnich wytwornic ciężkiego dymu. Większe wytwornice potrzebują jednorazowo 20 i więcej kilogramów suchego lodu.

Gdyby kupić 25 kg suchego lodu na miejscu posiadając własne opakowanie, za taką samą ilość suchego lodu trzeba zapłacić tylko 212.50 złotych. Jak widać z powyższego, krótkiego zestawienia cena ciężkiego dymu może być naprawdę różna i uzależniona jest od możliwości pozyskania produktu podstawowego ciężkiego dymu, jakim jest suchego lód. Cena suchego lodu do ciężkiego dymu to zaledwie 8,50 złotych za 1 kg. Proszę jednak pamiętać. Do ceny ciężkiego dymu należy doliczyć również dojazd lub skorzystać z pakietu możliwości, jakie usługodawcy oferują. Foto-budka, drink-bar i inne dodatki na wesele razem mogą kosztować o wiele taniej niż osobno.


Taniec w obłokach


Taniec w obłokach jest niezwykle widowiskowy i z roku na rok pojawiają się dodatkowe elementy, których zadaniem jest uatrakcyjnienie widowiska. Mimo że sam taniec w obłokach nie trwa dłużej niż 4 minuty, to jednak każdy by chciał, aby te parę minut wywołało efekt „wow”. W trakcie pierwszego tańca pojawiają się fontanny iskier, które w połączeniu z oświetleniem punktowym wzbudzają zachwyt u wszystkich. Do tego dochodzą konfetti lub bańki mydlane. Nie można się zatem dziwić, że każda młoda para chce taki taniec w obłokach przeżyć na swoim weselu. Tym bardziej że za takie obłoki trzeba zapłacić od 500 do 900 złotych. Jak widać cena za taniec w obłokach, nie jest taka znowu wysoka. Za niektóre dodatki na wesele trzeba zapłacić więcej.

708 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page