top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Eksperymenty z suchym lodem

Eksperymenty z suchym lodem tworzone zarówno w domu jak i na zajęciach dydaktycznych zapewniają super emocje. Tego typu eksperymenty polecamy wykonać w domu, szkole lub na zajęciach pozaszkolnych. Najczęściej jest tak, że dopiero na zajęciach dydaktycznych dzieciaki dowiadują się o możliwościach tworzenia przepięknych efektów z suchego lodu. To nic trudnego, dlatego każdy chce podobne zrobić u siebie w domu. Potrzebny jest do tego suchy lód dlatego dzieci „męczą” później rodziców, aby kupić suchy lód na weekend lub wykorzystać granulat podczas imprez organizowanych w domach.


Ciekawe eksperymenty w domu


Zabawa w domu rozpoczyna się najczęściej od wrzucenia suchego lodu do wody. Otrzymywany jest w ten sposób biały gęsty dym, który jest wynikiem sublimacji suchego lodu w wodzie. W wyniku intensywnej sublimacji suchy lód przekształca się w dwutlenek węgla, z którego jest produkowany. Po połączeniu dwutlenku węgla z drobinkami wody uzyskiwane są przepiękne białe obłoki. Ich wielkość i intensywność zależy od temperatury wody, do której jest wsypywany suchy lód. Im cieplejsza woda, tym intensywniejsza reakcja. Z pewnością niewiele osób wie, że biały dym wydobywający się z naczynia z wodą nie musi być biały. To właśnie na tym polegają eksperymenty organizowane w domu. Wykonując eksperymenty samemu, możesz użyć dowolnych akcesoriów, a nawet barwnego oświetlenia dla uzyskania ciekawych efektów. Innych ni z tych, jakie zostały uzyskane przez twoich rówieśników.Używając różnobarwnego oświetlenia, możesz uzyskać ciekawe efekty. Bardzo przydatne na każdej imprezie organizowanej w domu lub domowym przyjęciu. Nie ograniczaj się tylko do tego co zobaczysz podczas zajęć lub przeglądając filmy na YouTube. Stwórz coś innego i efektowniejszego niż to robią twoi rówieśnicy, a zwrócisz na siebie uwagę innych.


Kolorowe eksperymenty z suchego lodu


Zauważ, że za każdym razem na zdjęciach jest inny kolor dymu pochodzącego z suchego lodu. Oryginalne obłoki z suchego lodu są biały, ale wystarczy je oświetlić punktowym światłem o innej niż białej barwie, aby uzyskać „kolorowy zawrót głowy” Możesz kolorową żarówkę umieścić w naczyniu i na nim ustawić znacznie wiesze z wodą, do której wsypiesz granulat suchego lodu. Uzyskasz w ten sposób kolorowe obłoki widoczne na zdjęciach i filmie. Zauważ, że takie efekty specjalne możesz wykorzystać na domowej potańcówce lub urodzinach, imieninach organizowanych w domu. Wystarczy odrobina inwencji twórczej, aby stworzyć coś ciekawego.


Suchy lód na eksperymenty


Suchy lód na eksperymenty w domu zamówisz w sklepie suchego lodu. Granulat suchego lodu dostarczany jest w gotowych zestawach wysyłkowych do 24 godzin. Suchy lód dostarczany jest w opakowaniach styropianowych, aby zminimalizować straty wynikające z sublimacji suchego lodu. W ciągu doby straty mogą sięgać od 1,5 do 2 kg. Warto wziąć to pod uwagę przed złożeniem zamówienia. Gdy planujesz przeprowadzić doświadczenia z suchym lodem przez sobotę i niedzielę, warto zamówić 7 kg suchego lodu, który będzie wystarczającą ilością do dobrej zabawy na dwa dni. Suchy lód możesz zamówić on lin w sklepie - Dry Ice Zone.


Suchy lód dostępny jest również w trzech punktach sprzedaży suchego lodu w Raszynie, Gdańsku i Łodzi. Wykaz punktów sprzedaży oraz godziny otwarcia znajdziesz tutaj - znajdź swój sklep


Życzymy miłej zabawy i pełnych emocji eksperymentów z suchym lodem.

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page