• Dry Ice

Gdzie kupić lód w kostkach


gdzie kupić lód w kostkach

Lód w kostkach można kupić w niemal każdym markecie i chociaż jego cena jest o wiele wyższa niż tego, który można kupić w hurtowni, to jednak w okresie letnim staje się niezbędny w każdym domu. Lód w kostkach można wykorzystać do miejscowej krioterapii, masażu lub schładzaniu napojów. Z tym ostatnim należy uważać, ponieważ picie w okresie letnim zimnych napojów może się skończyć źle. Smakosze mocniejszych trunków nie wyobrażają sobie sączenia drinka bez lodu w kostkach. A kto lubi ciepłe drinki lub cieple piwo. Po wrzuceniu lodu w kostkach do lodówki turystycznej można włożyć do niej piwo w butelkach lub puszcze i wybrać się na piknik, lub imprezę na wolnym powietrzu. Z roku na rok sprzedaż lodu w kostkach wzrasta, ponieważ konsumencki zauważyli wielką rozniecę pomiędzy lodem zamrożonym w lodówce a tym kupowanym w hurtowaniach. Woda zamrażana w lodowce pochodzi najczęściej z kranu. Nikomu do głowy nie przyjdzie, że dla uzyskania przezroczystych ładnych kostek należy wodę przefiltrować i zamrażać stopniowo. Dodając do drinka lód w kostkach pochodzącego z zakładu produkcyjnego, można być pewnym, że nie zmieni on jego smaku.

Dostawa lodu w kostkach Warszawa


dostawa lodu w kostkach w warszawie

Sprzedaż lodu w kostkach odbywa się w sklepach stacjonarnych lub lód dostarczany jest kurierem do miejsca przeznaczenia. Dostawa lodu w kostkach w 24 h jest normą ze względu na to, że zamrożony lód jest produktem nietrwałym. Niektóre firmy produkujące lód w kostkach posiadają własny transport, dzięki któremu dostarczany jest lód do odbiorców w danym mieście lub województwie. Dostawa kurierska lodu w kostkach jest szybka i odbywa się w opakowaniach styropianowych, zabezpieczając w ten sposób lód przed roztopieniem. Rynek konsumencki nie znosi próżni, dlatego powstają coraz to nowsze pomysły mające pomóc w dotarciu do większej ilości konsumentów w Polsce. Taką innowacyjnością wykazała się firma Dry Ice Zone wprowadzając na rynek krajowy, zestawy wysyłkowe lodu w kostkach po: 5 kg, 10 kg oraz 15 kg lodu w kostkach. Na uwagę zasługuje fakt, że oprócz lodu w kostkach w zestawie znajduje się również suchy lód. Suchy lód jest doskonałym chłodziwem, dlatego też utrzymuje on odpowiednio niską temperaturę opakowaniu styropianowym. Zestalony dwutlenek węgla posiada temperaturę -78,5°C dlatego lód w kostkach jest w stanie znieść skrajnie wysokie temperatury panujące na zewnątrz przez 48 h. Dostawy lodu w kostkach w Warszawie realizowane są od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 15:00. Będąc mieszkańcem Warszawy, można również kupić lód w kostkach w oddziale firmy, która mieści się w miejscowości Raszyn ulica Mieczysława Słowikowskiego 41 A. Poniżej udostępniliśmy mapkę, dzięki której można wyznaczyć trasę do firmy. Kostki lodu o wymiarach 25 X 30 mm sprzedawane są w opakowaniach zbiorczych (workach) po: 1 kg, 2 kg oraz 5 kg. Termin ważności lodu w kostkach wynosi 24 miesięcy a temperatura przechowywania -5°C. Na pytanie „gdzie kupić lód w kostkach” mamy tylko jedną odpowiedź. W firmie Dry Ice Zone.


Produkcja lodu

W każdej większej miejscowości istnieje zakład produkcyjny lodu w kostkach. Produkcja lodu nie jest skomplikowana. Potrzebna jest do tego odpowiedniej jakości woda oraz agregat, który w krótkim czasie zamrozi lód do postaci kostek, kul itp. Obecnie na rynku pojawiły się kostki lodu o dużych rozmiarach oraz rzeźby lodowe tak często wykorzystywane podczas imprez firmowych lub na weselu. Aby uzyskać doskonałej jakości lód, należy mieć dostęp do doskonalej jakości wody. Produkcja lodu w kostkach może być realizowana tylko w takich ujęciach wody, które zostały przebadane i dopuszczone do produkcji.

sprzedaż lodu w kostkach

Czystość wody, która zostanie zamrożona zależy w głównej mierze od jej składu mineralnego i chemicznego. Zależy to od zawartości pierwiastków mineralnych (kamień, wapń) rozpuszczonych w wodzie. Zawartości żelaza oraz chloru. Gdy woda zawiera znaczną ilość wymienionych pierwiastków wówczas staje się mętna, dlatego zaleca się stosowanie filtrów oczyszczających lub uzdatnianie wody. Jeśli spotkamy lód w kostkach, który nie jest klarowny i przezroczysty oznaczać to może, że do lodu zastosowano wodę, która posiada dużą ilość pęcherzyków powietrza. Aby się ich pozbyć, stosowana jest metoda natryskiwania wody, dzięki której uwalniane są z wody pęcherzyki powietrza. Dzięki temu kostki lodu są twarde i krystalicznie czyste.

669 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie