• Dry Ice

Gejzer baniek mydlanych


Gejzer baniek mydlanych możesz zafundować swoim pociechom na Dzień Dziecka. Jest to doskonała zabawa, gdy pozwolisz swojemu dziecku wykonać to bardzo proste zadanie. Dzieci chwytają w lot, o co chodzi i wystarczy raz pokazać jak poprawnie wykonać zadanie, aby cieszyły się wielką ilością baniek wydobywających się ze szklanego pojemnika. W tym celu można posłużyć się wysokim szklanym wazonem na kwiaty lub innym naczyniem. Gdy do baniek mydlanych posłużyć się pojemnikiem szklanym będzie widać w nim bąbelki dwutlenku węgla wydobywające się z wody. Jest to wspaniały widok. Dzieci lubią obserwować bulgoczącą wodę dziwiąc się z skąd to się bierze.


Suchy lód do zabawy na Dzień Dziecka


Planując zabawę na Dzień Dziecka, należy wcześniej zamówić suchy lód, który zostanie dostarczony do domu kurierem. Najkorzystniej jest zamówić 7 kg suchego lodu na Dzień Dziecka, który zostanie dostarczony do domu kurierem w bezsprzecznym opakowaniu styropianowych. Planując dwudniową (weekendową) zabawę z dzieckiem, należy kupić większy zestaw wysyłkowy zawierający 10 kg suchego lodu. 10 kg suchego lodu na Dzień Dziecka wystarczy na zabawę nie tylko z twoimi pociechami. Możesz zaprosić do wspólnej zabawy kolegów i koleżanki ze szkoły swojej pociechy lub bloku. Jest to wystarczająca ilość na przepiękne doświadczenia w sobotę i w niedzielę. Poprzez sublimację suchego lodu z opakowania styropianowego ubędzie w ciągu doby około 2,5 kg suchego lodu. Jak widać z tego, co zostanie na drugi dzień, bez problemów możesz zorganizować super zabawę na Dzień Dziecka. W przypadku gdy dzieci będzie więcej niż dwoje, należy kupić wiece suchego lodu. Z naszych obliczeń wynika, że w trakcie zabawy suchym lodem potrzeba jest go około 2 kg na 1 dziecko. Łatwo więc teraz będziesz mógł obliczyć, ile faktycznie powinieneś zamówić suchego lodu. Przed Dniem Dziecka możesz również skorzystać z naszej promocji organizowanej w oddziale firmy Dry Ice Zone, która mieści się w Łodzi ulica Andrzeja Struga 78. Informacje na temat promocji znajdziesz tutaj – Suchy lód na Dzień Dziecka.

Jak zrobić gejzer baniek mydlanych


Rodzice kupujący swoim pociechom suchy lód do zabawy w domu często pytają nas, co mogą z nim zrobić. Ich pociechy oglądały na YouTube różne ciekawe filmy przedstawiające możliwości suchego lodu. Możliwości wykonania przeróżnych doświadczeń i zabawy z rówieśnikami. Dzieci mają również ochotę pobawić się suchym lodem, dlatego też powstał ten wpis ukazujący możliwości. Na zdjęciach w galerii widać jest dokładnie jak wykonać gejzer baniek mydlanych. Jest to bardzo proste do wykonania. Można zrobić gejzer baniek mydlanych niemal w każdym naczyniu niemniej jednak najefektowniejsze są takie, gdy widać jak woda w naczyniu „bombluje” tak jakby woda się gotowała. Do wysokiego szklanego naczynia (szklany dzbanek na kwiaty) wlewamy wodę, a następnie do niej dodajemy odrobinę płynu do mycia naczyń. Wlewając płynu więcej do wody, wcale nie otrzymamy większych lub większej ilości baniek mydlanych dlatego płynu nie musi być aż tak wiele. Dla przykładu podamy, że na 3 litry wody wystarczy wlać jedną małą łyżeczkę płynu do mycia naczyń.


Gejzer baniek mydlanych


Mieszamy wodę z płynem i wrzucamy do niej około 10 dkg granulatu suchego lodu. Jest to około 12 do 15 granulek. W momencie kontaktu suchego lodu z wodą rozpoczyna się intensywna zamiana ciała stałego w gaz. Widać jest to po dużej ilości bąbelków wydobywających się z wody, które z połaszczeniu z płynem zamieniają się w duże gęste bańki mydlane. Bańki wydobywają się z naczynia, są chłodne. Można je dotykać bez rękawiczek, więc nie musisz się martwić o to, że twoje dziecko się poparzy. Bańki wydobywają się z naczynia do momentu ochłodzenia się wody. Aby następne dziecko mogło wykonać taki sam gejzer, należy wylać wodę z pojemnika. Napełnić go ponownie ciepłą wodą. Dodać płyn do mycia naczyń, a następnie wsypać granulat. Życzymy miłej i wspólnej zabawy na Dzień Dziecka.


Sprawdzone pomysły na Dzień Dziecka możesz wykorzystać do wspólnej zabawy. Twoje dziecko może zaprosić do takiej zabawy koleżanki i kolegów. Wspólna zabawa owocuje nowymi pomysłami. Zobacz super listę pomysłów zabaw na Dzień Dziecka.


535 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie