top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Gdzie uzupełnić suchy lód do transportu farmaceutyków

Zaktualizowano: 23 cze 2022


Bardzo często odwiedzani jesteśmy w Łodzi przez firmy realizujące transport specjalistyczny dla firm farmaceutycznych. Firmy zajmujące się dystrybucją farmaceutyków uzupełniają u nas zapasy suchego lodu, aby realizować transport towarów o specyficznych wymaganiach. Uzupełnianie suchego lodu jest bardzo ważne ze względu na to, że podlega on procesowi sublimacji. Zamianie ciała stałego w gaz dlatego po pewnym czasie znika on z opakowania lub kontenera zbiorczego. Wychodząc naprzeciw potrzebom firm zajmujących się transportem, uruchomiliśmy dział sprzedaży suchego lodu w Łodzi. Już po paru miesiącach działalności możemy powiedzieć, że jest to strzał w przysłowiową dziesiątkę.

Suchy lód do transportu farmaceutyków


Transport farmaceutyków jest w obecnej sytuacji każdego państwa bardzo potrzebny. Transport leków, szczepionek oraz materiału genetycznego do badań realizowany jest niemal codziennie. Jeszcze nie tak dawno transport specjalistyczny przesyłek farmaceutycznych wykonywany był przy pomocy transportu napowietrznego. W obecnej sytuacji większość jest przewożona odpowiednio przystosowanymi samochodami lub w opakowaniach specjalistycznych. W takiej sytuacji firmy transportowe rozwijają w szybkim tempie dział logistyczny, aby nadążyć ze zmianami. W przypadku szybkiego transportu napowietrznego farmaceutyki przewożone były w opakowaniach spełniających odpowiednie normy IATA (International Air Transport Association) oraz wytyczne firm farmaceutycznych. W momencie wprowadzenia obostrzeń w przemieszczaniu się towarów transportem napowietrznym, opakowania i kontenery muszą zapewnić odpowiednie warunki (wilgotność i temperaturę) przez określony czas. Transport specjalistyczny leków odbywa się najczęściej w przedziale temperatur:

  • +2°C do +8°C

  • +8°C do +15°C

  • +15°C do +25°C

Aby zachować odpowiednie warunki podczas tego transportu, wykorzystywane jest chłodziwo pod postacią wkładów chłodzących (żelpaków) lub suchy lód. Należy przypomnieć, że suchy lód posiada temperaturę -78,5°C. Po wsypaniu odpowiedniej ilości suchego lodu do kieszonki znajdującej się w opakowaniu można stworzyć odpowiednie warunki do transportu tego typu towarów przez długi czas. Mimo wszystko suchy lód podlega sublimacji, czyli zamianie ciała stałego w gaz dlatego musi być on uzupełniany w opakowaniach lub kontenerach. Jest to szczególnie ważne w przypadku transportu farmaceutycznego o różnych wymaganiach temperaturowych.


Trudności z zachowaniem kontrolowanej temperatury na długich trasach są tak duże, że niektórzy przewoźnicy rezygnują z tego typu usług. Najtrudniejszy jest transport leków w temperaturze od +2°C do +8°C. Zimny łańcuch chłodniczy musi być wykonywany obecnie z wykorzystaniem transportu drogowego na krótkie i długie dystanse. Zachowanie stałej temperatury jest bardzo trudne, dlatego też przed wyruszeniem w trasę należy zapoznać się z mapą i możliwościami uzupełnienia suchego lodu. Poniżej przedstawiamy mapę dojazdu do punktu sprzedaży suchego lodu w miejscowości Łódź mieszczącego się w dzielnicy Polesie. Uzupełnianie suchego lodu następuje na miejscu.

Gdzie uzupełnić suchy lód do transportu


Bardzo często w punkcie sprzedaży suchego lodu mieszczącego się w Łodzi Polesie ulica Andrzeja Struga 78 pojawiają się przewoźnicy, aby uzupełnić suchy lód. Suchy lód można uzupełnić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 16:30. Kierowca lub osoba zajmująca się logistyką tego typu przesyłek może zadzwonić do nas i upewnić się, czy w danym momencie posiadamy odpowiednią ilość suchego lodu w formie granulatu, plastrów oraz bloków. Telefon czynny jest w godzinach pracy: 42-620-09-04. Dział sprzedaży suchego lodu Wódź Polesie stara się na bieżąco uzupełniać suchy lód. Posiadamy go w ciągłej sprzedaży niemniej jednak, dla pewności można skorzystać z telefonu i umówić się na jego uzupełnienie w określonej ilości. Suchy lód sprzedawany jest również w opakowaniach styropianowych, dzięki czemu można odpowiednią ilość zabrać ze sobą w dalszą podróż. Dysponujemy opakowaniami do suchego lodu o pojemności od 4 do 40 litrów. Mamy nadzieję, że po wpisaniu w wyszukiwarkę „gdzie w Łodzi uzupełnić suchy lód do transportu” będziemy w stanie spełnić oczekiwania.

Zgodnie z Dobrą Praktyką Dystrybucyjną podczas transportu farmaceutyków należy zabezpieczyć leki przed szkodliwym wpływem warunków zewnętrznych. Negatywnym wpływem zbyt wysokiej lub niskiej temperatury. Zanieczyszczeniami oraz uszkodzeniem mechanicznymi, które mogą się przyczynić do obniżenia wartości leczniczych przewożonego towaru. Aby zachować odpowiednie warunki podczas przewożenia tak delikatnych towarów, jakim są leki, szczepionki oraz farmaceutyki szczególnej troski należy kontrolować temperaturę wewnątrz opakowania lub kontenera zbiorczego. Uzupełniać materiał chłodzący, jakim jest suchy lód. Korzystając z naszego punktu sprzedaży, możesz uzupełnić suchy lód 5 dni w tygodniu i ruszyć w dalszą trasę.

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page