top of page
  • Dry Ice

Drinki z suchym lodem na wesele

Zaktualizowano: 10 kwi 2021

Dymiące drinki podawane w pubach lub dobrych restauracjach zagościły również na weselach. Wyglądają bardzo atrakcyjnie, więc nie można się dziwić temu, że firmy, które oferują drinki lub koktajle na weselach coraz częściej je serwują. Biały dym wydobywający się z drinka pochodzi z sublimacji suchego lodu, dzięki któremu granulat przekształca się ponownie w gaz, którym jest dwutlenek węgla. Dwutlenek węgla w połączeniu z drobinkami wody tworzy ciężki dym, który wypływa ze szklanki. Jest cięższy od powietrza, dlatego spływa na stół lub blat barmański.

Dymiące drinki z suchym lodem

Jaka jest różnica pomiędzy drinkiem z suchym lodem a tradycyjnym lodem w kostkach?


Tradycyjny lód w kostkach składa się z wody. Przechowywany jest w temperaturze od -5 °C do -8 °C . Zanim tradycyjny lód dobrze schłodzi drinka, część lodu w kostkach zamienia się w wodę rozcieńczając zawartość. Suchy lód produkowany jest z ciekłego dwutlenku węgla i posiada temperaturę -78,5 °C. Dzięki tak niskiej temperaturze suchego lodu drink jest doskonale schłodzony niemal natychmiast. Wystarczą dwie, trzy minuty, aby na szklance z drinkiem pojawił się szron. To jednak nie wszystko. Ze względu na to, że suchy lód nie składa się z zamrożonej wody tak jak lód w kostkach, nie dochodzi do rozpuszczania, rozwadniania zawartości. Przedstawiając plusy, należy również wspomnieć o minusach stosowania suchego lodu do drinków. Minusem jest to, że drink z suchym lodem powinien być sączony przez słomkę, aby nie dopuścić do połknięcia granulatu. Po połknięciu suchego lodu może dojść do poparzenia przełyku, dlatego należy być ostrożnym podczas sączenia drinka. Przed podaniem drinka gościom weselnym należy ich poinstruować jakie środki bezpieczeństwa powinny zachować. Wspomniany minus na niekorzyść drinków z suchym lodem nabiera coraz mniejszego znaczenia, ponieważ obecność drinków z dymkiem przy różnych okazjach przekłada się na świadomość społeczeństwa. Coraz więcej osób wie jakie środki bezpieczeństwa należy zachować przy obchodzeniu się z suchym lodem. Coraz częściej na imprezach z udziałem dzieci pojawia się suchy lód w napojach bezalkoholowych lub doświadczeniach wywołując zachwyt naszych pociech. Tak samo na weselach dzieci mogą również spożywać chłodne napoje, soki itp. z suchym lodem, które podawane są ze słomkami lub mieszadełkami.

Suchy lód do drinków


Suchy lód do drinków można obecnie zamówić on-line z dostawą kurierską do miejsca docelowego. Dostawa kurierska suchego lodu realizowana jest od poniedziałku do piątki z możliwością zarezerwowania dostawy w sobotę. Sprzedaż suchego lodu odbywa się również w sklepach stacjonarnych porozrzucanych w całym kraju. Z roku na rok takich sklepów powstaje coraz więcej, ponieważ zapotrzebowanie na zestalony dwutlenek węgla stale wzrasta. Kupując w sklepie suchego lodu granulat, należy zwrócić szczególną uwagę na jego świeżość. Stosując do drinków świeży suchy lód, uzyskuje się dłuższą ekspozycję białego dymu. Jest on gęsty i wytwarzany jest przez dłuższy czas. Decydując się na drinki z suchym lodem podawane w trakcie wesela, należy dokładnie policzyć, ile ma ich się pojawić w trakcie. Drinki z dymkiem mają być atrakcją wesela, dlatego powinny się pojawiać podczas poszczególnych uroczystości weselnych, a nie być obecne cały czas. Aby policzyć, ile suchego lodu jest potrzebne do drinków z suchym lodem, można zapoznać się z tabelką, która dokładnie wyjaśnia jak takie obliczenia przeprowadzić. Średnio w jednym kilogramie suchego lodu znajduje się 80 granulek. Gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że do uzyskania dymiącego drinka wkładamy 3 do 4 granulek, obliczenia stają się bardzo proste.

Oczywiście tabela przedstawia ilość suchego lodu, jaki należy użyć do drinków, gdy jest on świeży. Czyli jest on przechowywany nie dłużej niż dwa dni. Gdy jest on przechowany znacznie dużej, do drinka należy wrzucić więcej granulatu do uzyskania pożądanego efektu. Przechowywanie suchego lodu jest bardzo istotne. Nieumiejętne przechowywanie suchego lodu skutkuje dużymi stratami, ponieważ zamienia się on ponownie w dwutlenek węgla. W trakcie wesela należy przechowywać suchy lód w opakowaniu styropianowym lub lodówce turystycznej, która posiada odpowiedniej grubości ścianki.


Dział porad

Nie wiesz jak wykorzystać suchy lód w trakcie wesela? Jak zorganizować imprezę? Zadzwoń do nas. Dział porad czynny jest od poń do piątku w godz. 8:00 do 15:00. Telefon: 732-610-501. Podając w trakcie rozmowy ilość gości weselnych oraz sposób wykorzystania suchego lodu można dokładnie obliczyć, ile suchego lodu na wesele należy kupić i jak go wykorzystać.

1020 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page