top of page
  • Zdjęcie autoraDry Ice

Domowe efekty specjalne

Zaktualizowano: 3 paź 2019

System zamgławiania jako atrakcja na imprezach firmowych lub mniejszych domowych łączy ze sobą ciężką mgłę która powstaje w procesie sublimacji suchego lodu. Światło i dźwięk który jest nieodzownym atrybutem każdej imprezy. Na większych imprezach wykorzystywane są wytwornice dymu które wytwarzają dużą ilość ciężkiego dymu w krótkim czasie. Wykorzystują efekt sublimacji suchego lodu i zapewniają przepiękne efekty specjalne białego obłoku ścielącego się przy powierzchni. W połączeniu z grą świateł oraz muzyką zapierają dech w piersi. Organizując domową imprezę nikt z wytwornicy dymu konsystując nie będzie ale nie oznacza to że domowym sposobem nie da się osiągnąć podobnego efektu.Domowa wytwornica dymu


Wystarczy zakupić zestaw wysyłkowy suchego lodu o zawartości granulatu 10 kilogramów aby samemu w domu stworzyć podobne efekty specjalne jakie widzimy na większych imprezach. 10 kilogramów suchego lodu granulatu fi 16 milimetrów zapewni dobrą zabawę przez godzinę. Opakowanie styropianowe ST 10, które otrzymacie zamawiając zestaw wysyłkowy posłuży wam za wytwornice dymu. Obejrzyjcie film instruktażowy jak samemu wykonać taką wytwornicę dymu.Domowa wytwornica dymu do efektów specjalnych po obejrzeniu filmu nie jest trudna do wykonania. Po wycięciu otworu w kształcie trójkąta (ale nie musi to być akurat ten konkretny kształt) stawiamy opakowanie na podłodze. Tutaj jedna uwaga. Do opakowania będziecie wlewać wodę dlatego też otwór powinien kończyć się parę centymetrów nad dnem aby nie wyciekała woda. Wsypujemy do opakowania trzy kilogramy suchego lodu fi 16 milimetrów i wlewamy gorącą wodę a następnie zamykamy dopasowane wieko opakowania. Pamiętaj: im cieplejsza woda tym szybsza sublimacja i obfitszy gęsty dym. Teraz wystarczy co kilka minut dosypywać suchego lodu i dolewać wody. Efekty specjalne domowej roboty murowane. Wystarczy do tego zorganizować kolorowe oprawy świetlne i gotowe. Biały, gesty dym wydobywający się z wytwornicy domowej roboty zmienia barwę w zależności od oświetlenia. Stosując oprawy świetlne z niebieskimi żarówkami otrzymamy niebieski dym. Z zielonymi żarówkami zielony itp.


Środki ostrożności jakie należy zachować

Suchy lód składa się z dwutlenku węgla który został przekształcony w skomplikowanym procesie technologicznym w ciało stałe. Suchy lód w formie płatów, bloków, granulatu posiada temperaturę -78.5 °C. W procesie sublimacji ponownie zmienia swój stan skupienia z ciała stałego w gaz czyli CO2. Tak niska temperatura suchego lodu pozwala na stosowanie go w chłodnictwie, laboratoriach lub w życiu codziennym niemniej jednak należy zachować ostrożność.

OCHRONNA SKÓRY - Dłuższy kontakt suchego lodu z skórą może doprowadzić do odmrożeń a krotki do poparzeń. Należy używać rękawic ochronnych lub zwykłych szczypiec. Nigdy nie dotykamy suchego lodu rękoma.

OCHRONA OCZU - Należy zawsze używać okularów ochronnych lub pewne czynności wykonywać z większej odległości.

NIE WDYCHAĆ - Należy unikać wdychania dwutlenku węgla który powstaje w procesie sublimacji. Dwutlenek węgla jest bezwonnym gazem i jest szkodliwy przy większym stężeniu. W skrajnych przypadkach może dojść do uduszenia. Tworząc efekty specjalne w domu nie zapominajcie aby od czasu do czasu przewietrzyć pomieszczenie.


NIE POŁYKAĆ - Połknięcie suchego lodu może doprowadzić do poważnych obrażeń wewnętrznych. Poparzenia przełyku dlatego podczas imprezy nie powinno się podawać drinków z suchym lodem które bezwładnie przemieszczają się w płynie. Dobrym rozwiązaniem są rewelacyjne słomki które zabezpieczają przed połknięciem drobinek suchego lodu. Słomki Dry Ice Stix w czterech kolorach są dostępne już u nas w ofercie e-sklepu.

Przechowywanie suchego lodu


Suchy lód nie powinien być przechowywany w szczelnym pojemniku ponieważ sublimacja suchego lodu zachodzi zawsze i ciśnienie może taki pojemnik rozerwać. Butelki, puszki słoiki nie są dobrym rozwiązaniem. Suchy lód należy przechowywać w opakowaniu które zostanie dostarczone.

Opakowanie styrobox ST 10 posiada grube ścianki niemniej jednak nie da się sublimacji powstrzymać całkowicie. Mimo grubego styropianowego opakowania należy liczyć się ze stratami około 2,5 kilograma suchego lodu na dobę. Nawet umieszczenie suchego lodu w domowej zamrażalce nie powstrzyma procesu sublimacji. Zanim zamówisz w e-sklepie suchy lód do domowych efektów specjalnych przelicz dokładnie ile będziesz potrzebował granulatu. W e-sklepie Dry Ice Zone dostępne są zestawy wysyłkowe: 10, 20 oraz 30 kilogramów. Zestaw wysyłkowy jest zaopatrzony w opakowanie styropianowe z którego będziesz mógł wykonać wytwornicę dymu własnej roboty. Zestaw wysyłkowy zawierający 10 kg suchego lodu dostępny jest on-line. Dzięki niemu stworzysz niepowtarzalne efekty specjalne jest dostępny on-line w e-sklepie.


Dział porad

Nie wiesz jak wykorzystać suchy lód w trakcie wesela? Jak zorganizować imprezę? Zadzwoń do nas. Dział porad czynny jest od poń do piątku w godz. 8:00 do 17:00. Telefon: 732-610-501. Podając w trakcie rozmowy ilość gości weselnych oraz sposób wykorzystania suchego lodu można dokładnie obliczyć, ile suchego lodu na wesele należy kupić i jak go wykorzystać.

696 wyświetleń

Punkt sprzedaży Łódź Polesie

Ul. Andrzeja Struga 78 od 8:00 do 17:00​

Tel komórkowy.: 512-117-436

Telefon stacjonarny: 42-620-09-04

 E-Mail: biuro@dryicezone.pl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (PM)

bottom of page