top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Eksperymenty dla dzieci z suchym lodem

Eksperymenty z suchym lodem cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Magia suchego lodu przyciąga szczególnie mocno, ponieważ doświadczenia tego typu dzieci mogą wykonać samemu. Oczywiście pod stałym i czujnym okiem instruktora lub organizatora tego typu zajęć. Dzieci są zawsze zaciekawione tym, że po wrzuceniu do wody z płynem suchego lodu słychać jest dziwne odgłosy w formie bulgotania. Następnie z naczynia zaczyna się wydobywać duża ilość baniek mydlanych. Reakcja zachodzi przez dłuższy czas, aż do momentu, gdy suchy lód w wyniku sublimacji zniknie, przekształcając się w gaz.

Suchy lód produkowany jest z ciekłego dwutlenku węgla. Posiada temperaturę -78,5°C dlatego w temperaturze pokojowej bardzo szybko przekształca się z postaci stałej w gazową. Dlatego widać jest, jak z suchego lodu odrywają się bąbelki a z naczynia, wydobywa się intensywny biały dym.

Przebieg zajęć z suchym lodem


Dzieci są zaciekawione przebiegiem zajęć, gdy doświadczeń tego typu jest odpowiednia ilość. Dzieci lubią, gdy wszystko szybko się zmienia dlatego zaczynają ziewać, gdy zajęcia stają się nudne. Dokładając starań, aby uzyskiwane efekty wizualne z suchego lodu były ciekawe, wzbudzana jest aktywność u wszystkich uczestników zabawy. Zabawa z suchym lodem powinna przebiegać dynamicznie, dlatego, zanim zaprosisz firmę organizującą tego typu zajęcia dla dzieci w przedszkolu lub szkole, należy dokładnie zapoznać się z referencjami oraz możliwościami firmy.Podczas eksperymentów z suchym lodem można poznać właściwości zestalonego dwutlenku węgla. Dowiedzieć się, dlaczego nazywany jest „suchym”

  • Czy suchy lód może się topić jak prawdziwy lód?

  • Co to jest „sublimacja suchego lodu”


Niezwykłość suchego lodu polega na tym, że po zanurzeniu go w wodzie z naczynia zaczyna wydobywać się biały, gęsty dym. Dzieci przeprowadzające doświadczenia z suchym lodem zawsze są zadziwione tym efektem.


Doświadczenia z suchym lodem


Doświadczenia z suchym lodem prowadzone są w formie zajęć grupowych zorganizowanych w szkołach, przedszkolu

lub latem w trakcie kolonii. Metody pracy z dziećmi aktywizują wychowanków i stymulują ich zmysły. Poprzez wykonywanie kreatywnych doświadczeń z suchym lodem dzieci poznają reakcję suchego lodu z wodą, tworząc kolorowe bańki, gejzer wyrzucający białe obłoki, lub olbrzymią bańkę mydlaną. Możliwości jest o wiele więcej. Wystarczy tylko popuścić wodzę wyobraźni lub obejrzeć nasze filmy na TikTok i poszukać inspiracji - Dry Ice Zone


Prostota wykonywanych doświadczeń z suchym lodem sprawia, że każde dziecko może takie doświadczenia wykonać samodzielnie pod czujnym okiem opiekuna.

316 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page