• Dry Ice

Dostawa suchego lodu

Zaktualizowano: 26 lip 2021


dostawa kurierska suchego lodu
Zestaw suchego lodu

Zamawiając on-line suchy lód należy wiedzieć że jest on dostarczany przez firmy kurierskie do domu lub firmy. Staramy się aby dostawy suchego lodu były jak najszybsze ponieważ czas odgrywa tutaj zasadniczą role. Im dłużej trwa dostawa suchego lodu tym więcej strat jest tego nietrwałego komponentu który wytworzony jest z ciekłego dwutlenku węgla. Za każdym razem, podczas rozmów telefonicznych uświadamiamy klientów że sublimacji suchego lodu nie da się uniknąć Tutaj właśnie rodzą się pierwsze problemy, ponieważ odbiorcy indywidualni rzadko kiedy są tego świadomi.


Dostawa kurierska suchego lodu


pakowanie suchego lodu

Dostawa kurierska suchego lodu nie może trwać zbyt długo ponieważ w opakowaniu w którym jest on dostarczany z godziny na godzinę suchego lodu jest coraz mniej. Sublimacja suchego lodu polega na zamianie ciała stałego w gaz z pominięciem fazy ciekłej. W przypadku lodu w kostkach który jest wytworzony w wody pozostaje po nim kałuża wody. Suchy lód zamienia się w gaz z którego został wytworzony, czyli w dwutlenek węgla. Po otwarciu opakowania wydobywa się jego wnętrza gęsty biały dym który jest właśnie zimnym dwutlenkiem węgla. Mimo zastosowania opakowania styropianowego o grubych ściankach (do 3.0 do 3.5 mm) należy liczyć się w transporcie kurierskim ze stratami które wynosić mogą od 15% do 25 %. Suchy lód posiada temperaturę -78.5°C i nie da się takiej temperatury wytworzyć i utrzymać w opakowaniu aby powstrzymać proces sublimacji suchego lodu który jest właściwością tego komponentu. Dostawa kurierska suchego lodu i tak jest najszybsza z możliwych. Staramy się aby dostarczać suchy lód w 24/h niemniej jednak w niektórych przypadkach trwać to może znacznie dłużej nić byśmy chcieli.

Dostawy kurierskie suchego lodu

dostawy kurierskie suchego lodu

Dostawy kurierskie suchego lodu obejmują całą Polskę. Dostawa suchego lodu w Polsce obejmuje wszystkie miejscowości niemniej jednak w niektórych przypadkach zalecamy odbiór osobisty suchego lodu w oddziale kurierskim danej firmy. To wszystko po to aby zminimalizować straty i skrócić czas dostawy. W niektórych przypadkach proponujemy inne rozwiązania. Może to być dostawa suchego lodu busem lub możemy nadać przesyłkę z suchym lodem na PKP. W przypadku indywidualnych rozwiązań dostaw osoba zamawiająca musi odebrać osobiście przesyłkę. Jak widać dostawy kurierskie suchego lodu nie są jedynym rozwiązaniem. W przypadku nagłej potrzeby (a takie również się zdarzają) możemy powierzyć zamówiony zestaw suchego lodu kierowcy taksówki. Jest to bardzo proste i szybkie rozwiązanie. Osoba zamawiająca suchy lód po opłaceniu zamówienia przysyła do nas taksówkę a my powierzamy zamówienie kierowcy który dostarcza przesyłkę na miejsce. Bardzo często z takiej indywidualnej dostawy korzystają właściciele sklepów gdy zepsuje się zamrażalka w której są przechowywane produkty mrożone. Nie można przecież dopuścić aby się rozmroziły ponieważ nie nadają się one do powtórnego zamrożenia. Równie często w okresie letnim zdarzają się długie przerwy w dostawie prądu a suchy lód może uratować mrożonki lub lody przed rozmrożeniem a tym samym sporych strat finansowych. W takim przypadkach losowych dostawa kurierska suchego lodu nie wchodzi w grę. Trzeba zareagować bardzo szybko dlatego w takich przypadkach dobrze jest zadzwonić do działu obsługi klienta i wybrać dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie.

Odbiór osobisty suchego lodu

granulat suchego lodu

Mieszkańcy Warszawy i okolicy mogą zamówić suchy lód on-line lub dokonać rezerwacji odpowiedniej ilości telefonicznie. Przyjechać o wyznaczonej porze do sklepu suchego lodu i osobiście go odebrać. Otrzymają suchy lód w opakowaniu lub dysponując własnym opakowaniem to do niego zostanie wsypana odpowiednia ilość. Dzięki temu straty suchego lodu są bardzo znikome niemniej jednak należy pamiętać że przechowując suchy lód w domu (nawet w zamrażalce czy też lodówce) proces sublimacji jest nieunikniony. Odebrać osobiście suchy lód można od poniedziałku do piątku. W sobotę również od godziny 8:00 do 13:00 prowadzimy dyżury ponieważ z praktyki wiemy że sporo osób jadąc na weekend przyjeżdża do nas po suchy lód do lodówki turystycznej lub kupić gotowy zestaw suchego lodu. Należy również wiedzieć że zamawiając suchy lód z odbiorem osobistym można wybrać większe niż te które jest w zestawie opakowanie styropianowe które doskonale zastępuje lodówkę turystyczną.

Mapa dojazdu do sklepu suchego lodu, który mieści się w miejscowości Raszyn. Ulica Mieczysława Słowikowskiego 46 A. Dział obsługi klienta


984 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie