top of page
  • Dry Ice

Dostawa suchego lodu do firm

Zaktualizowano: 24 lip 2022

Dostawy suchego lodu do firm realizowane są w kontenerach o ładowności od 200 do 500 kilogramów. Najczęściej zamawiany jest granulat suchego lodu fi 16 mm, który jest wykorzystywany w przemyśle wytwórczym, mięsnym, a nawet cukiernictwie. Właściwości suchego lodu doceniają również firmy transportowe realizujące transport w suchym lodzie. Dostawa suchego lodu do firm w kontenerach realizowana jest w całym kraju. Po omówieniu dostaw, ilości oraz ceny, granulat suchego lodu w zamówionej ilości trafia do firmy. Stałe dostawy suchego lodu realizowane są na zasadzie wymiany. Dostarczamy suchy lód w kontenerze i zabieramy pusty, który po napełnieniu trafia z powrotem do firmy zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem dostaw.

Suchy lód dla Polskich firm

Właściwości suchego lodu od wielu lat wykorzystywane są przez Polskie firmy. Na samym początku suchy lód był używany przez firmy transportowe specjalizujące się w transporcie produktów w stanie zamrożonym. Były to najczęściej mrożonki, lody oraz mięso w stanie zamrożonym oraz ryby. Polscy przedsiębiorcy bardzo szybko zdali sobie sprawę z możliwości jakie daje im suchy lód dlatego bardzo szybko zaaklimatyzował się w naszym kraju. W procesie produkcyjnym wykorzystywany jest suchy lód w postaci bloków, płatów lub granulatu. Sam granulat znalazł również doskonałe zastosowanie do czyszczenia suchym lodem urządzeń technicznych, maszyn. Obecnie granulat suchego lodu jest spotykany powszechnie i to nie tylko przez firmy produkcyjne. Posiada szereg zastosowań w cateringu. Jest używany przez firmy organizujące imprezy masowe lub wesela. Zabawy dla dzieci w przedszkolach, a nade wszystko do tworzenia efektów specjalnych podczas kręcenia filmów czy też koncertach. Suchy lód dla Polskich firm jest dostarczany w kontenerach, aby powstrzymać proces sublimacji, który wynosi dziennie od 3 do 5 %.


Suchy lód w Łodzi kupisz w punkcie sprzedaży. Punkt sprzedaży firmy Dry Ice Zone Łódź Polesie. Ul. Andrzeja Struga 78 od 7:00 do 15:00​. Tel komórkowy.: 512-117-436 - Telefon stacjonarny: 42-620-09-04.

Sublimacja suchego lodu w kontenerach


Sublimacja suchego lodu zachodzi zawsze w cieplejszym środowisku. Suchy lód posiada temperaturę -78.5°C dlatego też proces sublimacji jest bardzo trudno powstrzymać. Kontenery w których transportowany jest suchy lód do firm posiadają grube ścianki wypełnione izolacją. Mimo szczelnego zamknięcia oraz izolacji należy się liczyć z nieuniknionymi stratami podczas transportu jak i późniejszego przechowywania. Sublimacja suchego lodu w kontenerach określana jest na 3 do 5% w ciągu doby. Aby strat suchego lodu było jak najmniej dostawa do firm realizowana jest w ciągu 24 godzin od momentu szczegółowego omówienia zamówienia. Suchy lód dla firm transportowany jest na zasadzie transportu dedykowanego. Po załadunku kontenera z suchym lodem, zamówiona ilość granulatu jest dostarczana wprost do firmy. Mając na uwadze sublimację suchego lodu należy dokładnie się zastanowić ile suchego lodu firma potrzebuje.

Zestawy wysyłkowe suchego lodu dla firm


Dostępne zestawy wysyłkowe dla firm suchego lodu dostarczane są przez firmę kurierską w dowolne miejsce na terenie całego kraju. Dysponujemy zestawami wysyłkowymi o zawartości: 20, 30 oraz 40 kilogramów suchego lodu. Najczęściej jest to granulat fi 16 milimetrów dostarczany w styropianowych opakowania izotermicznych. Grube ścianki styropianu (3 cm ) doskonale izolują suchy lód od czynników atmosferycznych dzięki czemu sublimacja zachodzi wolnej. Dodatkowo opakowanie z suchym lodem jest zabezpieczone kartonowym pudełkiem klapowym aby cała przesyłka nie uległa uszkodzeniu lub rozsypaniu suchego lodu w trakcie transportu. Dostawy suchego lodu dla firm w zestawach wysyłkowych realizowane są w ciągu 24 godzin. Dostawa suchego lodu w 24 godziny następuje wówczas gdy zamówienie zostanie złożone do godziny 16:00. Musimy mieć czas na to aby wsypać odważoną ilość suchego lodu do opakowania i nadać przesyłkę do firmy kurierskiej. Zamówienia złożone po godzinie 16:00 wysyłane są na drugi dzień.


Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page