top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Eksperymenty w domu z suchym lodem

Zaktualizowano: 23 cze 2022

Sporo osób na weekend zamawia u nas suchy lód nie tylko do efektów specjalnych podczas imprezy ale również do celów kulinarnych. Doskonałe desery z suchym lodem, lody domowej roboty czy też owocowy sorbet to również doskonałe uwieńczenie domowej imprezy. Suchy lód na imieniny zamawiany jest w małych zestawach o zawartości 4 kg granulatu jak i większych. Zależy to oczywiście od ilości zaproszonych gości oraz na co zostanie suchy lód przeznaczony. Dostawa suchego lodu do domu realizowana jest przez firmy kurierskie, dlatego też docieramy do każdego miejsca w naszym kraju. Realizujemy również dostawy suchego lodu w sobotę co jest dobrą informacją dla wszystkich. Zamawiając suchy lód na sobotę zmniejszamy straty suchego lodu które powstają w procesie sublimacji. Czyli zamiany suchego lodu w dwutlenek węgla.

Domowe lody truskawkowe z suchym lodem

Do wykonania lodów potrzeba tylko parę składników. Czynnikiem chłodzącym będzie oczywiście granulat suchego lodu który zamrozi wszystkie składniki w bardzo krótkim czasie. Aby wykonać pyszne lody truskawkowe w sezonie letnim oczywiście wykorzystamy świeże truskawki. Zimą musimy zadowolić się mrożonkami. Jako ciekawostkę należy podać że mrożonki są również transportowane w suchym lodzie. Tym razem wykorzystamy granulat suchego lodu do domowych lodów truskawkowych. Jedno opakowanie mrożonych truskawek wsypujemy do pojemnika. Dolewamy do nich pół szklanki wody o temperaturze pokojowej. Następnie dodajemy 200 ml skondensowanego niesłodzonego mleka, 300 ml śmietany kremówki oraz cukier. Oczywiście można domowe lody z suchym lodem wykonać bez cukru, jak ktoś woli. Teraz musimy wszystkie składniki zmiksować blenderem do uzyskania jednolitej konsystencji. Do pojemnika dodajemy granulat suchego lodu. Tutaj jedna uwaga. Nigdy nie dotykamy granulatu rękoma ponieważ można się poparzyć. Temperatura suchego lodu wynosi – 78°C dlatego też należy być ostrożnym. Granulat suchego lodu wsypujemy, nakładamy szczypcami lub szufelką. Miksujemy w blenderze wszystkie składniki razem z suchym lodem. Po wsypaniu suchego lodu następuje błyskawiczna reakcja. Z pojemnika zaczyna się wydobywać gęsty biały dym. Jest to zimny dwutlenek węgla, składnik suchego lodu. Podczas miksowania masa truskawkowa bardzo szybko tężeje. Zamienia się w lód. Pozostawiamy pojemnik z masą otwarty na parę minut aby wyparował dwutlenek węgla. Miksujemy ponownie do uzyskania głaskiem masy. Jedna uwaga! Gładkość lodów truskawkowych zależy od ilości dodanej śmietany i cukru dlatego w zależności od gustu należy samemu dobrać swoje proporcje. Czas wykonania: od 10 do 15 minut.

Domowe eksperymenty z suchym lodem

Sporo osób zamawiając suchy lód na weekend robi to aby w domu samemu wypróbować właściwościowi suchego lodu. Sprawdzić czy informacje umieszczone w internecie są prawdą lub przyjemnie spędzić czas razem z dziećmi. Zabawa z suchym lodem może być doskonalą rozrywką podczas weekendu. Szczególnie zimą gdy za oknem panuje bardzo niska temperatura i nawet nie chce się nosa wyściubić. Aby samemu przekonać się jakie eksperymenty z suchym lodem można zrobić w domu postanowiliśmy umieścić link do świetnego artykułu z galerią zdjęć oraz krótkim filmem z przebiegu domowych eksperymentów. Oddajemy głos właścicielce wspaniałego bloga z przepisami „Kruche Babeczki” Po zrobieniu i wypiciu drinków mój syn stwierdził, że teraz wypróbujemy jak działa suchy lód na soki. Wzięliśmy dwa różne. Pomarańczowy był bardziej gęsty, a owocowy rzadszy. Tutaj było widać różnicę, bo przy tym bardziej gęstym wytwarzały się bańki, które po chwili pękały i unosił się z nich dym. Zapach soków nie został zmieniony, zostały natomiast troszkę zagazowane :-) Ostatni eksperyment to dodanie suchego lodu do wody i wytworzenie efektu zadymienia :-) Zapraszamy do zapoznania się z relacji z domowych eksperymentów z suchym lodem na blogu „Kruche Babeczki
Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page